Skocz do zawartości

328i solidne stuki w tylnym prawym kole


mackeys

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

wiem, że ciezko jest na odleglosc znalezc przyczyne, ale moze ktos sie zetknal z tym problemem.

 

mianowice podczas podjezdzania pod kraweznik w tylnym prawym kole slychac solidne stukniecie - mozna to porownac do dzwieku jakby kolo bylo bez opony (jakbym sama felga najazdzal na kraweznik):evil:

oczywiscie podczas jazdy tez slychac stukanie, jakby cos ciezkiego w bagazniku latalo po prawej stronie.

myslalem ze moze byc cos z amortyzatorem - podjechalem wiec na stacje diagnostycza, ale wszystko z zawiasem ok.

 

nie wiem czy wiazac to z poprzednia wypowiedzia ale przy zmianie opon z zimowych na letnie musialem uzyc drastycznych srodkow aby zdjac kola (czyt. mlota - zawsze solidny kop pomagal, w tym roku niestety wymiana odbywala sie w garazu i nie bylo miejsca na rozped).

uderzajac w 3 pozostale kola odglos ciosu byl normalny: mlot w gume, natomiast w prawym tylnym dzwiek uderzenia byl metaliczny (tak jakbym mial strita i walna w felge :jawdrop:).

 

prosze o pomoc :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... poszedlem za rada i cos tam na kanale popatrzylem na amory ale zadnego luzu nie odczulem (czy trzeba rozkrecac amory??), sprezyna tez niby ok.

a dzwiek naprawde kluje w ucho, tak jakby amor wlasnie, mial sie za chwile przebic przez karoserie. masakraaaaa :duh: :evil:

 

na czwartek umowilem sie z mechanikiem. zobaczymy czy znajda przyczyne :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. ale stuki slychac tylko podczas przejezdzania przez nierownosc - ruch zawiasu gora-dol.

 

a jeszcze pytanko: z czym wiazac odglosy podczas uderzenia mlotkiem w opone (pierwsza moja wypowiedz) - lozysko?? czy mozliwe byloby aby przy uszkodzeniu jakiegos elementu zawieszenia slychac bylo metaliczny dzwiek podczas uderzanaia w lico opony?? :duh: :mad2:

 

jutro mam nadzieje ze sie wszystko wyjasni ale nie chce zostac "skasowany" za nic

 

dzieki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie jak kopałem w koło w oponę to było słychać metaliczne odgłosy i właśnie to była padnięta ta tuleja pod progiem bo wąchacz do szedł do budy i uderzał w nią. a teraz jak kpniesz wopone to coś słychać czy nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no ok. ale stuki slychac tylko podczas przejezdzania przez nierownosc - ruch zawiasu gora-dol.

 

a jeszcze pytanko: z czym wiazac odglosy podczas uderzenia mlotkiem w opone (pierwsza moja wypowiedz) - lozysko?? czy mozliwe byloby aby przy uszkodzeniu jakiegos elementu zawieszenia slychac bylo metaliczny dzwiek podczas uderzanaia w lico opony?? :duh: :mad2:

 

Tak, tak to będzie słychać. Uderza wachacz we wnęke w podłodze auta. Jak kopniesz z prawej/lewej strony felgi w opone to będzie stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, usterka naprawiona!!

 

dla zainteresowanych: dokładnie tak jak pisali koledzy - do wymiany była tulejka na wahaczu podłużnym (ten pod drzwiami tylnymi).

 

mechanik wymienił tylko tulejkę po prawej stronie... teraz czekać jak zacznie walić po lewej... moglem wymienić od razu obie :duh: nie pomyślałem, mój błąd :evil:

 

po zabiegu sprawdzili również geometrie

 

dla kolegów, którzy się z tym będą bawić podaje cenę operacji:

tulejka+robocizna+zbieżność=145zl

 

dzięki za pomoc

 

poważanko :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Koledzy czy dużo jest zachodu z wymianą tylnej tulei zawieszenia ??w kwietniu zmieniałem jedną niestety zrobiłem błąd ! nie zmieniłem obu . ech . Znajomy mechanik jest na urlopie , a do innych mechaników nie uśmiecha mi się jeździć zawsze naciągają na nie potrzebne koszty ... :( . Chciałbym samemu ją wymienić :) podpowie ktoś jak się do tego zabrać ? . Pozdrawiam Kostek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.