Skocz do zawartości

e46 320 przed lift montaż skrzyni 6 bieg


Kamillo_110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem e46 320d 136 z 98 roku ze skrzynią 5 bieg. Jednak narodził się pomysł zmiany skrzyni na 6 biegów z e46 po lift około 04rok. Wiem wiem na forum widziałem około 3 podobnych tematów jak i opinii czy to się opłaca oraz jak to wyjdzie ze spalaniem ale te kwestie chciałbym pominąć ponieważ są dla mnie nie istotne.

Pytania moje są kierowane do ludzi co taką przekładkę robili lub wiedzą w 100%. Zakupiłem już skrzynie biegów 6 bieg łącznie z całym mechanizmem kmp wybieraka, krótszy wał od tej skrzyni poduszki pod skrzynię(podobno są te same), sprzęgło elastyczne wału(tez sprawdzałem na realoem jest to samo co z 5 biegów) jak i również mam w komplecie dwumas docisk i sprzegło z danego modelu e46 co dana skrzynia 6 bieg współpracowała.

I teraz moje Pytania niejasności:

- czy przy wymianie zakładam dwumas sprzegło i docisk ze skrzyni 6 bieg??? jeśli tak to czy rozrusznik mój z 5 bieg będzie współpracował z innym dwumasem(czy taki sam wieniec) czy zakupić rozrusznik jeszcze z 6 bieg?

- czy może jak na jednym forum wyczytałem ze dwumas zostaje stary tzn ze skrzyni 5 bieg (wtedy rozrusznik na pewno nie będzie przeszkadzać) a tylko srzegło tarcze i docisk zakładamy ze skrzyni 6 bieg???

 

To są pytania na które nie znam konkretnej odpowiedzi wertując fora i czytając.

 

Chciałbym jeszcze zaznaczyć ze interesuje mnie kwestia samego rozrusznika na realoem pod moim Vin jest rozrusznik 1.8 kw, natomiast do skrzyni 6 bieg jest montowany 2 kw a czemu nie mam pojęcia. i czy przy takim podejściu to czy mój stary rozrusznik jest w ogóle taki sam jak od 6 bieg (otwory montażowe) bo może w ogóle tam nie pasować. Bo jeśli brakuje mi tylko rozrusznika od 6 bieg żeby pasował (i całość moża złożyc na tip top) to czy instalacja elektryczna kostka przyłącza (a może nawet alternator lub akumulator) podejdą pod niego ( bo przecież on ma 2kw a nie jak teraz mój 1.8 kw).

 

Dziękuje za wyrozumiałość czytając ten post i liczę ze ktoś wyjaśni mi te moje zagadki w głowie, nie chce rozebrać wszystkiego a potem się dowiedzieć ze coś nie pasuje.

 

to by było na tyle . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Taka przekladka jest jak najbardziej do wykonania, jednak jest problem z nadajnikiem sygnału GMP. W M47 są one umieszczone na zew obwodzie koła zamachowego, a w M47N jest moduł sygnału tuż przy flanszy wału korbowego. W związku z tym trzeba precyzjnie "przenieść " nadajniki z koła m47 na koło m47n, lub podjąć próbę podmiany walka sprzeglowego z 26 klinow na 10. Na dwumas z m47 nie podejdzie sprzeglo z m47n ze wzgledu na wieksza srednice tj 228mm do 240mm, dlatego musisz zakladac pelny zestaw z m47n. Reszta powinna pasowac p&p. Pozdr

 

Co do samej skrzyni 6b to jej kultura pracy i działanie są rewelacyjne. Bez porównania z fabrycznie niedoskonałą 5b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. O tym nadajniku GMP nie wiedziałem czyli doszedł kolejny problem. Nadajnik GMP czyli masz na myśli czujnik położenia wału tak? Kurde mógłbyś jakoś bardziej mi zobrazować jak mam go przełożyć żeby wszytko chodziło dużo rzeźby?

 

I ostatnie pytanie które nie zostało konkretnie wyjaśnione, Co z rozrusznikiem. Kupować od skrzyni 6 bieg ??? ( jeśli tak to czy instalacja elektryczna kostki przyłącza będą współgrały) czy zostaje stary rozrusznik ze skrzyni 5 bieg???

 

 

Dzieki zainteresowanym za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.