Skocz do zawartości

[E70] zerowanie licznika uruchomien DPF


bodek_wr

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

pojawił mi sie bład DPF'a informujący o przekroczonej ilości uruchomien DPF'a

(odczytanie w INPA'ie).

Pytanie w jaki sposób można wyzerować ten licznik?

Od razu mowię, ze DPF nie jest zapchany, mocy nie ubyło,

a poziom oleju nie rosnie.

 

Czy mozna to zrobić DIS'em? Czy jest tam taka opcja?

 

Pozdrawiam

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

pojawił mi sie bład DPF'a informujący o przekroczonej ilości uruchomien DPF'a

(odczytanie w INPA'ie).

Pytanie w jaki sposób można wyzerować ten licznik?

Od razu mowię, ze DPF nie jest zapchany, mocy nie ubyło,

a poziom oleju nie rosnie.

 

Czy mozna to zrobić DIS'em? Czy jest tam taka opcja?

 

Pozdrawiam

 

M.

 

Jaki nr bledu?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy katalogowe:

 

• 452A - appears as the particle filter most of the mileage has exceeded maximum and serves as information / reference for the filter in a BMW expert workshop to be replaced.

 

• 4D4A - appears as despite the request for the replacement filter no measures are taken and the total mileage of the particle filter is exceeded.

 

tylko te dwa. Oczywiscie info na komputerze pokladowym.

 

Pewnie bede musial w DIS'ie wlaczyc wymiane DPF. co wyzeruje licznik.

zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam koledzy, mam ten sam problem błędy jak u kolegi wyżej ale nie mam sprawnego DISa za to w mojej ista/p + d nie uswiadczylem takowej funkcji dla FAP .Mam tez INPA ale po pierniczona jest jakaś połowa po angielsku reszta german... A plik DDE7 dla n47 jako jedyny nie działa poprawnie wywala coś o niezgodności modelu bo ja mam N47d20ol . INPA jest fajna ze szybko lata ale nie na moim modelu , czy wogole jest w niej taka funkcja dla FAP ? Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odgrzewam kotleta, można jakoś skasować licznik odpaleń/limit żywotności dpf'a? Wywaliło błąd 452A pomimo, że według pomiarów ciśnień dpf jest zdrowy i wypalił się sam ostatnio 80 km temu. Można jakoś pozbyć się powracającego błędu 452A? Oczywiście nie myślę wywalać dpfa, żeby było jasne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

ISTA D . funkcje serwisowe i tam jest wymiana i reset historii DPF (lub dis ) można zwykłym interfejsem K-dcan to zrobić

ale lepiej sprawdzać poziom oleju w silniku , niestety nieuchronnie zbliża się koniec twojego filtra DPF masz pewnie 200tyś bo przy tym przebiegu pojawia się ten błąd, po resecie niestety może pojawić się po jakimś czasie błąd uszkodzenia DPF i już pozostanie ponieważ nowy filtr DPF za szybko się zapełnia

sadzą ,niestety zalega tam popiół który się odkłada prze setki km i to on nie sadza niszczy i zapycha filier DPF, dlatego DDE przyspiesza wypalania i są one bardzo częste ,

jak DDE obliczy że sprawność nowego filtra jest mała , to wrzuci błąd i przestanie go wypalać , ale jeszcze trochę pojeździsz tylko sprawdzaj ,

ista D masz test sprawności filtra przeciwciśnienia tylko ono miarodajne w ista d pokazuje bieżące dane i maksymalne dopuszczalne ciśnienie w DPF

na biegu jałowym

przy 2000 obr/min (sam podwyższa )

i przy max ponad 4000 obr/min silnika (samemu trzeba trzymać 10sekund)

tylko ten test jest miarodajny ponieważ filtr dpf oprócz czujnika ciśnienia i temperatury nic nie zawiera więcej (jeszcze sonda lamda ale to do czego innego)

żadne gramy sadzy nie mają znaczenia to tylko przelicznik oprogramowania sterownika silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.