Skocz do zawartości

Siemens czy Bosch jak rozpoznać. E36 320i 94r


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak skutecznie dowiedzieć się jaka elektryka jest w samochodzie. Bosch czy Siemens najlepiej nie mając samochodu. Auto jest u mechanika na wymianie hamulców a ja muszę zamówić czujnik położenia wałka rozrządu.

Dane pojazdu:

BMW E36 320i 1994r (lipiec) silnik M50+ Vanos (m50 tak mi się wydaję ponieważ wlew oleju mam głębiej pod maska bliżej podszybia)

Ostatnie 7symboli nr nadwozia to: FC83819

Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc. Aha nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w komorze z bezpiecznikami tam gdzie znajdują się dodatkowe przekaźniki przeważnie występują 3koło siebie. U mnie są dwa Tu jest link takie samo odnalazłem w internecie. kolega twierdzi, że tak miału układy siemensa.

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Tomek.

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem i raczej na pewno mam układ siemensa. Udało mi się sprawdzić na podstawie właśnie nr vin. Nr części katalogowej to: 12 14 1 703 221 czyli właśnie VDO SIEMENS. Teraz moje pytanie jest takie czy wizualnie jest możliwość sprawdzenia czy auto jest w układzie siemensa bez wykręcania poszczególnych części. Chodzi o to, że niedaleko mnie jest dość duże złomowisko i tam mógłbym wyrwać taką cześć za 1/5 ceny tylko na pewno nikt nie pozwoli mi rozbebeszać każdego auta po kolei żeby znaleźć właściwe. A wiadomo, że siemensa jest mniej.

Chodzi mi o jakieś znaki szczególne widziane po powierzchownych oględzinach.

Pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznasz po przepływomierzu,albo będzie Bosch( oczywiście wszystko wtedy będzie boscha),albo Siemens.Jeśli jednak przepływka była wymieniana,to może być no name.

Wielkie dzięki kolego. Zgadza się. Właśnie o taką diagnozę mi chodziło. Popatrzałem teraz na allegro na przepływki to nawet jeżeli jest no name to i tak zamienniki bosch maja inny kształt niż siemens.

Pozdrawiam i bardzo mocno dziękuję za pomoc.

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do odcinki i jeśli masz szybką to bosch ;p

A co do kolegi wyżej to nie zawsze jest reguła bo mój kumpel ma ten sam motor co ja (M52) i ma boscha ;)

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już nie ogarniam co jak i z czym, wiem tylko z autopsji, że bosch jest mniej problemowy, miałem 2 razy m50 na siemensie i co chwila jakieś problemy, teraz mam m50b25 na boschu i wiodę spokojne bezproblemowe życie :D Możliwe jednak, że akurat trafiłem na takie a nie inne egzemplarze jednak od siemensa trzymam się z dala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.