Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co gość zrobił, albo co chciał zrobić :shock:

 

widać ze w łuku szarpnął szybko w prawo i lewo, chciał mieć gruby poślizg czy tak jakoś wyszło

może ktoś skomentować co dalej źle zrobił? bo mam wrażenie ze jakby nie dotykał ani gazu ani hamulca to by sie samo auto "wyprostowało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem o umiejetnosciach i szkoleniu się, a dzis dzwona wywaliłem własnie poprzez nieumiejetne wyjscie z poslizgu ... ehhhhhh e36 to jednak dosyc nieprzewidywalne auto ;p i podpisuje sie nogami i rekami pod tym co kto napisal o jezdzie na mokrym... niby wszystko dobrze niby sie panuje a nagle leci jak na lodzie..

 

Widzisz Jafet trzeba słuchać starszych kolegów :wink: A tak na serio to szkoda :cry: Mocno dostała ?

 

Szczescie w nieszczesciu.. 'otoczenie' mnie wyhamowało na szczescie nie latarnia i dzieki Bogu ze ktos nie stał na chodniku.. maska grill i zderzak, auto nadal na sprzedaż ;) a filmik wyżej idealnie pokazuje narowistość e36..prawo lewo prawo lewo i wiadomo jak sie konczy ;)

"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił. Samochód po takich modyfikacjach był pewnie wykorzystywany do latania bokiem i palenia gumy...

mysle ze ciezko bedzie znalezc takie E36 ktore jezdzilo tylko do kosciola :)

a to? oplaca sie?

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-320-m-pakiet-klima-szpera-CID5-ID5Z6Ah.html#41b2075027

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest lepsze

czy się opłaca trudno powiedzieć, trochę lat ma

jeśli nie było składane z dwóch i niewiele jest przy nim do roboty to można się zastanowić :P

 

w ogłoszeniu jest informacja o lpg, dowiedz się co tam jest założone i poproś o więcej zdjęć, spod maski też

 

mi osobiście nie podoba się jeśli poprzedni właściciel co grzebał i przerabiał, wole oryginał, ale przede wszystkim boje się ze zrobił to byle jak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po raz kolejny.

Czytam i czytam cały czas na temat E36 i co raz większy mam mętlik w głowie. Powiedzcie mi, czy rzeczywiście e36 nie nadaje się jako jedyne auto do poruszania się? Dużo osób z Was piszę, że to jest auto na weekend do "wyszumienia" się lub tym podobne. Ja potrzebuje autka, którym będę jeździł na codzień i co raz mniej jestem przekonany do e36.

Co myślicie o e36 323i lub 328 w compacie? Otóż ich jest najwięcej i mają najniższą cenę, więc liczę że najłatwiej będzie mi znaleźć zadbany model. Co nie znaczy, że nie szukam sedana (funkcjonalny) i coupe (najładniejszy).

 

To bardzo dobre auto równiez do jazdy na codzien. 328i nei było w kompakcie. Najmocniejszy seryjny kompakt to było 323i.

A co do wersji nadwoziowej, to co komu pasuje. A moim zdaniem najlepiej szukac auta w jak najlepszym stanie, nie patrzec czy to sedan czy coupe...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a te z klimą, w piękniejszym kolorze, ale jakiś straszący wydech i motorownia to już R4

 

http://allegro.pl/bmw-318i-116ps-m-pakiet-alcantara-szyber-z-niem-i4572341450.html

 

Ta sztuka z Góry Kalwarii byla oglądana (albo miała byc oglądana) przez jednego z forumowiczów w sierpniu tego roku. Temat o tym aucie był w innym dziale.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-323-e36-e36-170km-m-pakiet-bogata-opcja-niemiec-C34504384.html

 

Czy ktoś z kolegów mógłby coś więcej o wyżej wymienionym egzemplarzu?

Co powinienem wiedzieć kupując nie opłacony pojazd?

Ile wynoszą opłaty ?

Warto?

 

z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Tomek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co sądzicie o m50b20...trafia mi sie ładny egzemplarz z 1992 roku i chce zasiegnac opini o tej jednostce napędowej?

Pali sporo więcej niż 1.8, jedzie podobnie, droższa w utrzymaniu +2 cylindry..właściwie tylko dźwięk lepszy. jeżeli chcesz R6 to proponuje coś z nowszych m52, spala podobnie co m50 a o wiele zwawsze ;) no chyba ze naprawdę zadbany egzemplarz to ewentualnie swap kiedyś...ogólnie szukalbym młodszych roczników i wiem co mówię ;) a silnik jak silnik, jak nie skatowany i zalewany czym trzeba to posłuży jak każde R6 od bmw ;)

"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czy ktoś z kolegów mógłby coś więcej o wyżej wymienionym egzemplarzu?

Ze zdjęć wygląda całkiem fajnie, chociaż nie lubuję się w kombi.

Ile wynoszą opłaty ?

Warto?

Jeżeli nic nie ma opłacone (chociaż odprawę celną powinno się zrobić w 4 dni) to wszystkie płatności i formalności razem z rejestracją i OC wyniosą Cię ze 3-3,5 tysia. Jest trochę kręcenia i biegania. Jakbyś był zainteresowany to niech gość zrobi wszystko, a Ty zapłacisz mu za to. Prościej i więcej włosów na głowie jeżeli nigdy tego nie robiłeś.

