Skocz do zawartości

Problem z instalacją DIS


stivd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem z instalacją DISA a mianowicie, mam wszystkie pliki potrzebne do odpalenia tego programu DIS, INPA oraz VMware 7,1,0 od T....F.

Wszystko zainstalowałem i ustawione tak jak podane w opisie tylko w momencie odpalenia jednego programu np INPA w VMware pyta mi się o klucz do tego programu.

Ma ktoś odpowiedni klucz do programu VMware od T.....F?

 

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrezygnuj z Vmware 7 i zainstaluj vmware 8 lub 10 jest o wiele lepszą maszyną vmware wirtualną

będzie tam wszystko czego potrzebujesz karty sieciowe zostaną stare i ustawienia vmware 10 same odinstaluje vmware 7

Ja z ta 7 vm to miałem same problemy i jak zainstalowałem VM8 to było idealnie nigdy nie miałem problemu z wykrtwaniem interfejsu (jak coś to można przyciągnąć)

maszyna z DIS v57 od trandolfa działa dobrze z vmware 8 i vmware 10 próbowałem i stwierdzam po próbach (chociaż mam juz lepsze wersje DIS v44 i V57_baseV57_CIPv44)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z Vmware 7 i zainstaluj vmware 8 lub 10 jest o wiele lepszą maszyną vmware wirtualną,

będzie tam wszystko czego potrzebujesz karty sieciowe zostaną stare i ustawienia vmware 10 same odinstaluje vmware 7

Ja z ta 7 vm to miałem same problemy i jak zainstalowałem VM8 to było idealnie nigdy nie miałem problemu z wykrtwaniem interfejsu (jak coś to można przyciągnąć)

maszyna z DIS v57 od trandolfa działa dobrze z vmware 8 i vmware 10 próbowałem i stwierdzam po próbach (chociaż mam juz lepsze wersje DIS v44 i V57_baseV57_CIPv44)

 

Jeszcze raz dzięki wszystko hula mam jeszcze pytanie co do IMPY: czy jest możliwość jakiejś aktualizacji bazy ponieważ inpa v2 i 3 od T.....F nie posiada sinika N47 BMW Serii 3 E90 grudzień 2007, 177 Km 320D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrezygnuj z Vmware 7 i zainstaluj vmware 8 lub 10 jest o wiele lepszą maszyną vmware wirtualną

będzie tam wszystko czego potrzebujesz karty sieciowe zostaną stare i ustawienia vmware 10 same odinstaluje vmware 7

Ja z ta 7 vm to miałem same problemy i jak zainstalowałem VM8 to było idealnie nigdy nie miałem problemu z wykrtwaniem interfejsu (jak coś to można przyciągnąć)

maszyna z DIS v57 od trandolfa działa dobrze z vmware 8 i vmware 10 próbowałem i stwierdzam po próbach (chociaż mam juz lepsze wersje DIS v44 i V57_baseV57_CIPv44)

 

Jeszcze raz dzięki wszystko hula mam jeszcze pytanie co do IMPY: czy jest możliwość jakiejś aktualizacji bazy ponieważ inpa v2 i 3 od T.....F nie posiada sinika N47 BMW Serii 3 E90 grudzień 2007, 177 Km 320D

lepiej sobie skopiuj całą maszynę vmware jak byś cos pomylił lub rozpakuj nową

1 opcja to zrobić Ediabas 6.4.7 prosto z systemu głównego (działa nawet z win10 64bit)

- standard tools 2.3.0 (ediabas 6.4.7) i i instalacja Diaghead (jak masz system 64bit to nie będzie działac NCS 3.0.8 ale jest na to rada ja zamieniam sobie ediabasy

 

2)

- otwórz inpe na vmware i usuń wszystkie pliki (ponieważ jest tam tylko 2GB dysk to musisz opróżnić wszystko co możliwe

- Ediabas

-INPA

-NCS

WINLEDI

NFS

usuń też wszystko z kosza dopiero zamknij windows i całe vmware

- uruchom ponownie vmware pewnie zwolniło sie miejsce na dysku i możesz instalować

a zainstaluj Standard tools 2.3.0 na STD:OBD COM1 (w zasadzie to nawet moze być od Com1 do com 9 tylko aby było tak samo jak w menadzeże urządzeń interfejs ale teraz masz na com 1 więc zostaw ten ) i odznacz usb serial adapter zainstaluj całe standard tools na domyślnych ścieżkach

po instalacji idz do NCSEXPER i zmień nazwe na NCSEXPER_old (jest to ważne aby działał później NCS)

i teraz z pendrive znowu wypakuj biblioteki INPA 5 UPDATE STANDARD TOOLS 2.12 (ale to będzie update ediabas 6.4.7)

odznaczając tak jak w instrukcji tylko C:\ ma być w element docelowy tylko tyle aby pliki trafiły tam gdzie potrzeba

jak zapyta czy zmienić pliki to kliknij tak wszystkie

- inpa gotowa a teraz NCS

zmień znaowu nazwe NCSEXPER na NCSEXPER_730 a później z NCSEXPER_old obetnij z nazwy _old zostawiając tylko NCSEXPER

teraz kopiuj biblioteki

- z NCSEXPER_730 wytnij folder DATEN i wklej go do C:\NCSEXPER\ zastąp go z tym co tam jest powinna być ściezka C:\NCSEXPER\DATEN

