Skocz do zawartości

[E46] 330d Światła xenonowe


ziomekthx

Rekomendowane odpowiedzi

@rafi363, nikogo nie oszukuje a opieram sie na tym co widze a widzę tych aut duzo bo mam taką okazje z racji pracy jaką wykonuje, nie jednym nowszym padłem jeździłem w nocy, duzo nie duzo ale swoje mogę zobaczyć, nie pisałem tego dla zasady - bo e46 ma byc najlepsze.... jesli nie wierzysz to zapraszam do mnie na jazde testową i zobaczysz jak ładnie swieca xenony w e46, długich nie trzeba....

postaram sie jakos uwiecznić ale będzie cięzko z racji braku profesjonalnego sprzętu, tel przy sztucznym swietle głupieje, przynajmniej mój, no nic coś sie pomyśli

 

@sampras

nie wiem na ile "dobrze" sprawdziłes ale na odpalonym xenonie jak najbardziej mozna zajrzeć i zobaczyć część wypalonego odbłysnika

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafi363, nikogo nie oszukuje a opieram sie na tym co widze a widzę tych aut duzo bo mam taką okazje z racji pracy jaką wykonuje, nie jednym nowszym padłem jeździłem w nocy, duzo nie duzo ale swoje mogę zobaczyć, nie pisałem tego dla zasady - bo e46 ma byc najlepsze.... jesli nie wierzysz to zapraszam do mnie na jazde testową i zobaczysz jak ładnie swieca xenony w e46, długich nie trzeba....

postaram sie jakos uwiecznić ale będzie cięzko z racji braku profesjonalnego sprzętu, tel przy sztucznym swietle głupieje, przynajmniej mój, no nic coś sie pomyśli

 

@sampras

nie wiem na ile "dobrze" sprawdziłes ale na odpalonym xenonie jak najbardziej mozna zajrzeć i zobaczyć część wypalonego odbłysnika

 

nie wiem do jakich aut porównywałeś ja mam prawie nowe żarniki philipsa ,żelazne odbłyśniki od e90 w idealnym stanie i bdb klosze świeci to bardzo ładnie ale niestety nie ma co porównywać np do nowych bmw ,mercedesów czy grupy vag chociaż w niektórych przypadkach moje światła wypadały lepiej , co nowsza konstrukcja i lepsza postępem technologicznym ( odpowiada za to wiele szczegółów np większe soczewki ) będzie lepiej świecić od naszych 10 letnich lamp no ale nie chcę powiedzieć ,że bi xenon w e46 jest zły bo świecą dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie moze macie racje ze mam wypalone odbłyśniki nie zaprzeczam bo lampy jeszcze nie rozkręcałem i nie widziałem jak one wyglądają.

Powiedzcie mi czy do lamp ALL moge wsadzic regenerowane odbłyśniki ZKW czy one pasuje czy czymś się różnią?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zkw wypalały się te wcześniejsze..ja natomiast po stłuczce... kupiłem lampę na allegro ZKW... z 2012r i odbłysnik nóweczka jak i lampa,przetwornica zapłonnik wszystko 2012r... i całkiem inaczej on wygląda mimo,ze ZKW w porównianiu z ZKW starszej wersji
staszku lampa nie wypali sie po 1tys km, bo ile ty tak naprawde po tej sarnie zrobiłeś ? Moze nawet tego tysiaca nie przejechałes hehe, gdzie inny w tydzien walnie tysiaka, z czego przy tej pogodzie gdzie rano ciemno, wieczorem ciemno (nawet jesli ktos ma drl aktywowane) to i tak pali xenon przez większość nabitych kilometrów...

zrób 50-100tys i wtedy pisz nam ze lampa sie nie wypaliła....