Poza tym wyjdzie na gotowo w granicach 11 koła może nawet ciut więcej. Moim zdaniem jak na Turasa drogo, ale jeżeli jest tak dobra to może i lepiej ciut przepłacić. Czy warto??? Decyzję musisz podjąć sam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, muszę się pochwalić

kupiłem

http://allegro.pl/bmw-e36-328-zgodny-z-vin-avus-gwint-bbs-rc-090-i4597722921.html

silnik suchutki,chodzi ładnie, lakierniczo ma kilka delikatnych purchelków ale widać że nie był bity, lakierowany i lepiony (znajdę dobrego balcharza który mi to zacynuje). Maska jest w odpryskach ale to zrobię po zimie. Bagażnik jest do poprawki przez akumulator z tyłu (kwaśne środowisko), ale nie bardzo - raczej lekki nalot w okolicy aku.

Zastanawiam się tylko czy jest sens go zagazować. Pali 10,2 l po mieście przy średnio/ciężkiej nodze. Tylko że naprawdę mam ochotę nim pojeździć. Zakładając że zrobiłbym bym na gazie 100k km w 3 lata, to oszczędność w paliwie była by: 27 tys. zł - 7 tys (koszt instalacji i wcześniejszych przeglądów) = 20 tys. zł.

Ale wolałbym LPG VI generacji (tylko nie znam się na tym i nie wiem czy jest sens montować w starszych silnikach)

Jak wam się wydaje?

No i jak wam się podoba?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie bardzo, wg mnie dobry zakup zrobiles.

Co do gazu sie nie wypowiadam - bo sie nie znam :)

 

Zakładając ze zrobisz 100 tys na gazie, to poza kosztem instalacji dolicz moze koszt silnika, albo przynajmniej remontu glowicy? Nie jestem znawcą, zastrzegam, ale prawie kazdy znajomy który gazował R6 prędzej czy pozniej musiał robic głowice...

Tak czy inaczej - jesli przejedziezs 100 tys km, to zwróci Ci sie, nawet jakbys musial 3 takie silniki kupic i wymienic :)

 

Ps.

Nie sądziłem ze ktos kupuje e36 jezdzac ponad 30 tys km rocznie.... ja swoim e46 zrobiłem 30 tys km - w 5 lat :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się

Dziękuję :D

 

Nie sądziłem ze ktos kupuje e36 jezdzac ponad 30 tys km rocznie....

 

Niby racja, tylko że jeździ mi się tym tak dobrze, że chodzę i szukam pretekstu żeby się gdzieś przejechać. W pierwszym tygodniu zrobiłem już 1000 km. I waham się, bo jazda to po prostu wielki banan na twarzy. Tym bardziej że ma gwintowany zawias, a drogi w Polsce w większości są już naprawdę przyjemne. :D

A te 30 tys. - 40 tys. rocznie to u mnie raczej taki realny przebieg (średnio 3 razy w miesiącu jeżdżę z Płocka do Krakowa przez Katowice i z powrotem. W dwa lata zrobiłem 85k km).

 

I waham się. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uważam angeleyes za tragiczne ale niektórzy je wsadzaja bo im sie podobaja. Kwestia gustu, natomiast przyczyna zmiany lamp może być inna - rozbity przód, to samo z tyłem. Chyba nie wsadził z tyłu pomarańczowych kierunków dla wyglądu tylko dlatego że takie były dostępne/tańsze.

Gałka skrzyni biegów też jest "piękna" :D

 

Compact bardzo fajny, niebieska skóra bardzo mi sie podoba

 

// edit

Po dokładniejszym obejrzeniu Compacta:

-wlew gazu w zdarzaku :/

-dołożone ledy

-brak halogenów

-ktos ograbił auto z oryginalnego radia

sprawdź czy są dywaniki welurowe

Na plus:

+ASC - chyba ma bo przycisk jest, a w VINie nie widać - może w tym roku był w standardzie

+4 poduszki

 

Co to jest "Brak konserwacji pokrycia zewn." z VINu ? :shock: nie brzmi dobrze

sprawdź dobrze przed zakupem czy auto nie gnije,

zdjęcie spod maski by się przydało

co do ceny się nie wypowiadam, mój był dużo tańszy , trochę lepiej wyposażony ale bez gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak wam się podoba?

:D

 

Sztuka ładna, ale zawsze to 'tylko' sedan, one nie sa tyle warte co coupety :) osobiscie nie kupilbym sedana za takie pieniadze.. ale co kto lubi.

 

Brak pokrycia zewnetrznego z vinu dotyczy to zabezpieczenia lakieru na czas transportu itp. Nic wielkiego:)

"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzisiaj wpadło nowe bmw do garażu...

Teraz i moja kobieta porusza sie furmanką ze śmigiełkiem

Trafiło sie fajne bmw e36 316i 1995 roku w wersji kompot;)

fajna w m-paku ladne grzane czarne sporty, klima wszystko smiga...

najlepszy jest kolor:) Kanarek! DakarGelb II

Jutro w galeri pewnie zawita nowy temat z fotkami

Do ogarnięcia troche rudego na tylnych nadkolach...

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.