Skocz do zawartości

Elektrozawor odpowietrzania baku - potrzebne info E30 318is


staszek

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu silnikowi cos sie stalo - wolne obroty b. niskie (okolo 500) - zdarza mu sie zgasnac. Poza tym do okolo 2000 obrotow/min brak mocy, wyzej zbiera sie juz normalnie.

 

Sprawdzilem bledy zglaszane przez sterownik i pojawia sie blad 36:

 

Fuel Evaporation Control Valve (EVAP)

 

This code is stored if there is a break or short-circuit at:

- Fuel Evaporative Control Valve

- wire from the DME control unit pin 36

- output stage of the DME M3.1 control unit is defective.

 

No i faktycznie, sprawdzilem na zlaczu sterownika, ze wyprowadzenie nr. 36 "wisi w powietrzu", czyli jest gdzies przerwa na zaworku albo na kablu.

 

Musze wiec sprawdzic zaworek i okablowanie. I tu sie pojawia problem, bo nie wiem gdzie tego zaworka szukac. W komorze silnika go nie widze. Na forum ten temat juz sie dawniej pojawial - byly nawet jakies zdjecia, ale linki do nich sa juz nieaktualne. :(

 

Na http://www.realoem.com" target="_blank" target="_blank znalazlem taki rysunek:

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/g/p/3.png

Jak sie domyslam chodzi tu o czesc oznaczona nr 1. Widac, ze jest ona polaczona przewodem gumowym z wlewem paliwa. Czy to znaczy, ze gdzies w okolicach wlewu nalezy tego zaworka szukac? Jak sie tam dostac? Sciagajac nadkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
No to mamy kolego ten sam problem tyle ze ja mam zwykly m40. ten zaworek jest pod rura dolotowa od filtra powietsza do kolektora. obok filtra paliwa przekreconego do lewej podluznicy jest pochlaniacz par paliwa i od niego na 3cm kawalku przewodu paliwowego jest ten zawor, masz gaz?? u mnie tez wyskakiwal blad tego zaworu ale to juz zrobilem bo emulator wtryskiwaczy mialem wpinany do przewodu zasilajacego na podszybiu a nie przy samej listwie i w momencie przechodzenia na gaz zasilanie do niego zostawalo odciete z tad ten blad, a chodzi Ci sonda lambda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.