Skocz do zawartości

Reflektory od "Anglika"


T_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli temat już się pojawił to przepraszam, ale nie mam czasu szukać ;-)

 

Dziś, przy okazji przeglądu, dowiedziałem się, że moje E36 posiada lampy od angola. Zdziwiło mnie to, bo jazda w nocy nie była uciążliwa pod względem złego oświetlenia drogi, odnosiłem wrażenie, że lampy prawidłowo świecą. Niemniej diagnosta stwierdził, że lampy przednie są od wersji angielskiej.

To oczywiście wiąże się z ewentualnymi problemami w razie bliższego kontaktu z nazbyt upierdliwym stróżem prawa.

Moje pytanie brzmi zatem; czy konieczna jest wymiana reflektorów na nowe czy istnieje jakiś sposób przerobienia starych, tak aby świeciły prawidłowo ( powtarzam, że według mnie prawidłowo świeciły )? Może jest jakieś oznaczenie na lampach, po których dojdę czy to jest lampa wyspiarska czy nie?

 

Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś "diagnosta" też sprzedał taką rewelację. Dzień wcześniej coś grzebałem w lampie E36 z soczewą i tam jest takie cuś do przestawiania na ruch lewo i prawo stronny, miałem to źle ustawione. Może poprostu musisz to przestawić. W E39 też jest ta regulacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest Boscha, symbole ( od środka, po podniesieniu maski, tam gdzie trzeba zajrzeć wymieniając żarówki ):

 

0 301 087 431

63 12 8363 0839

<----> E13

RL

 

W którym miejscu znajduje się ta regulacja do soczewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kolego wyjąć lampe zdjąć szkło z lampy odkrecic soczewke od metalowego stelarzu i tam jakby pod soczewka bedziesz widział blaszke wycieta tak zeby swieciała w twoim przypadku tak\___ ona jest przykrecona na 2 srubki musisz je poluzowac i przekrecic w przeciwnym kierunku do oporu sa podłuzne otwory i wtedy bedzie ci swiecić ___/tak ogólnie prosta sprawa pozdrawiam
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej, soczewka z odbłyśnikiem przykręcona jest wewnątrz lampy na 3 śruby na śrubowkręt krzyżakowy. Otwory na śruby wykonane są w taki sposób że można soczewkę obrócić o parę stopni. Powinno udać się to zrobić bez demontażu reflektora. Stajesz ok. 2-3 metry od ciemnej ściany, lub jakiegoś ekranu. Granica światła i cienia powinna przebiegać wzdłuż czerwonej linii widocznej na obrazku.

http://images41.fotosik.pl/158/01cc0295d6f34681med.jpg

 

Światło powinno "unosić" się w prawą stronę. Światło ma świecić w taki sposób żeby doświetlić pobocze. W Anglii jeździ się po drugiej stronie drogi więc żeby doświetlić pobocze światło unosi się w lewą stronę. Sprawdż najpierw w jaki sposób świecą Twoje reflektory. Jeżeli doświetlają lewe pobocze to przekręć soczewkę. Możliwe że światło będzie rozmyte i nie wiadomo w którą stronę doświetla. Dzieje się tak gdy soczewka lub odbłyśnik są brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.