 

@rafi363 chyba sie nie zrozumielismy ;)

pisząc że porównuje do "dzisiejszych wynalazków" - mam na myśli nie nowe audi, bmw czy mercedesa ale wszelakiej maści fordy, nissany, ople, toyoty i tym podobne wynalazki

logiczne jest ze skoro taki bixenon w e46 swieci nadzwyczaj dobrze jak na swój wiek (oraz fakt produkcji min. 10lat wstecz) to w nowym bmw będzie świecił jeszcze lepiej ;) więc porównanie e46 vs e90 vs f30 itp nie ma sensu, audi, czy mercedes tez trzyma pewien poziom

ale porównać można np taki bixenon z e46 do forda mondeo z 2009r, czy toyoty xyz, albo nissana, wtedy okazuje sie ze przepaści nie ma, baa nawet jest lepiej a przy porownaniu czas działa na niekorzyść właśnie bmw e46, która swoje lata bądź co bądź juz ma :norty: ....

dobra nie ważne ;) ale chyba teraz zrozumiesz o co mi chodziło, pozdr.

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie polecam zkw sa plastilowe zachwile bedzie to samo

skontaktowałem sie z osoba co regeneruje odbłyśniki i ma na stanie ALL za 140 zł szt

Rozsądna cena czy spróbować negocjować niższą cene ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To już jakieś 5 tankowań, nieźle :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, tak czytam i czytam i sam juz nie wiem co robić... Mam lampy ZKW i zużyty odblysnik .... jaka jest w końcu metoda która na 100% pomoze... ta regeneracja czy wymiana odbłyśnika z innego modelu... jedni mówią coś o jakim odbłyśniku z forda inni o odbłyśniku z e90.... Wiadomo nowy żarnik będzie na pewno tylko co z odbłyśnikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i jak tam? odpowie ktos konkretnie co warto zrobic...Jak regenracja jaki warsztat z W-wy polecacie??

Na allegro widziałem metalowe. Moim zdaniem z racji tego ze nie wiem ile wytrzymuja ZKW lepiej wsadzić metalowe. Ja sam do siebie kupie regenerowane ALL jeśli okarze sie ze mam wypalone. Puki co nie zabieram sie za to auto bedzie stało prawie miesiąc wiec po powrocie ogarne temat, rozkrece lampe i zobacze w akim stanie sa odbłyśniki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtope zaliczylem, okazalo sie ze mam lampy AL :8) , ciagle bylem przekonany ze mam ZKW... :duh:

Jak pisalem wczesnej sprawdzajac odblysnik na odpalonej lampie wydaje sie byc idealny.

Przed chwila wyczyscilem jedna soczewke z obu stron. Z zewnatrz nie ma problemu, zdejmujemy klosz i czyscimy.

Aby wyczyscic od wewnatrz uzylem pedzelka od farbek plakatowych z miekkim wlosiem -wlozylem w otwor gdze montuje sie palnik i czyszczenie. Tak wiec obylo sie bez wyciagania i rozbierania lampy :cool2:

Jest teraz jasno i nie moge sprawdzic efektu, ale odpalajac teraz lampy juz widze ze czyszczona soczewka jest super przezroczysta, ta nie czyszczona ma taki jasny nalot - teraz dopiero to widac. Jestem przekonany ze ta operacja poprawi troche jakosc swiatla.

Zaraz ide czyscic druga soczewke, wieczorem mam mala trase wiec bede w stanie cos powiedzic na temat jakosc swiecenia.

Jesli chodzi o palniki to mam Osram Xenarc, nie bylbym zdziwiony gdyby byly od nowosci.. Nie znam sie na tym ale w palniku jest taka mala banka i jest ona jakby zaparowana (tylko sama banka) - tak ma byc???

 

EDIT:

Jestem po 100km trasie i moge polecic kazdemu kto ma slabe oswietlenie aby zaczal od wyczyszczenia soczewek z obu stron (chyba ze odblysniki sa wypalone to wtedy juz nic nie pomoze....).

Nie napisze ze roznica jest niebo a ziemia bo tak nie jest, ale strumien swiatla jest duzo jasniejszy i droga jest bardziej rozswietlona.

Dziwna sprawa bo juz w kilku watkach czytalem ze na soczewkach zbiera sie jakis dziwny "mleczny" osad. Obawiam sie na na odblysnikach tez cos moze zalegac, mimo ze przy zapalonych lampach wydaja sie byc idealne... Chyba na razie dam sobie spokoj, bo nie chce rozbierac lampy zeby czegos nie roz.... :mad2:

Mimo wszystko jeszcze mam apetyt na nowe palniki po przeczytaniu tego --> http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=12697

Na swoich zrobilem ponad 60tys przez 4,5 roku i obawiam sie ze mogly nie byc wymieniane nawet od nowosci...

