Skocz do zawartości

Ogrzewanie nie działa


Tido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zbliża się zima a tu trach , okazało się że totalnie nie działa mi ogrzewanie w dmuchawie (przy przekręconym na czerwone - tak zeby zaden cwaniak sie nie przyczepil:] ) . Co może być przyczyną? Jakieś filtry czy coś innego? Prosze o wytypowanie mozliwych opcji! Dzieki z góry !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krispo231 , wskazówka trochę za połową , czyli normalnie ;)

 

Zajrzyj tutaj, miałem ten sam problem :)

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=227103

 

:D

 

Mi DMUCHA tylko nie GRZEJE , a ten temat jest o tym że w ogóle nie leci powietrze :) mi leci , tylko że nie grzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie elektrozawór wody masz do wymiany lub nagrzewnica nie drożna jest.Jedno albo drugie.A sprawdzałeś czy razem z pokrętłem także przestawia się klapa w nagrzewnicy?Być może,że linka spadła...To któraś z tych rzeczy napewno.Wg mnie to elektrozawór jednak.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pisze dopiero teraz bo nie mialem dostępu do komputera. Sytuacja wygląda tak , odkryłem że powietrze nie grzeje się tylko w nadmuchu "na mnie" , tzn, że jeśli zrobie na szybe to leci ciepłe , a jeśli przełącze "na mnie" to automatycznie zimne. Dziwne , ale może teraz wam coś to mówi? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na kierowcę zawsze leci chłodniejsze powietrze aby kierowca nie odczuwał zmęczenia

 

Rozumiem , ale powietrze na kierowce jest ZIMNE a nie CHŁODNIEJSZE , w tym problem ; )

 

 

a masz dwu strefowe ogrzewanie manualne ? (bez ekranu)

jak tak to temperaturą na kabine (bez szyby) sterujesz z tego pokrętła nad radiem :duh:

Co za łom to wymyślił :mad2: :mad2:

 

Kolego , chodzi Ci o to pokrętło które teoretycznie powinno służyć do "zamykania i otwierania" dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Sytuacja wygląda tak , odkryłem że powietrze nie grzeje się tylko w nadmuchu "na mnie" , tzn, że jeśli zrobie na szybe to leci ciepłe , a jeśli przełącze "na mnie" to automatycznie zimne. Dziwne , ale może teraz wam coś to mówi?

Przecież to normalne.Ten typ tak ma.

Co za łom to wymyślił :mad2: :mad2:

Też się nad tym zastanawiałem. No cóż tak wymyślili, a że to jakieś nieporozumienie to fakt.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz dwu strefowe ogrzewanie manualne ? (bez ekranu)

jak tak to temperaturą na kabine (bez szyby) sterujesz z tego pokrętła nad radiem :duh:

Co za łom to wymyślił :mad2: :mad2:

 

Kolego , chodzi Ci o to pokrętło które teoretycznie powinno służyć do "zamykania i otwierania" dmuchawy?

 

jak masz dwustrefową to masz 2 pokrętła to mówie o tym po lewej

http://img03.tablica.pl/images_tablicapl/92204417_6_644x461_panel-klimatyzacji-kratki-nawiewu-bmw-e36-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz dwu strefowe ogrzewanie manualne ? (bez ekranu)

jak tak to temperaturą na kabine (bez szyby) sterujesz z tego pokrętła nad radiem :duh:

Co za łom to wymyślił :mad2: :mad2:

 

Kolego , chodzi Ci o to pokrętło które teoretycznie powinno służyć do "zamykania i otwierania" dmuchawy?

 

jak masz dwustrefową to masz 2 pokrętła to mówie o tym po lewej

http://img03.tablica.pl/images_tablicapl/92204417_6_644x461_panel-klimatyzacji-kratki-nawiewu-bmw-e36-.jpg

 

 

Nie nie , czegoś takiego nie mam , mam jedno pokrętło.

Sytuacja wygląda tak , odkryłem że powietrze nie grzeje się tylko w nadmuchu "na mnie" , tzn, że jeśli zrobie na szybe to leci ciepłe , a jeśli przełącze "na mnie" to automatycznie zimne. Dziwne , ale może teraz wam coś to mówi?

Przecież to normalne.Ten typ tak ma.

Co za łom to wymyślił :mad2: :mad2:

Też się nad tym zastanawiałem. No cóż tak wymyślili, a że to jakieś nieporozumienie to fakt.

 

Chodzi Ci o to , że to normalne ze na kierowce leci zimne? Ze tak jest seryjnie? Bo nie ogarnąłem troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chodzi Ci o to , że to normalne ze na kierowce leci zimne? Ze tak jest seryjnie? Bo nie ogarnąłem troche :)

Dokładnie.

Mówię tutaj o panelu z 3 pokrętłami.

Dla niewiernych i tych co szukają problemu w czymś co tak ma być polecam zajrzeć do instrukcji obsługi naszych fur strona 70.

"W zakresie oznaczonym na niebiesko powietrze wypływające z kratek na tułów nie jest ogrzane"

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam BMW e36 318is problem polega na tym że jak włoncze nagrzewanie na szybę to grzeje a jak na kabinę

to leci powietrze letnie .układ odpowietrzony .myślę że nagrzewnica może być walnięta .Proszę o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.