Skocz do zawartości

m44 a m42 roznice i ktory lepszy


czarczi325i

Rekomendowane odpowiedzi

Temat już zapewne poruszany to wystarczy :search:

 

M42

140km

175Nm przy 4500obr

1796 cm3

 

M44

140km

180Nm przy 4300obr

1895 cm3

 

Nie pamiętam od kiedy do kiedy były produkowane ale M42 został zastąpiony przez M44

 

Odróżnisz je chociażby po tym że M44 ma w tym miejscu silniczek krokowy od obrotów biegu jałowego

 

http://img367.imageshack.us/img367/7749/m44nw2.th.jpg

 

a M42 go tutaj niema

 

http://img255.imageshack.us/img255/3678/m42dh9.th.jpg

 

To są zdaje się bardzo podobne konstrukcje i niema chyba między nimi jakiś ogromnych różnic-nie jeździłem nigdy M42 to trudno mi porównać ale po momencie obr. sądząc M44 powinien przy nieco niższych obrotach bardziej ciągnąć ale różnice niewielkie.

 

Jeśli gdzieś błąd zrobiłem to poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem , szukalem i jeszcze raz szukalem , ale niczego konkretnego sie nie dowiedzialem , z tego co zauwazylem silnik m44 wychodzil od 1995 r , ale m42 zakonczyl produkcje podajze w 1998 , moglby to ktos sprecyowac , bo to tylko domysly :wink: , i jak z wytrzymalosci i rodzajem rozdzadu pasek czy lancuszek ? , zauwazylem tez ze wtyczka do komputera w m44jest po prawej stronie a w m42 po lewej , zawsze tak bylo ?? i czy te plastiki zaraz za chlodnica w m42 sa poprostu zdjete czy ich nie bylo tylko w m44 byly ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba są na łańcuszku a co do tych gniazdek do komputera to chyba różnie to było (może zależnie od roku produkcji, nadwozia) bo tak jak czytałem odnośnie kasowania inspekcji, oleju to jedni pisali że mieli tu inni że gdzie indziej-ja w E36 compact 96" mam M44 i gniazdo tak jak w tym czerwonym autku co wcześniej dałem linka. Co do plastików na chłodnicy to ciężko mi powiedzieć ale wydaje mi się że tak wszystkie M42 wyglądają jak na tej fotce co podałem-ja w M44 plastiki miałem jak kupiłem, teraz już nie mam w ogóle :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi z tymi plastikami podoba sie bardziej :lol: kwestia gustu , a pytam sie o to tak dociekliwie bo chce zmienic autko na wlasnie 1,8 is i konkretnie chodzi mi o m44 a nie chce przez przypadek kupic m42 :roll: ( zeby nie bylo , nie mowie ze jest to zly silnik ale jakos m44 bardziej do mnie przemawia)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.