Skocz do zawartości

Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?


marek zg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Marek q............. co ty planujesz kupić, przecież przy 2.0d 150 KM minimalny rozmiar koła to R16 (więc 205/55/R16 powinno ciebie interesować).

 

Wpadnij do mnie na chwilę to zobaczysz jak moje opony zimowe się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale ja teraz potrzebuje miec jak najbardziej miekko ze wzgledu na dziecko. A wejdzie mi do touringa opona 16/60/205?? Bo na profilu 55 bedzie troche twardo.

Jeszcze kwestia taka czy 15cali nie beda za male do tarcz hamulcowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę przesadzasz jeżeli chodzi o dziecko. Nie Ty jeden wozisz dziecko w samochodzie. U mnie na profilu 45 jak wiozę siostrzeńca to młody potrafi zasnąć jak tylko silnik się uruchomi i przespać bez przerwy trasę 4h a w ciągu dnia w domu nie potrafi przespać dłużej niż 1,5h. I nigdy mi przez myśl nie przeszło, że mam opony niedopasowane do wożenia dziecka. Więc o co chodzi z tymi oponami od traktora ze względu na dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w lecie woziłem swoją mała córeczkę (aktualnie ma 7 m-cy) na 205/50 r17 i nie narzekała :P bardzo dobrze się jej spało a po przejściu na zimowe 205 55 r16 nie zauważyła większej różnicy śpi się jej również perfekcyjnie , nie wymyślaj kolego z rozmiarami zostaw tak jak to zaleciła fabryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale ja teraz potrzebuje miec jak najbardziej miekko ze wzgledu na dziecko. A wejdzie mi do touringa opona 16/60/205?? Bo na profilu 55 bedzie troche twardo.

Jeszcze kwestia taka czy 15cali nie beda za male do tarcz hamulcowych?

 

a jak masz poliftowe 320d to tak 15 cali będzie za małe do tarcz minimalnie 16 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale się uśmiałem:) Dziecko żeby miało wygodnie:) Kup fotelik na amortyzatorach:)

Kupuj zalecane i nie kombinuj z 15'' jeśli masz 320d 150KM bo na przód nie wejdą. Osobiście sprawdzałem, hamulce za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nie mowiac o prowadzeniu (bezpieczeństwie)

na letnich szerokich gumach prowadzi sie jak bmw

na baloniastych zimowych a profil 55/205/16cali jezdzi sie duzo mniej pewniej

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek wszyscy sugerujemy zalecany rozmiar przez producenta :P , osobiście proszę nie kombinuj ............... .

 

Kupisz nowe opony wyższe i może trzeć, a jeśli masz nadal fabryczne amortyzatory, poduszki amortyzatorów, zewnętrzne tuleje gumowo metalowe to jest to jeszcze bardziej prawdopodobne (samochód jest "uklepany" (niżej stoi) .........).

 

Dodatkowym niuansikiem jest fakt, że opona o wyższym/większym profilu "bardziej się ugina" = samochód jest niższy.

 

Jeśli miałoby miejsce jakiekolwiek zdarzenie na drodze :( to "wszelkiej maści eksperci zwracają uwagę na ogumienie, i co bardziej dociekliwy może zauważyć, że samochód porusza się na oponach niezgodnych z wytycznymi producenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze macie lepsze drogi albo mniej jezdzicie. Ja w pracy robie miesiecznie min 5 tys km ( nie bmw).

A czy wejdzie mi 205/60/16 ?? E46 320d touring 2003-12. Zawiecha standard.

Na pewno. Wszyscy mniej jeździmy od Ciebie. Ja np. śmigam np. z Lublina do Warszawy na zachód, przez niemiecki autoban i dalej do Warszawy. A jeszcze w gazecie czytałem, że Ci co mają auta, które wychodząc w fabryki miały koła w rozmiarze >17, >18 cali nie wożą w nich dzieci, coś pisali, że dzieciom się mózg obija o kość czaszki na niskim profilu czy jakoś tak... :cool2: Podobno nawet auta, które wychodzą na większych kołach nie mają isofixa z tyłu. Zwracam honor.

 

PS. Pomyśl lepiej jakie bezpieczeństwo zapewniasz dziecku na takim balonie, a później pisz głupoty... Chcesz być mądrzejszy od producenta.

