Skocz do zawartości

E46 brak reakcji rozrusznika po nagrzaniu.


MreS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wozidełkiem....E46 2.0D 150PS 2002r

 

Gdy silnik się nagrzeje nie można go odpalić, po przekręceniu kluczyka słychać tylko "klik" przekaźnika i zero reakcji, rozrusznik nie kręci.

Trochę ostygnie i odpala bez problemu.

Pytam bo zanim podstawię mechanikowi chciał bym coś więcej wiedzieć co się popsuło, żeby nie narobić niepotrzebnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozrusznik do naprawy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie...co ma wspólnego rozrusznik z ciepłym lub zimnym silnikiem ?

Jeżeli to by był rozrusznik nie było by różnicy czy odpalana na ciepłym czy na zimnym silniku.

I musiało by się zdarzyć że nie odpalił by z rana...a jednak jest to tylko jak silnik jest rozgrzany di optymalnej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega dobrze radzi :wink: zamiast e46 w tytule powinno być 320d i możemy gadać :P

Jak nie wierzysz :wink: to puknij w rozrusznik jak nie możesz odpalić i wtedy uwierzysz :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry...jeden temat podtrzymuje a swój napisałem wcześniej :) więc troche zamieszania.

 

Zostaje przy swoim wątku....więc jeszcze raz proszę o wytłumaczenie, co ma wspólnego nagrzanie silnika do brak reakcji rozrusznika ?

Bo czytając tematy o awariach rozrusznika (w tych modelach zawieszają się szczotki) nikt nie pisał że ma problemy tylko na rozgrzanym silniku.

Gdy jest zimny nawet po kilku dniach postoju pali do strzału.

 

I następne pytanie, gdzie jest ten rozrusznik , w którym miejscu bo ten silnik jest dokładnie obudowany z góry i z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie dzieje jak metal się nagrzeje :?: fizyka w szkole była :norty:

 

Wy tutaj tak zawsze się dogadujecie ?....może by napisać prościej że coś tam itd.

 

Piszę z pytaniem bo nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem żeby rozrusznik był uzależniony od temperatury silnika. Albo te modele tak już mają ?

Samochód jest syna ja nie lubię samochodów produkowanych w Niemczech, nie można na nich do końca polegać. Bo trochę za dużo "typowych usterek" jak na BMW ?

Ale nie zmienia to faktu że coś jest nie tak a krajowi mechanicy nauczyli się brać dużo kasy za błahostki i po prostu chcemy wiedzieć co z czym.

Zwracam się do posiadaczy tych modeli a z racji że to nie młode roczniki na pewno ktoś miał do czynienia z podobnym problemem.

Z góry dziękuję za zwykłą, prostą odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego już dostałeś odpowiedź, rozrusznik zawiesza się, jedź do zwykłego elektromechanika i zregeneruje go za rozsądne pieniądze.

Tak, jest to zależne od temperatury, nic w tym dziwnego i nie tylko bmw tak ma :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.