Skocz do zawartości

320d 150ps wpadła klapka do silnika


Grzechu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam poważny kłopot z silnikiem w/w.Jakiś msc temu coś wpadło do silnika, prawdopodobnie przepustnica do otwierania z kolektora ssącego i zniszczyła tłok w silniku na 4 cylindrze.Po wymianie tłoka wszystko chodziło ok, aż tu nagle znowu zaczęło się coś psuć,auto terkotało i waliło w silniku, lecz po kilku godzinach ustało i znowu wszystko działało dobrze.I po kilku dniach znowu zaczęło coś walić w silniku jak kilka dni temu i straciło całkowicie moc.Po rozebraniu wszystkiego okazało się, że wypaliło dziurę w pokrywie klawiatury oraz wypaliło i zniszczyło tłok tym razem w 1 cylindrze...Nie wiem co teraz robić!!?? czy kupić nowy silnik czy wymienić wypaloną pokrywę klawiatury, kolektor ssący i tłok... Boje się, że jak zostawię teraz stary silnik to znowu coś wpadnie z kolektora ssącego albo głowica i znowu wypali albo uszkodzi kolejny tłok.Co wy na ten temat sądzicie??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Mam poważny kłopot z silnikiem w/w.Jakiś msc temu coś wpadło do silnika, prawdopodobnie przepustnica do otwierania z kolektora ssącego i zniszczyła tłok w silniku na 4 cylindrze.Po wymianie tłoka wszystko chodziło ok, aż tu nagle znowu zaczęło się coś psuć,auto terkotało i waliło w silniku, lecz po kilku godzinach ustało i znowu wszystko działało dobrze.I po kilku dniach znowu zaczęło coś walić w silniku jak kilka dni temu i straciło całkowicie moc.Po rozebraniu wszystkiego okazało się, że wypaliło dziurę w pokrywie klawiatury oraz wypaliło i zniszczyło tłok tym razem w 1 cylindrze...Nie wiem co teraz robić!!?? czy kupić nowy silnik czy wymienić wypaloną pokrywę klawiatury, kolektor ssący i tłok... Boje się, że jak zostawię teraz stary silnik to znowu coś wpadnie z kolektora ssącego albo głowica i znowu wypali albo uszkodzi kolejny tłok.Co wy na ten temat sądzicie??!!

Nie no nie wierze , wpadła Ci klapka i nie usunołeś reszty??, po takich postach jestem szczęśliwy że od razu wywaliłem te gównianie klapki i nie muszę się o nie martwić.

 

PS. prawdopodobie Twoim problemem nie jest sama klapka a nit który ją trzyma, nit wpda do silnika wbija się w tłok i przez jakiś czas jest cisza, jak tylko nit znowu zaczyna latać po tłoku to masz chałas , za chwilę znowu się wbije i będzie cisza, do momentu aż zrobi się dziura w tłoku, jednym słowem ZAŁAMKA :mad2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że przy pierwszej naprawie mechanik albo nie za uwarzył, że w kolektorze ssącym nie ma 4 przepustnicy bo brakuje klapki albo specjalnie to pominął i uznał, że to nie ma nic wspólnego z awarią ... A może wystarczyło tylko wymienić wtedy kolektor ssący i było by po temacie a tak to trzeba wymienić silnik bo nie mam teraz pewności, że coś dalej nie będzie wpadać i niszczyć kolejny tłok bo nie ma takiej możliwości, że teraz został zniszczony tłok na 1 cylindrze z 4 przepustnicy w kolektorze ssącym...i jeszcze znalazły się okruszki metalu, które mogły wpaść nawet do turbiny więc trzeba sprawdzić turbinę czy tam nic nie siedzi bo zatrze silniczek turbiny i sprawdzić pompo wtryskiwacze czy dobrze podają , bo to mogło być właśnie powodem, że rozwalił się nit o którym napisałeś i wypaliło dziurę w pokrywie klawiatury!!Dzwoniłem do człowieka, który zna się na wszystkich typach silników bmw i sprzedaje je od lat to powiedział, że przez te kolektory ssące to 2 razy w tygodniu ktoś o ten silnik pyta!!MASAKRA!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Współczuję Ci kosztów i nerwów, niestety klapki sie urywają i my tu na forum juz duzo o tym pisaliśmy, szkoda że nie zajżałeś do nas wcześniej, może nie miał byś tylu kłopotów,

Ps. tego mechanika który nie kapnął że to przez klapki to bym na księżyc wysłał :duh:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.