Skocz do zawartości

320d Jak skrecic wal poprawnie?? - Zaznaczyc przed wymiana


fornal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam typowy problem z trzepaniem samochodem w zakresie od 80 do 90 km/h. Niestety rozwiązania nie znam. Obie podpory wału wymieniałem miesiąc temu i było w miarę ok. Teraz się zrobiło głośno i strasznie trzęsie jak się przyspiesza. Co ciekawe jeśli przyspieszam od 1 do 4 w miarę żwawo to efektu nie ma. Efekt występuje na każdym biegu 3,4,5 wiec raczej od obrotów silnika nie zależy. Edytowane przez fornal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnosci nie ma bo wygladaja ok ale to raczej poduszki.... w styczniu kupilem jedna podrobke z allegro bo nie wiedzialem jaka to jest tandeta i po 18 000 sie wybila bo jak gasze to trzesie na boki strasznie. W planach zakup 2x orginal i 2x pod skrzynie.

Trzesie tylko jak po woli przyspieszam. Jak obroty nei spaduaj ponizej 2000 przy zmianie biegu trzesienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd to kupienie jednej poduchy, drugi to kupienie tanizny z allegro. Po wymianie obu poduch silnika na jakieś markowe powinieneś odczuć poprawę. A zużyty dwumas będzie powodował odczuwalne drgania sprzęgła po jego delikatnym wciśnięciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymienilem obie podpory i lacznik elastyczny i jest lepiej. Ale nie moge odnalezc znacznikow na wale ktore istnieja zgodnie z TISem.

Nie mam punktow odniesienia dla tylnej podpory. Wie ktos moze jak to poprawnie skrecic aby nie bylo drgan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

TIS mowi ze na wale powinny byc znaczniki. Szukalem i nic nie ma takiego u mnie.

Wydaje mi sie ze cos powinno jednak byc. Jedyne co moglo by miec wspolnego to jakies pozostalosci bialej farby wielkosci nakretki 8-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dobra kto mi powie jak ma dokrecona surbe montujaca ten kawalek z wielorowkiem. Dokrecilem ja reka i bylo ok, za kilka dni sie sama dokrecila mocniej i drgania sa. Chodzi mi o srube z plastikowa podkladka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniając podpory wału zaznaczyłeś ustawienie części wału względem siebie ??

Jeżeli rozłożyłeś wał i złożyłeś w inny sposób to jak najbardziej może być to przyczyną "trzepania" budą. Co do znaków to nie wiem co w tym temacie mówi TIS ale ja na wale żadnych znaków nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dluga historia ogolnie to nie zaznaczylem na pocztku. Pozniej mialem drgania przy 140 i wiecej. Co zrobilem to podnioslem tyl i skreclaem co zabek az drgania ustaly. Pozniej rozebralem tez przod bo myslalem ze moze i podopa z przodu jest do niczego ale tu juz pozycje zaznaczylem.

Co dziwne to nie zawsze drga. Czasem jak przyspieszam bardoz szybko albo bardzo powoli to drgan nie ma wogole przy 80 km/h.

 

Ze znaczkwo to widzialem tylko takie biel kropki ale nie sa one na wszytskich czesciach niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dobra kupilem caly wal uzywany i sprawny, , nierozkrecany. (wywazanie dlugo trwa i nie mam czasu jechac, poza tym uderzenia przy zmianie biegu to moze byc wal i jego cardan shaft.

 

Jakies rady jak sie zabrac za swap aby poszlo OK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis jak pakowałem stary wał do pudła to sie okazało że śruba je łącząca gdzieś wypadła. Wiec moze wał był ok ale co mi tam juz... Mam extra nowe podpory na swap jak cos :)

 

Wał któy kupiłem pochodził z wersji kombi i ma te same numery seryjne co do sedana. Długośc była prawie ok a można ją modyfikować na wieloklinie z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.