Skocz do zawartości

[e36 M52 Coupe]Jak wyjąć klamkę prawych drzwi?


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Witam wszystkich.

To mój powrót do marki BMW tym razem w modelu E36 :cool2:

Mam problem z drzwiami z prawej strony-nie otwierają się z zewnątrz :cry2:

Rozebrałem dziś boczek i na dole drzwi leżała część klamki ta co popycha ramię w zamku. Domyślam się, że klamkę muszę wymienić i zastanawiam się jak wyjmuje się klamkę?

Przy okazji czym pokleić boczek bo to co trzyma go na drzwiach mi się pourywało-kieszenie na dole i taka listwa u góry.Czym to skleić?

Dzięki za porady.

PS.Czy kluczyk w E36 ma immo?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkę aby wyjąć musisz otworzyć drzwi i z boku nad zamkiem masz zaślepkę wyjmujesz ją i popychasz taką blaszkę,która trzyma ramkę klamki następnie ósemka lub torxem odkręcasz po zdjęciu boczka tą śrubkę od wewnątrz drzwi przy zamku później odkręcasz pierścień,który ujrzysz po wyjęciu ramki klamki.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Boczek mam zdjęty-urwały mi się wszystkie plastyki w których siedzą spinki :(

Drzwi od środka otwierają mi się otwierają normalnie. Zdjąłem z boku taką gumę i pod nią jest owalny otwór.

Czyli mam tam śrubokrętem coś przesunąć? I z tego co kolego piszesz to po przesunięciu tej blokady wyjdzie mi cała kaseta?

Muszę dobrze popatrzeć bo tam niezwykle ciasno.

Ale te boczki to porażka, żeby tak się rozsypywały.W E39 też były takie beznadziejne.

Czym to kleicie, żeby dobrze trzymało?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten owalny otwór-tam jest taka zasówka z blachy i ją należy popchnąć i osłona klamki wyjdzie i pod nią będziesz miał duży pierścień na zamku,który trzeba odkręcić i od wewnątrz drzwi zostanie Ci jedna śrubka i zamek wyjmiesz.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję kolegom zoltar76 i elukaes za naprowadzenie.

Dziś prawie ogarnąłem. Została kosmetyka :cool2:

Dziś naszukałem się klamki.Jeden chciał 25 zł za klamkę, ale chciał żebym sobie sam wyjmował bo on nie będzie siedział i dłubał,albo żebym kupił całe drzwi :shock:

Drugi znawca który siedzi w temacie BMW już od lat(kiedyś prezes klubu BMW) nawciskał mi kitu, że są 3 rodzaje klamek-za klamkę krzyknął 150 zł :shock: .

Trzeci nie wiedział czy ma,nawet ceny mi nie podał bo jak znajdzie to mi poda :mrgreen:

Czwarty i najbardziej chyba normalny powiedział, że ma ostatnią za 40 zł.No i kupiłem.

Starą klamkę wyciągnąłem na siłę, ale z nową już tak łatwo nie poszło.Musiałem zluzować szybę na prowadnicy i wyciągnąć całkowicie zamek z drzwi bo inaczej bym nie upchnął.Klamka była z 92 roku nie wiadomo od jakiego modelu.Poprzekładałem tylko ze swojej wkładkę zamka i jakiś pstryczek.

A przypomniało mi się, że u mnie klamka nie była mocowana z drugiej strony na śrubkę tylko na taki bolczyk i spinkę-wyglądało to jak najbardziej na oryginał.

Może to i lepiej bo tam miejsca jest w **uj :mrgreen:

A te boczki to naprawdę klej do szyb trzyma? Nie chodzi mi o ta matę co przykleja się do drzwi tylko o boczek.

Ps. Nie rozgryzłem chociaż próbowałem na jakiej zasadzie działa opuszczanie szyby przy otwieraniu drzwi i podnoszenie po zamknięciu.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.