Edytowane przez sampras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z czasem właśnie na tym palniku tak się robi i nic z tym nie zrobisz

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich na forum w moim pierwszym poście,

 

nowy zakup i pierwsze pytania się rodzą.

 

Xenony nie dość, że bardzo bardzo słabo świecą, to zaobserwowałem, że gdy ktoś włącza światła długie to widać jak xenony zaczynają dwa razy mocniej świecić. Nie wiem czy to jest problem?

 

Zanim kupię nowe żarniki chciałbym inne rzeczy wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdy ktoś włącza światła długie to widać jak xenony zaczynają dwa razy mocniej świecić. Nie wiem czy to jest problem?...

 

Tak ma byc, w momencie gdy wlaczasz dlugie (manetka od siebie) uchyla sie przeslona i xenon robi za swiatla dlugie (bi-xenon ktory jest podobno w kazdym polifcie) - do tego zapalaja sie lampy halogenowe dlugie przy nerkach.

Gdy przyciagasz manetke od dlugich do siebie, powinny sie zapalac lampy tylko dlugie halogenowe przy nerkach (przeslona od xenon pozostaje na swoim miejscu).

Zeby zaczac od poprawy swiatel od najtanszej opcji:

1. czyszczenie kloszy i soczewek z obu stron

2. Regeneracja odblysnikow (jesli sa ZKW - wymiana na te z AL)

3. Wymiana zarnikow na jakies markowe

4. Wymiana lamp na AL (nie wykluczone ze bedzie trzeba w nich wykonac pkt 1 i 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super wyjaśnienie procedury ;)

 

Czyli lampy na stół ;) i czyścimy.

 

P.s.

Słyszałem coś o kryciu srebrem odbłyśniki i to 80zl sztuka.

To dobra oferta?

Dobra, ale pod warunkiem ze masz lampy AL. Przy ZKW odblysniki sa z tworzywa sztucznego i takie odnowienie na dlugo sie nie zda - kilka miesiacy. Najlpiej wtedy wymienic odblysniki na metalowe.

Mozesz tez mniej wiecej ocenic stan odblysnika przy zapalonej lampie - trzeba spojrzec na odblysnik przy odpowienim koncie i cos tam mozna ocenic.

Jak planujesz wymontowac lampy to najlepiej je wyslac do wyspecjalizowanego zakladu ktory juz bedzie wiedzial co z tym zrobic. Wada takiego rozwiazania to unieruchomiony samochod na czas regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio lampy - 50żł za odbłyśnik oddając swój stary - nie były wypalone specjalnie ale lustrzane też nie były.

Nie wysyłałem - pojechałem osobiście żeby samochód nie stał.

3h łącznie lampy poczyszczone, rozebrane w pył i złożone - jestem zadowolony z tego co dało się zrobić.

A, oczywiście AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikan a moge zapytac o laczny koszt? Podales cene za odblysnik, rozumiem ze doliczyc trzeba demontaz rozebranie i montaz lamp - drogo Cie to uczynilo jesli mozna spytac?

3h to nie taka tragedia a gdybym byl w okolicy to bym podjechal. Na swiatla az tak nie narzekam, ale wiem ze moze byc lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze u niego brałem żarniku osram nightbreakery - chyba coś koło 100zł/szt rozebranie, przełożenie, czyszczenie, ustawienie itd - ale dokładnie kwoty robocizny nie pamiętam.

Do tego palniki i odbłyśniki 50zł/szt + zwrot swojego.

Wydaje mi się, że dużo nie bierze za robotę - robi spokojnie, powoli i dokładnie - nie huzia na józia.

 

Też do niego nie jechałem na odbłyśniki ale z czym innym ale po rozebraniu podjąłem decyzje - uważam, że trafną - jeszcze miesiąc nie miną od kiedy byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.