Skocz do zawartości

Czym sie roznia 1.6 i 1.8 M40.


potejtos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow,

odrazu na poczatku zaznacze, ze szukalem, ale nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Chcialbym zapytac czym roznia sie silniki 1.6 i 1.8 M40 w E30. Chodzi mi o osprzet silnika, a takze czy skrzynia, wiazka, komputer, lapy, poduszki sa takie same??? Pytam pod katem przelozenia 1.6 na 1.8. Zatarlem silnik i musze autko doprowadzic do stanu, w ktorym bedzie sie poruszalo o wlasnych silach. Prosze nie pisac o swapie na M42, bo takich tematow na forum jest multum. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zajechałes?? ładnie ładnie..

:twisted:

różnica:

komputer, przepływka, a dolot to juz jest częśc silnika nie osprzęt raczej..

 

reszta ta sama....skrzynia,itd.

wiązka ta sama, do m42 potrzebna jest zmodernizowanaa (do końca nie pamietam ale chyba tak)

poduszki łapy..to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ci ostatnio, ze poszedlem w kraweznik. Odrazu po tym wjechalem na trawnik, zgasilem silnik i patrzylem czy wszystko ok, jednak po ciemku i w nerwach nie zawuwazylem, ze miska dostala. Przejechalem jeszcze 1.5km i silnik stanal. Kontrolka oleju nawet nie mignela. Wczoraj ja podnioslem i az sobie pogratulowalem jak zobaczylem miske. Niby rozrusznik nim kreci, ale nie wiadomo w jakim stanie panewki i czy rozrzad nie stanal. Dzisiaj zdejme miske i wszystko bedzie jasne. Niemniej jednak zaczynam szukac drugiego silnika, wiec odrazu chce wlozyc 1.8 M40, bo z tego co widze prawie wszystko pasuje. Bedzie sporo taniej niz wkladanie ISa.

Czy pasuje:

- sprzeglo,

- alternator,

- termostat,

- pompa wody,

- rozrusznik???

Czy moge kupic sam silnik 1.8 bez osprzetu, tylko z przeplywka i dolotem, a caly osprzet wziac od 1.6???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez sie podepne, tylko w E36, jak mocowania silnika? Czy w E36 i E30 silnik M40 jest taki sam? U mnie nie zatarl sie ale na zimnym klekocze rozrzad i uszczelka pod glowica powiedziala nara, woda w oleju. :(

Niestety jestem pod Londynem i jak sprawdzilem ceny uszczelki pod glowica+planowanie+8popychaczy to wyszlo mi wiecej niz cena silnika(1.6/1.8), dodam ze wymieniac bede sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ci ostatnio, ze poszedlem w kraweznik. Odrazu po tym wjechalem na trawnik, zgasilem silnik i patrzylem czy wszystko ok, jednak po ciemku i w nerwach nie zawuwazylem, ze miska dostala. Przejechalem jeszcze 1.5km i silnik stanal. Kontrolka oleju nawet nie mignela. Wczoraj ja podnioslem i az sobie pogratulowalem jak zobaczylem miske. Niby rozrusznik nim kreci, ale nie wiadomo w jakim stanie panewki i czy rozrzad nie stanal. Dzisiaj zdejme miske i wszystko bedzie jasne. Niemniej jednak zaczynam szukac drugiego silnika, wiec odrazu chce wlozyc 1.8 M40, bo z tego co widze prawie wszystko pasuje. Bedzie sporo taniej niz wkladanie ISa.

Czy pasuje:

- sprzeglo,

- alternator,

- termostat,

- pompa wody,

- rozrusznik???

Czy moge kupic sam silnik 1.8 bez osprzetu, tylko z przeplywka i dolotem, a caly osprzet wziac od 1.6???

 

jako wujek dobra rada powiem ci....nie ładuj siew m40 znów...

to porazka...kup te m42 w końcu i zobaczysz ze nie bedziesz załował...

 

za całosc zapłacisz 2000-2500 i zobaczysz ile radochy bedziesz miał..

a z m40 jak trafisz jakiegos dojechanego to tylko bedziesz pluł w brodę sobie ze nie kupiłes m42...

 

i tez kupujesz tylko silnik i kompa a reszta zostaje

 

nie baw sie w m40...ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego t onie wiem do końca

w e30 za 1.6 wstawiasz 18 IS i wymieniasz kompa, wiązkę, i...tyle...skrzynia wał dyfer zostaje

a isa oczywiscie trzeba kupic z przepływka (choc podobno od 1.8i taka sama) kolektorem wydechowym. is ma baranki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! To nie jest temat o swapie na ISa, takich tematow na gieldzie jest multum i tam sie wszystkiego dowiecie, wystarczy poszukac. Konkretnego tematu o wymianie 1.6 M40 na 1.8 M40 nie ma, wiec prosze bez OT.