- Z NCSEXPER_730 wytnij folder SGDAT i wklej go do C:\NCSEXPER\ i zstąp go z tym co masz ścieżka powinna być C:\NCSEXPER\SGDAT

- Z NCSEXPER_730 wytnij folder TAB i wklej do NCSEXPER\ i tak samo jak wcześniej

- Z NCSEXPER_730 wytnij folder Z BMW Coding Tool v240 i wklej do NCSEXPER

NCS gotowy 3.0.8 z nowymi bibliotekami z Spdaten v53

teraz konfiguracja EDIABAS dla DIS

Idz do EDIABAS\BIN\ szukaj folderu ediabas.ini

i zmień dwie wartosci

;=============================================================================

;EDIABAS 6.4.7 Configuration

[Configuration]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; NetworkProtocol

; Description : Network protocol

; Default =

NetworkProtocol = TCP

 

;=============================================================================

;TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

;---------------------------------------------

 

teraz w tym samym folderze C:\EDIABAS\BIN\ szukaj OBD.ini i zmien z USB na OBD

[OBD]

Port=Com1

Hardware=OBD

RETRY=ON

i to w zasadzie wszystko powinno działać tylko musisz od nowa wykryć głowice w DIS rozłączyć starą i połączyć nową

jak nie będziesz wiedział to napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Mam jeszcze jedn problem podczas pracy na DIS korzystam tylko z touchpad laptopu i w momencie przejścia w maszynie na dis mogę pracować tylko na systemie xp z maszyny, nie mam możliwości wyjścia z niego na system win7 w laptopie, co mogę zrobić to jedynie przez klawiaturę użyć opcji alt+ctr+dlt i włączyć menedżera urządzeń i w obrębie maszyny wyłączyć program Vmware. O co chodzi touchpad w inpa działa normalnie a na dis już nie. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ctrl+Alt (lub shift+ctrl) wyrzuca kursor poza maszynę VMware i możesz zmniejszyć lub powiększyć obraz lub przeskakiwać na inna ,maszynę vmware lub zamknąć DIS

ja w DIS używam pełnego ekranu jest o wiele szybciej niż przewijanie na pasku u góry zawsze ci pozostaje zakładka lub tylko najechanie kursorem na górną krawędź ściąga zakładkę (oczywiście kursor należy wyrzucić poza maszynę DIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc trochę się namęczyłem i powiem jedno podczas instalacji DISA od T.......F`A polecam jednak film instalacyjny krok po kroku bo jak coś zrobimy trochę inaczej to wszystko się posypie :o . Istalując INPA z zmianami w kluczu rejestru bezpośrednio do systemu laptopu było łatwiej niż z DISEM :D :wink:. Jak ktoś ma instrukcję obsługi DISA to też poproszę.

Zobaczymy co będzie dalej, muszę zrobić wypalenie DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Robisz skan całego samochodu

przechodzisz do funkcje serwisowe > DRIVE > DDE electronics > particulate filter

masz do wyboru dwie opcje

pierwsza to reset historii przebiegu filtra i i ilości wypaleń ....

druga to właśnie wypalenie filtra (w niektórych wersjach DDE w DIS opcja wypalania jest w innym miejscu)

postępuj zgodnie z instrukcjami wydanymi w DIS (prędkość ok 60/70km/h obrotty silnika od 1500 do 2500 max silnik nagrzany do odpowiedniej temperatury

wszystko pisze w instrukcjii

a tu film z youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz skan całego samochodu

przechodzisz do funkcje serwisowe > DRIVE > DDE electronics > particulate filter

masz do wyboru dwie opcje

pierwsza to reset historii przebiegu filtra i i ilości wypaleń ....

druga to właśnie wypalenie filtra (w niektórych wersjach DDE w DIS opcja wypalania jest w innym miejscu)

postępuj zgodnie z instrukcjami wydanymi w DIS (prędkość ok 60/70km/h obrotty silnika od 1500 do 2500 max silnik nagrzany do odpowiedniej temperatury

wszystko pisze w instrukcjii

a tu film z youtube

 

Dziękuję jeszcze raz :D temat uważam za zamknięty. Wszystko działa ok. :wink: Teraz tylko wypalanie. :cool2: Ciekawe jak ten proces przebiegnie:?:, ale to jest temat na inny post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zainstaluj vmware 8 lub 10

 

Nie mogę tego nigdzie znaleźć. :(

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! :cool2:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanie będzie komplet informacji w tym poście.

 

Jak wydrukować raport z DISAa?

 

Czytałem parę postów na ten temat, lecz nie działa parę linków potrzebnych do odpalenia w DISIe wirtualnej drukarki.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Proszę o pomoc mam cztery raporty do odczytania w PDF :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Din76, jesteś wielki! :dance: :handshake:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.