Skocz do zawartości

Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!


MarekBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że temat może nie w tej kategorii.

 

Czytałem mnóstwo postów na temat "nie potrzeby wymiany oleju w skrzyni"

 

Faktycznie tak jest napisane na skrzyni :-( (w "Sam naprawiam..." jest natomiast podane 80tys.)

 

Chciałem powiedzieć od Siebie : Nie dajcie się nabrać :duh:

może do 120tys faktycznie nie ma potrzeby wymiany,... ale powyżej...

 

mam przejechane 200tys., miałem wrażenie że sprzęgło pada,.... po zmianie oleju autko jeździ idealnie !

przebieg prawdziwy w 100% !

 

stary, zlewany olej był w dramatycznym stanie ! (poziom był OK) śmierdzący, przepalony stary olej :-(

nie męczcie swoich autek na takim oleju !

 

koszt w ASO symboliczne 160zł,

 

tyle trzeba wydać aby skrzynia chodziła "spokojnie" (i właściciel za pewne będzie przez długi czas cieszył się z bezawaryjnej pracy skrzyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakie były objawy złej pracy skrzyni ?? jak sie domyślam manual??

 

oczywiście manual,

 

przy zmianie z 1 na 2 czasami było czuć szarpnięcie przenoszone jakby na tył auta (nie było to przeniesienie momentu obrotowego tylko po wciśnięciu sprzęgła i zmiana z 1 na 2 jeszcze przed puszczeniem sprzęgła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym?Ja tam tez pierdykam i wymieniam, wymiana zaszkodzic nie zaszkodzi a moze lepiej bedzie skrzynia pracowac.

http://moto.allegro.pl/item683484506_castrol_przekladniowy_skrzynie_biegow_mosty.html

 

chyba ze macie jakies inne sugestie, co do oleju do manuala z 2002r.BMw zaleca SAE 80 , MIL-L-2105, API-GL-4 a jak jest nakleja kolo korka zółta lub zielona to ATF Dexron ( ja nie kojaze juz na 100% ale raczej nie widzaiłem zadnej naklejki u siebie)

 

http://ekatalog.intercars.com.pl/ ja dostałem juz oczopolasu i sam nie wiem , który lepszy, Który odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też bym wmienił, mam taką nalepkę

http://images45.fotosik.pl/167/22bcca7a85985242med.jpg

ni za bardzo wiem co kupić do tej skrzyni (manual)

Do dyfra to napewno castrol saf X0

http://www.allegro.pl/item690329878_olej_castrol_saf_xo_promocja_sklep_najtaniej.html

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisane jest w Sam naprawiam około 1.1l, zlewasz stary oilej, i jejesz-az do przelania w otworze wlewowym

jesli masz w PDfie Sam naprawiam, to strona 300.

 

w intercarsie to jest dla BMw " Castrol SMX-S SMX-S 75W85 1L 42,77 zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś pomoże dobrać ten olej czy zostaje serwis ??

Do dyfra bez szpery Castrol SAF-X0 (w e46 nie ma szpery nawet w xd)

Do skrzyni MTF-LT1 lub LT2 - ale jaki jest odpowiednik castrola lub innego który by miało specyfikacje BMW??

Chyba zostanie pojechać do ASO

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter jesli masz Fote albo Intercarsa to powinienec u nich dostac olej z ta specyfikacja, jesli nie to kupic w BMW sam olej i sobie wymienisz- co by nie płacic za odkrecenie 2 srub i wlanie nowego oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olej sobie sam wymienie to nie ulega wątpliwości, jeszcze mi śruby ukręcą albo nie dokręcą,

Dzisiaj podjade do intercarsu i zapytam, tyle że oleje z inter cars nie odpowiadają temu co ja chcę zalać np mają przekładniowy Castrol saf-xj a to jest olej do dyfra ze szperą podobno

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w ASO olej kosztuje ok.90zł litr

 

Wymienia się go powiedzmy co 100tys !

 

nie przesadzajmy, ja kupiłem w ASO i mam spokój ! oryginał MTF

 

mi weszło dokładnie 1,63 L

 

ps. MTF-BMW to podobno któryś z Castroli w cenie ok.45zł Litr (allegro) ... ale po co ryzykować zapodanie nie tego co ma być ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hunter jestem z tego samego miasta co ty i mam ten sam problem hehe... Dosc daleko do ASO... U mnie prawdopodobnie jeszcze czujnik polozenia wałka do wymiany i tuleje gumowe dyfra... Mam jeszcze taki problem ze jak klima pochodzi troche dluzej to auto zaczyna ssie mulić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji zdobytych w bezkresnej czeluści internetu:

Do dyfra lejemy: Castrol SAF-XO

Redline 75W90

Do skrzyń w zależności od nalepek:

Pomaranczowa z napisem ATF Oil – Castrol TQ DEXRON III

Zielona z napisem 'Special Oil' – Castrol SMX-B

Żółta z napisem 'MTF-LT-2' – Lejemy oryginal BMW czyli Texaco ETL 7045E. Zapewne można coś innego zaaplikować, ale na razie nie znalazlem potwierdzonych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem jeszcze na zagranicznych forach i ludzie rozne oleje wlewaja do skrzyn manualnych. Na przyklad tu http://www.bmw325i.net/rev_redline_gear_oil.shtml typ chwali olej ATF D4 firmy Redline, dzieki ktoremu lepiej biegi sie zmienia. Niby to olej do automatu ATF. Zauwazylem ze Redline robi tez olej MTF do manuali, ktory tez polecaja.

Chyba jednak zaleje oryginal do siebie, nie chce mi sie kombinowac.

 

Dwonilem dzis do Inchape we Wrocku z pytanie ile kosztuje wymiana oleju: 300zł (bez oleju). Chyba icha naprawde :shock: :duh: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poczytalem jeszcze na zagranicznych forach i ludzie rozne oleje wlewaja do skrzyn manualnych. Na przyklad tu http://www.bmw325i.net/rev_redline_gear_oil.shtml typ chwali olej ATF D4 firmy Redline, dzieki ktoremu lepiej biegi sie zmienia. Niby to olej do automatu ATF. Zauwazylem ze Redline robi tez olej MTF do manuali, ktory tez polecaja.

Chyba jednak zaleje oryginal do siebie, nie chce mi sie kombinowac.

 

Dwonilem dzis do Inchape we Wrocku z pytanie ile kosztuje wymiana oleju: 300zł (bez oleju). Chyba icha naprawde :shock: :duh: :mad2:

Chyba sobie żartują :duh: Już naprawde ich po :evil:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter - jak będziesz wymieniał oba oleje "krzyknij" do mnie na jakie wymieniłeś...Mamy niemal takie same samochody, więc chyba nie powinno być różnic w olejach...

 

Za 1,5 tygodnia będę w warsztacie na wymianie tulei dyfra to zażyczę sobie także wymianę oleju w skrzyni i dyfrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.