Skocz do zawartości

2,5l M20 Co to za CZUJNIK ?? (-1710670-) i jak go wyciągnąć


tictac

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

 

silnik 2,5l M20 B25 171hp 1986r.

 

od początku problem mój wygląda następująco:

 

--- tydzień temu zgasiłem silnik, po 30min silnik nie odpalił, kręciłem nim próbując odpalić tak z 15 miniut, gdy już zrezygnowałem i zadzwoniłem po hol nagle silnik odpalił... następnego dnia sytuacja się powtórzyłe z tym że już nie odpalił od rozrusznika, trzeba było poholować i to też dopiero odpaliła po kilkusetmetrach. ---

 

tutaj chce dodać że jak już odpale to później moge odpalać od rozrusznika do momentu jak chyba nie wystygnie (na to też nie ma regóły bo czasem to jest po 15min. a czasem po 4godzinach)

 

przekopałem całą instalke, diagnoza silnik nie dostaje sygnałów z kompa (MOTRONIC 35pin) na cewkę oraz wtryski...

 

wg. realOEM w moim silniku jest pod rozrusznikiem czujnik (impulsator)

część nr 7podłączony pod piny kompa oznaczone jako ENIGNE SPEED INPUT u mnie oprócz niego jest włożony obok DRUGI :doh: identyczny podłączony pod piny kompa oznaczone jako REFERENCE INPUT a czujnik wg. schematu to REFERENCE PIONT SENSOR...

 

???PYTANIE ???

 

który z tych czujników jest niezbędny do pracy silnika ?? jakie jest zadanie tego drugiego czujnika ( REFER. PIONT SENS.) ?? jak diagnozować te czujniki (jeden ma zupełny brak przejscia drugi 940ohmów - wg. IC_Technika powinny chyba mieć 550 - 600 ohmów)

oraz JAK JE WYCIĄGNĄC ?? ponieważ jednego już zerwałem.

 

Czy to że są dwa czujniki to normalne ?? wszędzie montują po jednym.

 

pozdrawiam, TicTac

 

p.s. pisze o tych czujnikach ponieważ wszystkie masy sprawdziłem oraz posprawdzałem każdy sygnał docierający do kompa, wszystko wygląda na to jak powinno być, zimne luty w kompie też wyeliminowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motronicu zawsze są dwa czujniki :!:

 

Engine Speed Sensor to podstawowy czujnik prędkości obrotowej

Reference Point Sensor to tzw. czujnik odniesienia.

 

Centrala wtrysku / zapłonu w Motronicu odbiera najpierw impuls z czujnika prędkości obrotowej, a ułameczek sekundy później od czujnika odniesienia.

 

Dzięki temu czas pomiaru prędkości obrotowej jest znacznie krótszy, niż gdyby centrala miała "czekać" cały obrót wału korbowego na kolejny impuls z pojedynczego czujnika.

 

Efektem jest szybsza, czujniejsza reakcja centrali na zmiany prędkości obrotowej, a to bezpośrednio przekłada się na spontaniczność reakcji silnika na dodawanie gazu. A z tego BMW jest słynne :mrgreen: :8)

 

Napisałeś, że jeden z czujników "milczy".

Na 99 % znalazłeś sprawcę zamieszania :cool2:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m20 czesto bywalo ze odrywa sie malutka blaszka, ktora jest przyspawana do kola zamachowego, Reference Point, a jest to za sprawa zuzytego sprzegla, a dokladniej lozyska popychacza ( Throw Out Bearing). Male kawalki z lozyska wpadaja w kolo zamachowe i utracaja reference point.

Wykrec oba sensory, zaswiec latarka w otwory, popros kogos, zeby powoli przekrecal wal korbowy,( nie rozrusznikiem) i staraj sie znalezc mala blaszke na kole zamachowym. Inna objawa, jest praca sprzegla, czy jest twarde przy wciskaniu, szczegolnie w dolnej parti pracy pedalu. Jesli to jest powodem, ze silnik nie chce zapalic, bedziesz musial zdjac skrzynie biegow, wymienic sprzeglo i kolo zamachowe, chyba ze przyspawasz taka sama blaszke do kola zamachowego, czego nie doradzam. Jesli chodzi o sensory Crank Angle Sensor i Engine RPM sensor, to sa one takie same, mozna je podmienic, ale nie jestem tego pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.