Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

A tu ktoś wrzucił filmik z najnowszej ISTY P 3.52.4 bez Vmware prosto z windows 7, szukałem informacji jak na razie to nic ciekawego nie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Tak tylko możemy sobie tylko pooglądać, jeszcze trochę upłynie jak będzie dostępna, to duży postęp nie wymaga tyle pamięci operacyjnej RAM jak na VM więc słabsze

laptopy będą mogły ja obsługiwać tak jak Rheingolda D i będą dostępne dla niej (rheingold P) całe zasoby RAM komputera, z tego co czytałem o ORCALE i SQL to one właśnie pod względem pamięci operacyjnej są wymagające, niż pod względem lepszego szybszego procesora.

 

Oczywiście posiadacze emulatorów ICOM niestety nie skorzystają niej tylko ICOM, chyba że dopracują emu prosto na system WIN bez vm .

Ale wyciagnąć SP-Daten i Psdzdata będzie łatwiej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie mam pytanie ??

Czy da się jeszcze bardziej okroić RHEINGOLDA np z pozostałych języków (niemiecki i rosyjski) tylko żeby został angielski i czy w ten sposób zaoszczędzi się trochę miejsca na dysku ???

i drugie pytanie czy jest jakaś instrukcja aby przerobić sobie menu w RHEINGOLD-dzie na polski chętnie bym sobie przetłumaczył, już widziałem takie przeróbki na polski...

 

EDIT: to tak ustaliłem że usuwając z

RHEINGOLD\SQLiteDBs\ xmlvalueprimitive_RU.sqlite dla Rosyjskiego 4.8 GB

i dla niemieckiego RHEINGOLD\SQLiteDBs\ xmlvalueprimitive_DEDE.sqlite jakieś 4.5 GB można zmniejszyć Rheingolda do 16.5 GB

po usunięciu sprawdzałem w menu zniknęła wersja rosyjska i niemiecka, a wcześniej ja miałem, pozostała tylko angielska, na próbę zrobiłem pełna diagnostykę i wszystko działa oczywiście tylko po angielsku ale w każdej chwili wklejajac te foldery można przywrócić te języki w menu.

 

oczywiście przeczytałem to na rosyjskim forum "RHEINGOLD USUNIECIE CHIŃSKIEGO

Kto nie potrzebuje Chiński Usuń z SQLiteDBs 2 pliki: xmlvalueprimitive_ZHCN.sqlite i streamdataprimitive_ZHCN.sqlite (5GB zaoszczędzić przestrzeń) "

 

teraz tylko tłumaczenie menu pewnie za to jest odpowiedzialny plik Rheingold\SQLiteDBs\ xmlvalueprimitive_ENGB.sqlite dla menu angielskiego

tylko jak edytować ten plik aby zmienić na polskie słowa ???? za pomocą jakiego programu go otworzyć (może ORCALE SQL -tylko że on jest podobny do DOS )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znalazłem coś takiego do edycji plików sqlite tylko jak z tym pracować ??? http://www.mitec.cz/sqliteq.html

pliki się otwierają ale jak edytować zawartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki tam jest oracle 10.2 ? Mam obraz dysku do testow ale nie mam starego lapka zeby wylaczy ahci, baze to mozna wyladowac tak samo jak przestrzenie, potrzeny jest soft zeby to zainstalowac, iste p/d. Mozna przeniesc katalogi na inny dysk z obrazu acronisa, nie mam teraz czasu bo mozna by sie pobawic... ale jak by cos to wal na pw moze cos wykombinujemy.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OK, będę próbował jak coś to będę pisał...

 

EDIT: Udało mi się otworzyć plik bazy danych z językami z pomocą przeglądarki internetowej Mozilla FIREFOX i instalacji dodatku do niej SQLite Manager

pliki xxx.sqlite to są:

"Słowniczek:

 

• SQLite - system korzystający z technologii SQL. Podobny do MySQL, tyle że zapisuje dane do pliku (podobnie jak w PDF), a nie jak MySQL, gdzieś na serwerze. Nie wymaga żadnych dodatkowych serwerów, nazw użytkownika czy innych tego typu rzeczy. W przypadku SA-MP, to po prostu jeden plik w folderze "scriptfiles" który może zawierać duże ilości danych.

• baza - baza danych SQLite

• zapytanie - "odwołanie" do bazy danych, wykonanie jakiejś czynności na bazie.

• tabela - zbiór danych, podzielonych na wiersze, a te na pola.

• wiersz - po angielsku "row", czyli jeden wynik z tabeli.

• pole - część wiersza, ma określoną nazwę.

• wynik - po angielsku "result". Wynik to po prostu lista i zawartość wierszy pobranych w zapytaniu."

