Skocz do zawartości

INPA, DIS - BMW E46 318i - problem z odczytem danych


namyth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem interfejsu OBD USB II od [nerwusa] (z wtyczką OBD do wnętrza i okrągłą pod maskę) do BMW E46 1999r. Do diagnozowania używam okrągłej wtyczki. Wszystko oczywiście pracowało do niedawna bez najmniejszych zastrzeżeń. Od wczoraj przy próbie zdiagnozowania samochodu w programie INPA wyskakuje komunikat o braku możliwości nawiązania połączenia, mimo iż kontrolki od IGNITION i BATTERY są zaświecone a wszystkie czynności wykonuję identycznie jak choćby jeszcze 5 miesięcy temu. Program DIS również nie jest w stanie automatycznie rozpoznać numeru VIN samochodu i prosi żeby wpisać go manualnie. Oczywiście później i tak nie jest w stanie wykonać diagnostyki. Wtyczki jak i cały fejs są w stanie nienaruszonym a oprogramowanie na komputerze nie było modyfikowane od momentu wykonywania ostatniej diagnostyki, dlatego też zastanawiam się czy może spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją i zna jakąś prawdopodobną bądź pomocną diagnozę ?

 

Poniżej zamieszczam komunikaty generowane przez INPĘ i DIS'a

 

http://imageshack.us/photo/my-images/804/44202601.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/690/71582560.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/233/74875363.jpg

 

Dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=96&t=135093&hilit

 

1.4 IFH-0003: Data transmission HOST/Interface failed

 

Reason 1: In the Ediabas.ini file, the interface is set to STD:OBD. However, you have

connected an ADS connector.

Solution 1: Modify the interface setting.

Reason 2: The data transmission failed when sending (e.g. short circuit in the line).

Solution 2: Get rid of the short circuit, for example.

Reason 3: Connector not connected or no power supplied.

Solution 3: Check whether the connector is connected and is supplied with power.

Reason 4: The device manager has been used to disable the FIFO buffer for COM1.

Solution 4: In the device manager (Windows XP: Enter “Start” ŕ “Control Panel” ŕ

“System” ŕ “Hardware” ŕ “Device Manager” ŕ Ports (COM & LPT)), and then

select COM1 from the ports. Then under the “Port Settings” tab, select

“Advanced”. There must be a check-mark by “Use FIFO buffers” and “8” must be

selected for the receive buffer and transmit puffer.

 

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pliki Ediabas.ini i OBD.ini sa dokładnie sprawdzone i wszystko jest z nimi w porządku. Poczyniłem wszystkie kroki z powyższych - nie udało mi sie tylko wywołać podobnego okna do tego, które wkleiłeś. Port COM1 jest oczywiście skonfigurowany jak należy a co więcej tak jak już wspominałem INPA w samochodzie wykrywa zasilanie i każdorazową zmianę położenia kluczyka w stacyjce, czyli zapłon ON/OFF.

Jedyne czego nie chce zrobić to sczytać danych.

 

Reinstalacja INPY jest uzasadniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem diagnozować samochód przy użyciu kabla OBD i co dziwne odczytał dane z modułu silnika i pokazywał dane LIVE w INPIE więc interface jest najwyraźniej sprawny. Sprawdziłem też połączenia w okrągłej wtyczce i wszystkie są na swoim miejscu. Nie mogłem co prawda zdiagnozwać żadnego innego modułu za pomocą kabla OBD, ale ma to najprawdopodobniej związek z tym, że moje BMW to rocznik 1999 a OBD w kabinie było w pełni funkcjonalne dopiero po liftingu w 2001.

 

Jeden z błędów który udało mi się w ten sposób odczytać a którego z pewnością wcześniej nie było to:

 

140 interface DME - EWS

 

Error frequency: 1

Logistic counter: 30

 

kein signal

 

Niestety wciąż nie mam dostępu do pozostałych modułów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.