PS2. Nie sądzisz, że takie brednie możesz przedyskutować z żoną, ale nie przystoi takich ich wypisywać publicznie na forum bmw? Przynajmniej mi by było głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest dorosły jego sprawa, odpowiadając na pytanie: tak wejdą 205/60/16. Możesz pójść dalej, założyć na przód hamulce z 318d i wrzucić 185/70/15.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw sam brednie wypisujesz z tego co czytam w tym watku. Innych nie czytalem.. Mialem wczesniej e36 328 i bylo miekko i wygodnie na 205/60/15 takze bmw nie musi byc twarde i hu...we.. niestety nie mamy takich drog jak w Niemczech.

Sensowne sa argumenty Szymona, ze zawiecha sie juz uklepala. Zaloze jakies opony na probe i sprawdze czy obciera. Temat do zamkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem Nokian WR D3 na zime. Oferta z allegro 4x205/55 R16 za 1169zl. Niestety produkcja rosyjska (ze wzgledow politycznych na pewno, technicznych nie wiem...podobno fabryka w rosji jest jedna z nowoczesniejszych) i o to chcialbym zapytac. Ma ktos moze doswiadczenie z tymi oponami? Alternatywa są Continentale TS850 - troche drozsze.

 

Pozdr,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisano, zależnie gdzie mieszkasz i po jakich drogach się poruszasz - przeważnie śniegu u nas jak na lekarstwo - w mojej okolicy płasko, drogi odśnieżone - a akurat nokiany są ponoć najlepsze na śniegi.

Ja kupiłem rok temu po raz drugi 2 nowe Pirelli SottoZero z indeksem V na tylną oś, bo poprzednie zajechałem ( na przodzie mam 3 latki tej samej firmy ) ... choć sprawdzę bo dziś będę przekładał - r17 225 45.

Dają radę - są miekkie co nie zawsze mi pasuje ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Michelin. Na lato primacy 3 na zime mam alpny a4. Rozmiar 205/55/16. Wydaje mi się, ze zestaw na zimę jest odrobinę cichszy. A z tymi rozmiarami to kombinujesz jak koń pod górkę. ..

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem Nokian WR D3 na zime. Oferta z allegro 4x205/55 R16 za 1169zl. Niestety produkcja rosyjska (ze wzgledow politycznych na pewno, technicznych nie wiem...podobno fabryka w rosji jest jedna z nowoczesniejszych) i o to chcialbym zapytac. Ma ktos moze doswiadczenie z tymi oponami? Alternatywa są Continentale TS850 - troche drozsze.

 

Pozdr,

Lukasz

 

Nokiany rewelacja mam juz 4 zimy to jest bedzie 5. NIGDY lepszych opon nie miąłem wyciągają z głębokiego śniegu i nie zdarzył mi się nie kontrolowany poślizg na nich.. pewnie się też hamuje. Mam też służbowe opony i mam z czy porównywać. Ja zdecydowanie polecam. Tylko jedna rzecz ... JEDYNIE produkcji FIŃSKIEJ warto poszukać bo z tej ruskiej fabryki to różnie bywa znajomy kupił a potem miał cholerny problem z wyważeniem ( może przypadek) ale ja takiego nie miałem... Dodatkowo fajny miernik ścieralności zastosowali... kupowałem jak miały 48 mm a teraz jest 46 na wszystkich :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nie mowiac o prowadzeniu (bezpieczeństwie)

na letnich szerokich gumach prowadzi sie jak bmw

na baloniastych zimowych a profil 55/205/16cali jezdzi sie duzo mniej pewniej

 

mam 205/55 16" zimowe Nokiany i nigdy nie miałem problemu z prowadzeniem... to raczej kwestia doświadczania i i umiejętności plus wyczucie auta To Daje PEWNOŚĆ

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w e39 205/65 przy 15" Świetne opony i takie zestawienie. Na lato mam 17" ale na zimą mi się bardzo dobrze jeździ na takim zestawie. Im wężej w zimę w śniegu tym lepiej, a zdarza się czasami brodzić po drogach bocznych gdzie czasami ponad tydzień nie ma pługu w sytuacjach kiedy pada kilka dni bez przerwy. Jeszcze się nie zakopałem ani razu.

 

Przy 15" taki rozmiar i profil jest zalecany do e39. Ja jestem takiego zdania, że jeśli chce ktoś duży balon to niech wybierze największy, ale z tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali, że czym węższe tym lepsze to bujda - ja tak uważałem od dawna - chyba, że ktoś mieszka w górach, miejscach gdzie śnieg leży całą zimę.

Normalnie w mieście lepiej normalną szerokość - przecież i tak odśnieżone, posypane i jak nie pada to sucho - na wąskich miękkich zimówkach to strach jaka droga hamowania będzie na nawierzchni bez śniegu.

Mi apliny a4 i wDrive niepodeszły.

Nokian na duży śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.