 

Z tego co wyczytalem M40 w E30 i E36 maja inne lapy. Wydaje mi sie, ze wymiana uszczelki i popychaczy nie zalatwi sprawy, bo wyciera sie walek i to on powoduje stukanie.

 

Bono tez planuje wkladac ISa, ale to za jakis czas. Teraz silnik 1.8 z wymiana zamkne sie w 1000pln, a to znaczna roznica w porowananiu do 2500 za swapa na ISa. Nie stac mnie w tej chwili. Reasumujac, zeby zmienic 1.6 na 1.8, potrzeba:

- komputer,

- przeplywomierz,

- dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potejtos - wiem że to zaboli co napiszę, ale jak zatarłeś silnik to może popchnij całą budę komuś kto ma ambicję na m50. Sądzę, że wyjdziesz na tym najmniej stratny. No chyba, że jesteś przywiązany. To zainwestuj ten tysiąć w dobry rower. Pooszczędzaj trochę i wtedy wstawiaj m42. Wartość auta wzrośnie niebotycznie i na pewno rower zwróci Ci się przy sprzedaży e30 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co wyczytalem M40 w E30 i E36 maja inne lapy. Wydaje mi sie, ze wymiana uszczelki i popychaczy nie zalatwi sprawy, bo wyciera sie walek i to on powoduje stukanie.

Czyli to musi byc piec od e36.

 

No tak ale walek nie przestaje stukac po minucie chodzenia silnika, pozatym stukanie zaczelo sie od zalania mineralnego "bo to stare auto i duzy przebieg", niestety 4 lata temu nie wiedzialem ze to bzdura no i mam klekota z rana. Po minucie jest cisza ale jak juz bede rozbieral... to chcialbym zrobic i to. :)

 

Bono tez planuje wkladac ISa, ale to za jakis czas. Teraz silnik 1.8 z wymiana zamkne sie w 1000pln, a to znaczna roznica w porowananiu do 2500 za swapa na ISa. Nie stac mnie w tej chwili. Reasumujac, zeby zmienic 1.6 na 1.8, potrzeba:

- komputer,

- przeplywomierz,

- dolot.

 

No i silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bono tez planuje wkladac ISa, ale to za jakis czas. Teraz silnik 1.8 z wymiana zamkne sie w 1000pln, a to znaczna roznica w porowananiu do 2500 za swapa na ISa. Nie stac mnie w tej chwili. Reasumujac, zeby zmienic 1.6 na 1.8, potrzeba:

- komputer,

- przeplywomierz,

- dolot.

 

komputer, przepływomierz, SILNIK, dolot to nie jest osprzet, to częsc silnika,

 

PS. na moje oko, nie opłacalna inwestycja w 1.8i.

ale ...twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze pytanie na temat roznicy miedzy 1.8 M40 w E30 oraz E36. Czy komputer od E36 bedzie pasowal do E30???

Komputery są zupełnie różne. W E30 M40 był Motronic 1.3, a w E36 M40 jest Motronic 1.7. Numery komputerów też są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Jakbyś szukał tego M40 to mam jeden za 800zł bym oddał, a jakbyś chciał zwłoki starego zostawić to za 600zł.

Jak coś to nawet możemy ci go założyć we Wrocławiu (w ciągu 1go dnia - "na poczekaniu") za jakieś "rozsądne pieniądze"

pozdrawiam... jak byś miał jakieś pytania, dzwoń 792 243 782.

Jak ktoś potrzebuje CZĘŚCI do:

e36 coupe sedan touring - wszystkie silniki.

e38 740iA M60.


Pisać śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle zadalem pytanie, wiem ze komputer od 1.6 do 1.8 M40 nie pasuja, ale czy komputer od 1.8 od E30 i E36 sie roznia??? Czym rozni sie 1.8 od E30 i E36???

Napisałem Ci przecież wyraźnie. Nigdzie nie wspominałem o 1.6 czy 1.8. Napisałem, że różnią się te z E30 M40 (Motronic 1.3) od tych z E36 M40 (Motronic 1.7).

 

W E30 (sedan) 318i M40 był sterownik o numerach 0261200157, a w E36 (sedan) 318i M40 był 0261200520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.