Skocz do zawartości

320Ci Uderzenia głuche z tyłu przy zmianie biegów


bogumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

Podczas zmiany biegów (przeważnie 1,2,3) dochodzi z tyłu samochodu głuche uderzenie, przypominające charakterystyczne "bum" :|

Mechanik powiedział że część nr 9 z linku poniżej jest do wymiany: :|

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=33_0839&hg=33&fg=30&lang=pl

 

Część oczywiście wymieniłem na nowiutką z ASO, tylko że to nic nie pomogło. :|

Potem padła hipoteza na sprzęgło, które oczywiście również wymieniłem na nowe sachs`a. I to również nic nie pomogło. :?

 

Czy ktoś z was spotkał się z podobym problemem? Poczytałem forum i nie do końca nadal wiem co to może być :!:

Fakt że udaje się zmieniać biegi tak, że uderzenia nie ma, ale tylko przy delkatnej powolnej zmianie. Przy normlanej zmianie od razu dochodzi uderzenie.

Po prostu wenrw mnie łapie jak jadę i to słyszę ysz! :x

 

Prośba o Waszą pomoc!

Bardzo Mądry Wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz, czy gdzieś Ci ostatnio, przed rozpoczęciem tych odglosów, gdziś auta nie podnosili...

Źle podłożony dźwignik i problem gotowy. Mół uszkodzić, podgiąć jakiś element.

Tak mi ostatnio zrobili w Subaru, tylko odgłos był inny.

Jeżeli głuche uderzenia, to zobacz łożysko pośrednie wału napędowego, elementy met-gum, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja się spotkałem z hipotezą, że to brak oleju w skrzyni (gdzieś może być wyciek).

 

Ja miałem w skrzyni full oleju, tyle że byl juz czarny, widac ze mocno przepracowany. Stuki miałem podobne do powyzej opisanych. Po wymianie oleju na nowy zalecany przez BMW przestało stukac.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.