Skocz do zawartości

Bmw 635 csi


tokawa0212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na poczatku chcialem sie przedstawic .Na imie mam Tomasz i jestem nowym uczestnikiem forum.

Szukam wszelkiej pomocy w uzyskaniu uzywanek manualnej skrzyni biegow.Kupilem auto (spelnienie marzen z dziecinstwa ) Bmw 635 Csi rok 1981 z rozkreconom Srzynia biegow.Problem polega na tym ze ktos zamienil obudowy skrzyni .Mechanik poprzedniego wlasciciela."Austria"Tzn Obudowa przod inna skrzynia tyl inna chociarz ten sam model.Mechanik ktory naprawia i sklada moja skrzynie poradzil sobie lecz skrzynia chodzi ciezko.Problem podobno polega na tym ze te obudowy byly do siebie dedykowane i nie powinno sie ich zamieniac .Jezeli ma ktos na zbyciu taka skrzynie prosil bym o kontakt chetnie odkupie .Model Getrag 265 do silnika m30 .Zgory serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Twój opis jest trochę nie zrozumiały - jaką teraz masz skrzynię, ilu biegową?

Bo tylko Getrag 262 (4-biegowy), Getrag 262 (5-biegowy 265/5 tzw Dogleg) i Getrag 265 (5-biegowy 265/6 tzw Overdrive) miały zdejmowane dzwony. Każda z nich była montowana w e24, jak również 260 (5-biegowa bez zdejmowanego dzwonu) w późniejszych wersjach.

Więc nie wiem co znaczy "przód inna tył inna"? Co, ktoś dorobił dzwon "custom" do m30 i wrzucił skrzynię pierwszą lepszą (z wyciętym starym dzwonem) np. z volvo?

Masz prędkościomierz na linkę, czy od dyfra?

 

Getragi 5-biegowe ze zdejmowanym dzwonem - to są bardzo specyficzne/rzadkie i drogie skrzynie (w zakupie i ew. remoncie). 265/5 sportowa jest np. mniej żywotna niż 265/6 z nadbiegiem (pomimo, że wyglądają z zewnątrz dla laika niemal identycznie, w środku mają zupełnie inny rozkład i część różniących się od siebie podzespołów).

 

Rozmawiałem jakiś czas temu z jednym gościem z Bydgoszczy co sprzedawał kilka e24 na otomoto/allegro - miał 265 na zbyciu osobno; nie był w stanie powiedzieć o dokładnym stanie skrzyni, czy to była Dogleg, czy Overdrive, ale za to krzyknął od razu 2tys. EUR (bez możliwości negocjacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.