Skocz do zawartości

318i Spadające obroty


Adam12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dziwna sprawa z obrotami a wygląda to tak , wlaczam szybę , klime obroty delikatnie spadną ale od razu się wyrównaną i jest ok ale jak tylko rusze i od razu zahamuje to spadną do 600 i po chwili się wyrównują. Jak przegazuje na postoju to jest ok tak samo jak jadę i zaczynam hamować to też po chwili spadną do około 850 . Czasami też podczas postoju gdy włączy się klima to też spadną do 600 ale dzieje się to rzadko . Miałem już trzy silniczki krokowe i na wszystkich było dokładnie to samo . Bardzo proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A mierzyłeś napięcie miernikiem? Może masz chwilowe wahnięcia i odbija się to na obrotach...

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest ok , napięcie też było sprawdzane ok , na kompie żadnych błędów , fałszywego powietrza nie bierze. Obroty najczęściej spadaj jak np parkuje wtedy gdy dodaje na chwilę troche gazu i puszczam albo np w korku kiedy ruszam i staje. Zauważyłem też gdy mam włączoną samą szybe to spadają bardziej niż jak szybe, klime , halogeny. Jak np jadę z jakąś prędkościa i wrzuce na luz puszczam gaz wtedy nie spadną . Rano odpalam nie włączam żadnego obciążenia (świateł itp) jest ok obroty mają około 1000 jak dodam delikatnie gazu i puszcze to spadną do 900 i momentalnie podniosą się na 1000 ale jak depne mocniej to spadną na 1000. Odkryłem jeszcze dzisiaj gdy na maksa skręce kołami tak że pompa wyje to tak samo się dzieje obroty spadają aż do 500 i po chwili się podnoszą . Nie wydaje mi się żeby to była wina krokowca bo obroty nie falują jak wyrówna to trzyma idealnie.

Czy może na to mieć wpływ uszkodzony potencjometr przepustnicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest ok , napięcie też było sprawdzane ok , na kompie żadnych błędów , fałszywego powietrza nie bierze. Obroty najczęściej spadaj jak np parkuje wtedy gdy dodaje na chwilę troche gazu i puszczam albo np w korku kiedy ruszam i staje. Zauważyłem też gdy mam włączoną samą szybe to spadają bardziej niż jak szybe, klime , halogeny. Jak np jadę z jakąś prędkościa i wrzuce na luz puszczam gaz wtedy nie spadną . Rano odpalam nie włączam żadnego obciążenia (świateł itp) jest ok obroty mają około 1000 jak dodam delikatnie gazu i puszcze to spadną do 900 i momentalnie podniosą się na 1000 ale jak depne mocniej to spadną na 1000. Odkryłem jeszcze dzisiaj gdy na maksa skręce kołami tak że pompa wyje to tak samo się dzieje obroty spadają aż do 500 i po chwili się podnoszą . Nie wydaje mi się żeby to była wina krokowca bo obroty nie falują jak wyrówna to trzyma idealnie.

Czy może na to mieć wpływ uszkodzony potencjometr przepustnicy ??

Może ale bardziej bym obstawiał alternator, wahnięcia napięć - mattiss się o to też pytał, luźny pasek.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano było fatalnie autko odpaliłem włączyłem szybę i obroty spadały do 500 i podnosiły się do 1000 , wyłączyłem szybę spadały do 800 i podnosiły się do 1000 ale jak się nagrzał do temp. 90 stopni można przyjąć , że jest ok. przy włączonych wszystkich możliwych odbiornikach po przegazowaniu albo nie spadają w ogóle albo spadną do 700 ale od razu się wyrównają 800 -850 . Czy możliwe żeby to była wina krokowica ? Jak sprawdzić miernikiem alternator ? jak będą spadały obroty to normalne , że alternator będzie miał spadek napięcia .Potencjometr przemierzony jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.