Skocz do zawartości

e 36 318i problem ze stacyjka


kamil707

Rekomendowane odpowiedzi

Podjechalem dzisiaj pod dom, gasze auto i wyciagam kluczyk a silnik nadal chodzi i wszystkie kontrolki sie swieca. Zadusilem silnik ale nadal wszystkie kontrolki sie zwieca, probowalem odpalic auto ale kluczyk jest zablokowany poruszalem nim troche to udalo mi sie przesunac go do zaplonu ale nie odpalil, probowalem jeszcze raz to obrocilem kluczykiem dookola i znowu zablokowany, odpialem akumulator na noc,kiedys obilo mi sie o uszy ze jest mozliwosc odpalenia auta srubokretem, czy ma to sens u mnie i jak to sie robi i mam pytanie co moglo sie popsuc i jak mam sie do tego zabrac zeby nic nie pogorszyc, prosze o porade i z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubokręt to ty zostaw lepiej złodziejom - amatorom.

Pewnie styki w stacyjce gdzieś się zwarły, albo element ruchomy odpowiedzialny za łączenie kolejnych obwodów się zaciął w jednej pozycji - zapłonu.

Trzeba by obudowę kolumny kierowniczej rozebrać i od drugiej strony ( nie tam gdzie kluczyk), gdzie przychodzą kable do stacyjki rozebrać, przejrzeć, przeczyścić.

Nie wiem dokładnie jak wygląda to w bmw ale w innym aucie miałem podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ipisujesz to rozleciała się wkładka , masz dwa wyjścia zdjąć tą dać do naprawy , lub wymiana stacyjki tyle,że wtedy będziesz miał już dwa klucze do autka.

Wkładkę możesz zdjąć , wystarczy w dziurkę koło wkładki włożyć drut i wkładka powinna odskoczyć . Naprawa wkładki to koszt od 120 do 200zł. Co do odpalenia to jak po zemontowaniu wkładki stacyjki nie poradzisz sobie z odpaleniem to daj znać a napiszę ci na priwa co i jak (w sumie to dwie minuty i po balu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.