Skocz do zawartości

E36 Trzeszczące plastiki


keray69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam korzystając trochę z wolnej chwili chciałbym zając się car detalingiem swojego auta. Głównie chodzi o usuniecie trzeszczeń z wnętrza auta. Zna ktoś sprawdzony sposób na newralgiczne, trzeszczące punkty w e36 coupe ? Chce to zrobić ponieważ uważam, że poprawi mi to komfort jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sobie inni radzą z tym problemem. Ja poradziłem sobie tak. Trzeszczący schowek. Wyjąłem go i zdemontowałem element od wlotów powietrza. Następnie wszystkie krawędzie stykające się ze schowkiem tego elementu lekko natłuściłem tawotem. Krawędzie schowka przylegające do kokpitu też tak potraktowałem. I sam kokpit. Pamiętając by smarować tylko nie widoczne po przykręceniu schowka krawędzie. Mają być natłuszczone, jak kremem ! A nie nasmarowane, jak zawiasy !

Drzwi. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w zatrzaski, które na pewno jakieś będzie trzeba wymienić. Nawet te , które z pozoru wyglądają dobrze mogą mieć pękniętą którąś "nóżkę". Łatwo to sprawdzić. Wymieniać nie żałować !!! Po zdemontowaniu boczków i wymianie zatrzasków szmatką lub palcem nakładamy cienką warstewkę tawotu na powierzchnię drzwi w tych miejscach, gdzie stykają się z boczkiem. Natłuścić te miejsca. Nadmiar zetrzeć szmatką. (Warto przy tej okazji zerknąć na ślizgi podnośnika szyby, czy smar, który tam jest nie stwardniał ze starości.) Teraz tę samą czynność robimy na krawędziach boczku, które przylegają do drzwi. Uważając by nie uświnić tawotem widocznych powierzchni boczku. Składamy i gotowe. Podobnie postępowałem ze wszystkimi "trzeszczami", które udało mi się zlokalizować. W tylnej klapie jest taki styropian. Może być go słychać szczególnie w kombi.

Życzę powodzenia. Gdy już usuniesz większość "trzeszczy" odczujesz swój wymarzony komfort :shock: . A potem masz przesrane :twisted: , bo usłyszysz wszystko to, czego do tej pory usłyszeć nie było ci dane :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ! :duh: Wazelina. Wazeliny nie miałem. Użyłem tego, co miałem pod ręką. Nawet jeśli gdzieś naświniłem, to nie będzie widać, bo mam czarną tapicerkę. Ale na przyszłość już nie zapomnę. Dzięki. WAAAZEEELIIINAAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki silikon firmy WURTH. Ma szerokie zastosowanie. Zakres temperatur od -50 'C do +250 'C. U mnie pomogło na krótko. Chyba zbyt szybko się wchłania, a później odparowuje lub biodegraduje. Do rzadko odkręcanych elementów może się nie nadawać. Chyba zbyt ekologiczny. Jest tam napisane, że może mieć nawet sporadyczny kontakt z żywnością. EKOLOGIA :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada koledzy dzięki. U mnie najbardziej trzeszcza boczki drzwi i tylna półka. Nic innego nie zauważyłem. Z drzwiami zrobię tak jak mówiliście, ale co z ta półka z tyłu można ja jakoś rozebrać i wysmarować ?

 

Nie ma rady. Najpierw bez rozkręcania musisz półkę opukać, ostukać i wyczaić, które miejsca trzeszczą. A później, cóż... Śrubokręcik. Najczęściej po rozkręceniu widać, które miejsca trą. Plastiki w tych miejscach są lekko zabielone. Ale nie muszą. Co do tego jak się do tej półki dobrać by nie uszkodzić czegoś, to ci nie powiem, bo nigdy nie miałem coupe. :search: może jest na gdzieś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za linki ? Bo tam w nich jest ujęty przód a mi chodziło o tylna półke

Sorki, ,myślałem że chodzi o przód.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=51_3069&hg=51&fg=40

kładziesz kanapę zdejmujesz taka listwe ona jest mocowana na plastykowe kolki,zdejmujesz ramki od glosnikow,demontujesz boczne slupki, unosisz delikatnie do góry półkę i delikatnie ciągniesz do siebie, od strony szyby trzyma się takich wsuwkach.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.