Skocz do zawartości

3XX zamiana skrzyni 5-biegowej na skrzynie 6-biegową z E46


Kamiloo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Posiadam E36 318is sedan. chciałbym założyć skrzynie biegów 6-o biegową z E46 320d. Czy to podejdzie ?? Może ktoś już coś takiego robił ??

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu. Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorry za odkopywanie trupa z przed roku, ale wolałem tak niż zakładać nowy temat.

Poszukuję 6 biegowej skrzyni do silnika M50B25 (E36 325i z 1992 r.), z jakiego modelu mi coś podpasuje? Bo szukam teraz na różnych stronach i na allegro, ale jest kilka skrzyń, z których każda ma inne mocowania a nie bardzo widzę jak te mocowania wyglądają od góry na mojej skrzyni :|.

Chcę wymienić skrzynię, bo często jeżdżę na długich trasach a przy prędkościach autostradowych jak nic szóstka sama się prosi...

Dodam, że mam zamiar jeździć tym autem jeszcze dłuuuugie lata, a auto jest na prawdę w świetnym stanie, więc widzę tę wymianę jako inwestycję w komfort podróży :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się włożyć skrzynię z e46 330i.Szczegółów nie znam ,ale moim zdaniem będzie potrzebny również wał napędowy,bo skrzynia jest większa- dłuższa.Może być potrzebne: przerabianie mocowań wału,połączeń ze skrzynią i mostem.Zmiana( przerobienie) mechanizmu włączania biegów ,może sprzęgło ,koło dwumasowe,rozrusznik i jeszcze wiele innych elementów które wyjdą w praniu.

Koszt dość duży,jeśli trzeba zapłacić za robotę i przeróbki.

Może od M3 :D.

Nie ma skrzyni która pasuje bez przerabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od M3 (silnik S50) pasuje, ale kosztuje też sporo. Na razie znalazłem jedynie ofertę za trochę ponad 2'000 zł!

Widziałem wiele skrzyń od różnych diesli E46, ale z tego co widzę, to różnią się mocowaniami między sobą, a ja nie bardzo widzę pod autem jak to u mnie wygląda od góry ;/. I bez wyciągnięcia skrzyni pewnie nie zobaczę, chyba, że na szrocie w bliźniaczym aucie.

Wał z pewnością musi zostać zmieniony lub skrócony. Mocowań w takiej skrzyni nie trzeba przerabiać i właśnie takiej skrzyni szukam, aby bez przeróbek mocowań zrobić.

mechanizmu włączania biegów - shift raczej razem ze skrzynią kupię,

może sprzęgło - raczej nie ma takiej potrzeby,

koło dwumasowe - j/w,

rozrusznik - nie ma związku.

Przeróbki zawsze będą, ale chcę uniknąć przerabiania samych mocowań skrzyni i zminimalizować ilość przeróbek o jakiekolwiek przerabianie samej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.