Skocz do zawartości

[E46] M43 1.9 Głuche stuki z tyłu auta.


dareckizg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem BMW , jak wrzucę jedynkę i ruszam lekko albo wsteczny słyszę głuche stuki z tyłu , tak samo podczas jazdy i zmianie biegu podczas przyśpieszania ,tak samo z jedynki na dójkę przy wrzucaniu troki już tak nie słychać prawie wcale , szarpania żadnego nie ma podczas jazdy, tylko głuche stuki, co sprawdzić ? gdzie może leżeć przyczyna ? bo już sobie wkręciłem uszkodzone sprzęgło, uszkodzoną skrzynie.

 

Pojazd BMW E46 , 1,9 - 1999 rok, Sedan.

Edytowane przez dareckizg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jóź znalazłem przez opcje SZUKAJ :) mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zakładać nowego tematu , co to jest za wężyk od czego ? i jak on się fachowo nazywa ? bo na końcu mi sparciał wyskoczył i opaska spadł, teraz spiąłem na tetetke , ale muszę go wymienić?

 

5337e31c0b6c6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki Cię ignorują boś nie wpisał w tytule wątku rodzaj silnika co regulamin wymaga.

Sprawdź tu http://www.realoem.com/bmw/pl/select

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje gumy wszystkie dyfra sprawdzone, krzyżak podpora wału są w bardzo dobrym stanie i nie ma żadnych luzów,sprawdzaliśmy na szarpakach ,oraz łomem każdą tuleje i gumę, jedyny co się okazało to w tylnym lewym kole coś wali, tzn: szybkie ruchy kołem przód tył jest takie walenie , nie na boki tak jak się sprawdza łożysko na boki , tylko ruchy toczenia koła jak się je złapie i rusza , co to może być ? jadać na nierównościach nie ma żądnego stukania, to dzieje się tylko podczas ruszania cofania gdy auto rusza się i podczas zmiany biegów i raptownym dodawaniu gazu lub ujmowaniu gazu? czy to walenie jest od tego ? i co tam mogło się stać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o to kolo to zdemontuj je. Potem klocki o tarcze. Czesto wyskakuje sprezynka od szczeko recznego jesli cos jest nie tak. Wtedy w zaleznosci od ulozenia szczeki moga byc rozne dzwieki

 

Były zapieczone rozpieraki, wymieniłem nowe szczęki, oczyściłem wszystko nasmarowałem i już wszystko działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że się doszukałaś błahej usterki a ta którą szukasz to siedzi dalej ukryta.

 

Tak to była Błacha usterka przy okazji , ale problem głuchych puknięć nie rozwiązałem,lecz już zdiagnozowałem,głuche pukania są przy ruszaniu z 1, 2 biegu, na 3 biegu słabiej słychać , pojeździłem w bagażniku i na tylnej kanapie i słychać basowy dźwięk z pod spodu w okolic dyfra , gdy wyrzucę z biegu i dam na luz nie ma tego buczenia basowego , buczenie basowe jest większe podczas dawania gazu na biegu jak jadę.

 

Dyfer siedzi ? bo jestem prawie pewien że tak, bo na całym układzie napędowym żadnych luzów nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Półosie nie mają luzów?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają na 100% sprawdzane kilka razy,lekki luz wyczuwalny na flanszach dyfra (na boki) , ale ewidentnie słychać podczas jazdy szum (buczenie basowe podczas przyspieszania) z spodu auta z tyłu , no nic innego tam nie może być , tłumik nowy końcowy jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I [BAD] wymieniłem dyfer i dalej puka , jedyny plus to lepsze przełożenie dyfra lepiej się zbiera , ale puka dalej takie głuche puknięcia dudnienia najmocniej i najgłośniej je słychać jak szarpie gazem na niskich biegach , wtedy są słyszalne jak by coś tłukło, skończyły mi się pomysły :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.