Skocz do zawartości

318i światło wewnątrz auta.


Mody_318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące światła wewnątrz auta. Proszę by ktoś mi poradził co zrobić. Aktualnie światło wewnątrz mam wyłączone (przełącznik w lewą stronę), normalnie działa, gdy mam w pozycji prawej - ciągle włączone. Ale jeśli przełącznik będzie się znajdował w pozycji środkowej, to przy otwarciu drzwi - lampka się zapala, a przy zamknięciu - dalej się świeci. Zarówno podczas postoju, jak i jazdy na pozycji środkowej lampka mi świeci.

Proszę o wskazówki co zrobić.

Dziękuję i pozdrawiam. :)

 

____________

Poprawiłem tytuł! Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków i przestrzegać! Zachęcam do lektury regulaminu. Następnym razem będzie ostrzeżenie! mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat u mnie nie działa na pozycji środkowej. A tak jak przełączę to działa. Czy to w ina czujnika czy może wiązka???.
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody_318 -> co do kolorków kabli to nie wiem ale w tym momencie dla Ciebie to nie ważne. wyciągnięcie czujnika to chwila. połączysz kabelki i swiatlo powinno zgasnąć po chwili ... w ten sposób namierzysz który włącznik uszkodzony. Edytowane przez dzejoo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zdjac lampke i zobaczyc czy nie wylamal sie taki pastikowy zabek na przelaczniku, u mnie w e30 troche inna lampa ale zasada dzialania ta sama tak sie stalo, przelacznik ze starosci sie rozkruszyl i zwieralo styki na stale, wylaczyc sie dala ale w pozycji czujnika nawet po zamknieciu drzwi swiecila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i u mnie pojawił się problem ze światłem wewnątrz auta.

Niekiedy nie chce zgasnąć, mimo iż wszystkie drzwi są dobrze zamknięte.

A nieraz zdarza się że nie chcę się zaświecić w środkowej pozycji, nawet jak otworzę wszystkie drzwi.

 

Znalazł ktoś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie krańcówki do wymiany lub przesmarowania. ;)

W przypadku e36 (innych nie wiem) wiązka w tylnej klapie także potrafi nabroić.

 

krzysiek80r pomaltretuj :norty: :mrgreen: trochę krańcówki i zobaczysz, która niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówki lub czujniki krańcowe drzwi... itd. ;)

 

Z naszego forum:

http://images33.fotosik.pl/108/bd879b5bf9457ac9.jpg

 

Kwadracik zaznaczony strzałką lubi się zacierać, czasami po prostu źle lub wogle nie łączy.

 

Zresztą poczytaj sam.

viewtopic.php?f=68&t=70807&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówki lub czujniki krańcowe drzwi... itd. ;)

 

Z naszego forum:

http://images33.fotosik.pl/108/bd879b5bf9457ac9.jpg

 

Kwadracik zaznaczony strzałką lubi się zacierać, czasami po prostu źle lub wogle nie łączy.

 

Zresztą poczytaj sam.

viewtopic.php?f=68&t=70807&start=0

 

Dokladnie maialem tak u siebie. Po prostu czujnik w drzwiach kierowcy byl juz bardzo wyrobiony i nie dociskal dobrze.

Masz takie dwa z przodu. Z tylu sa inne takie wciskane grzybki. Wymontuj po koleji kazdego wypinaj wtyczki zwieraj kawalkiem przewodu i sprawdzaj czy dziala oswietlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.