Skocz do zawartości

Konsola srodkowa-podswietlenie...


Sendra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktos z Was bawil sie podswietleniem konsoli srodkowej, chodzi mi o podswietlenie pokretel nawiewow. Nie mam ich podswietlonych i podejrzewam ze wymiany wymagaja zarowki, jak zdemontowac panel? Elektryk mowil ze moze z tym byc duzo roboty. Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis to robilem... W compact robisz to tak... Na poczatek wyjmujesz radio i w otworze po radiu widzisz mechanizm sterowania nawiewem. Pomiedzy blokiem sterowania nawiewu "nogi, szyba, kabina" a blokiem "cieplo chlodno" masz gniazdo zarowki. Odpinasz kabel i przekrecasz to gniazdo po czym je wyciagasz. BMW sprytnie zrobilo monolityczna obodowe z wbudowana zarowka wiec musisz isc do nich i kupic takie cos albo pokombinowac :) Ja zrobilem tak ze urwalem spalona zarowke i zostaja po niej w obudowie dwa druciki. Malym srobokretem ulozylem je tak by byly przylegle do obudowy. Potem pojechalem na CPN i kupilem malutka zarowke 12V 1,2W za 1,4zl i delikatnie pobawilem sie malutkimi drucikami ustawiajac je tak zeby stykaly sie z tymi pozostalymi w obudowie. Sprawdzilem i swieci :) Teraz mam pieknie podswietlona deske. Tak jest gdy nic wczesniej nie bylo kombinowane. W razie czego pod pokretlami masz srobki ktore odkrecasz oraz w gorych rogach takze masz srobki ktore rowniez odkrecasz i daje Ci to bezposredni wglad w to co jest w srodku konsoli i gdzie ta zarowka wogole sie znajduje, tyle ze wtedy oprocz radia musisz takze wyciagnac zegarek :) Troche zabawy z tym mialem bo robilem to wszystko na czuja ale teraz podejrzewam ze zrobilbym to w gora 10 minut... Powodzenia przy pracy i niech stanie sie jasnosc :) Pozdrawiam posiadaczy Compacta! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię kotleta. Nie znalazłem nic bardziej pasującego tematu niż ten.

 

Spaliła się żaróweczka u mnie w panelu od ogrzewania. Niby nie problem, rozkręciłem, naszykowałem żarówkę na zmianę r5/t5, czy jakie ona tam ma oznaczenie, grunt, że z cokołem. ... i kupa :shock:

Po wyjęciu oryginalnej okazało się, że jest ona inna. Znalazłem w sieci taką fotkę z moją żarówką.

 

 

http://img290.imageshack.us/img290/741/1001528iw6.jpg

 

 

Tutaj w kiepskim powiększeniu

http://images35.fotosik.pl/553/725d0c475f13c10f.jpg

 

Co to za ustrojstwo? Cokół jest inny niż w r5, czy tam t5. Sorki za laicyzm.

Co ja mam założyć w tym panelu sterowania? Dodam, że jest Siemensa. W razie czego złapię za lutownicę i może to jakoś "pokleję" :mrgreen: tzn. dorwę taką bez cokoła i przylutuję do starego cokołą. Może mi ktoś podać oznaczenie tej żarówki?

Z szukajki dowiedziałem się, że parę osób miało ten problem już. Wg ETK i TISa ma być wszędzie to samo, ale nie jest.

 

Dodatkowo mam jeszcze pytanie.

http://images50.fotosik.pl/737/4e6d43d89985550fmed.jpg

http://images49.fotosik.pl/736/2c2c31606d5878admed.jpg

 

Do czego jest ta czerwona dioda? Zapala się po włączeniu świateł. Pomarańczowa, to wiem - ogrzewanie szyby. Na założonym panelu po czerwonej nawet śladu nie ma.

Mam zwykły panel, bez klimy co zresztą widać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest ta czerwona dioda? Zapala się po włączeniu świateł. Pomarańczowa, to wiem - ogrzewanie szyby. Na założonym panelu po czerwonej nawet śladu nie ma.

Mam zwykły panel, bez klimy co zresztą widać. ;)

 

ta czerwona to własnie podświetlanie przycisku od podgrzewania tylnej szyby...w nocy na pewno zauważysz że cos tam świeci, a pomarańczowa sygnalizuje że podgrzewanie jest włączone

Edytowane przez aroarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, nie przyszło mi powiadomienie o odpowiedzi.

 

aroarus , właśnie w tym jest cały myk, że od 6 lat tego nie zważyłem. Przycisk od ogrzewania szyby był "ciemny" do momentu włączenia ogrzewania. Ale to mnie zastanawia dlaczego. Muszę dobrać się do panelu i zobaczyć, bo dioda sama w sobie jest dobra, tzn. włącza się. Szkoda, że dopiero teraz o tym dowiedziałem się. Się naprawi :dance:

 

 

Dzięki!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.