Skocz do zawartości

320d - jak wymontować przekaźnik świec żarowych?


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z tym przekaźnikiem w 2.0d M47. nie moge go wymontować, inne przekaźniki znajdujące siew skrzynce wyciągam, a tego przekaźnika nie mogę. udało mi sie tylko odpiąć wtyczkę od niego. A on sam wygląda jakby był przyklejony do plastikowej ściany? na forum wyczytałem że któryś kolega go wyciągał, rozebrał, okazało się że był zamoknięty. chcę go sprawdzic u siebie gdyz mam błąd na kompie świece lub przekaźnik świeć żarowych. dodam że przy robieniu testów w DIS słyszę pyknięcie, ale czy to jest oznaka że przekaźnik działa dobrze?
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mylisz modele kolego .... przed liftem jest tam gdzie komputer silnika .... po lifcie dojście faktycznie od spodu !!!

co do błędu to mam to samo i wiem że to raczej przekaźnik ponieważ świece mam prawie nówki a napięcie na grubym czerwonym przewodzie jest ok ! też raz go chciałem rozebrać i zajrzeć do środka ale nie mogłem go wyciągnąć ......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Roger-Nysa naprawia te sterowniki i daje nawet dwa lata gwarancji lub zwrot kasy, ja też miałem mu wysłać swój do naprawy ale niestety już zamówiłem nowy w ASO i [BAD] 400 poszło a naprawa u Kolegi Roger-Nysa 60 zł do 2,0d i 75 zł do 3,0d także jak za darmo i jeszcze gwarancja lub zwrot kasy to jego zapewnienia.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam problem wlasnie z tej kategorii w swojej e46 2.0 d 136ps od pewnego czasy kiedy temperatury spadly do 5 stopni auto zaczelo coraz gorzej palic po nocy (auto stoi na dworze) gdy bylo cieplo nie bylo problemu z dogrzewaniem swiec teraz przy mrozach -10 , -20 odpala rano juz naprawde ciezko przed wczoraj po staniu caly dzien na mrozie -20 nie odpalilo akumulator krecil dobrze ale nie chciala odpalic kontrolka od swiec gasla dopiero po 6 moze 7 sekundach potrzebny byl rozruch z innego urzadzenia gdy zostalo podpiete kontrolka zgasla po 1 sekundzie i auto odpalilo odrazu zaznaczam ze po uruchomieniu z nocy przez ok 10 sekund motor pracuje nierowno tak jakby ktoras swieca tak mi sie wydaje, co moze byc jeszcze oprocz slabego akumulatora,trzymajacego rozrusznika,sterownika i przekaznika swiec zarowych a i rozrusznik dosc wolno kreci nawet po naladowaniu akumulatora hm : ) w sobote jade na diagnoze komputerowa wiec pewnie sie podziele jezeli cos wykryje , a narazie prosze podzielcie sie swoimi spostrzezeniami dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podzielcie sie swoimi spostrzezeniami dziekuje

 

W modelach przed liftem przekaznik jest w skrzynce pod maską po stronie kierowcy i do niego dochodzi dosyc gruby czerwony kabel i najpierw nalezy sprawdzic czy na tym kablu jest prąd, jesli nie ma to winę za to ponosi spalony bezpiecznik F104 ktory znajduje sie za schowkiem pasazera viewtopic.php?f=69&t=99355

Jesli na czerwonym kablu jest prąd to albo sam przekaznik jest zepsuty albo swiece żarowe.

 

W modelach po lifcie jest sterownik który jest w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to czy przekaznik dziala tez mozemy sprawdzic.Najlepiej niech jedna osoba przekreci zaplon a druga podepnie multimetr na przewody ktore ida na swiece.Jezeli przekaznik jest dobry to pokaze 12 v i po pewnym czasie bedzie slychac pstryk i napiecie spadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.