 

plik języku rosyjskiego (4.8 GB) składa sie z 8 tabel a jedna z tabel nr-8 (xmlvalueprimitive) zawiera dane z 734 272 wierszami które po otwarciu podobnie wyglądają jak otwarcie pliku .ipo zawierają język Unicode i normalne informacje o programie można tłumaczyć (tylko pewnie życia by mi zabrakło aby to wszystko przetłumaczyć :lol: ) np tabela nr 2 (fts) zawiera również dane i 144 192 wiersze, gdzie jest menu jeszcze nie znalazłem mam nadzieje że nie jest rozrzucone po całym programie, logicznie to by było marnowanie czasu na tworzenie takiego programu, zawsze od początku w aktualizacji więc jest gdzieś ukryte, baza danych nie jest zabezpieczona ...

zainstalowałem też orcale database 11G, ale wydaje się że nie jest potrzebne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest gotowa paczka do instalacji tylko z językiem ENG. W ista 3.xx możesz plik bazy danych wywalić i tyle.

 

Nie do końca, bazę danych z językiem otwieram i wcale nie trzeba jej wyładować jest systematycznie ułożona w 8 tabel, każdą tabelę można otworzyć, jak pisałem składa się z kilkuset tyś wierszy, każdy wiersz można otworzyć skopiować np do notatnika lub do Worda, Exlela , wiersze można dodawać, usuwać bez żadnych problemów

edytuje się je za pomocą innego programu którego link dałem wcześniej SQLiteQuery ,niestety całej bazy w nim się nie otworzy tylko wiersze pojedyncze, otwiera się wiersz i edytuje za pomocą programu takiego jak HEX Edytor i można zapisywać wiersze jako nowe, jeszcze nie zbadałem czy można zastępować wiersze stare, maja liczbę porządkowa i wklejać do bazy danych, jak pisałem baza danych w Rheingoldzie jest inna niż była w starszej wersji ISTY D tam był dysk z bazą danych tu są zapisywane w pliku, niestety mam dożo pracy ostatnio i nie mogę się tym zając dłużej, ale tłumaczenie całego pliku językowego raczej się nie podejmę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
niestety w tej wersji to tylko ICOM nic więcej, nawet emulator nie pomoże (chyba że to jakaś wersja zmodzoną) i to jest raczej więcej niż 58GB po rozpakowaniu będzie ze 120GB ta wersja natywna jest jest bez VMware i musisz mieć do niej odpowiedni model komputera ASUS uruchamia się od razu jak włączysz komputer (laptop) nie windows chociaż jest jego bazą tylko od razu ISTA i nic więcej najlepiej na dysku SSD dużo pamięci operacyjnej RAM (min 8GB) , i odpowiedni procesor co najmniej i5, jeśli masz lapka do tego przeznaczonego i ICOM to wtedy warto będzie pracować na pewno szybko w porównaniu do tego samego na VMware, a my tu rozmawiamy o ISTA RHEINGOLDZIE który instaluje się na system Windows i uruchamia się z niego z ikony na pulpicie lub paska start i tam można ustawić w ustawieniach Ediabas i za pomocą jego można diagnozować interfejsem K-linia i D-CAN ENET dla F-serii wszystkie modele od 96 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że tylko ICOM, co do laptopa to tak się składa że mam akurat taki model F3 i wolny dysk 160GB, no ale dzięki. A na VMware jest jednak za słaby :(

Co do ISTA RHEINGOLDZIE to też lipa bo mam pakiet INPA (wraz z Winkfp) dopracowany ale na standard tools 2.11 i nie chce mieszać.

A chciałem się ISTA trochę pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak myślałem że tylko ICOM, co do laptopa to tak się składa że mam akurat taki model F3 i wolny dysk 160GB, no ale dzięki. A na VMware jest jednak za słaby :(

Co do ISTA RHEINGOLDZIE to też lipa bo mam pakiet INPA (wraz z Winkfp) dopracowany ale na standard tools 2.11 i nie chce mieszać.

A chciałem się ISTA trochę pobawić

 

to co masz na standard tools 2.11 to łatwo można zamienić na Standard tools 2.12 tylko potrzebny jest Ci Ediabas 7.3.0 wszystko inne może zostać stare

będzie chodzić z nowym ediabasem idealnie, jeśli chcesz zmienić na Standard tools 2.12 to przed instalacją wytnij cały folder EDIABAS\ ECU tzn tylko ECU, zapisz gdzieś obok na dysku C:\ aby nie był widoczny dla Ediabasa ponieważ by go usunął podczas instalacji, potrzebne Ci są z niego wszystkie pliki co zawiera, a nie ma ich w nowym Ediabasie

 

Zainstaluj Ediabas (na Win 7\8 przed instalacją wybierz instalacje ze zgodnością ze starszą wersją Windows taką jaką zaproponuje) instaluj tak wszystko jak proponuje tylko jak dojdziesz do momentu, co jest pokazane, jakie programy Standard tools 2.12 zainstalować, tam zaznaczone są wszystkie ptaszkiem, zostaw z tych 4 tylko jeden EDIABAS

INPE NFS (WINKFPT) NCS (chyba że ncs nie masz) masz więc ich nie zaznaczaj, resztę standardowo NEXT , NEXT STD:OBD , wybierz port na jakim masz zainstalowany interfejs, USB serial adapter odznacz ptaszkiem INSTALL i gotowe po instalacji zaznacz i skopuj wszystkie pliki ze Starego ECU tego co wyciąłeś z Ediabasa 2.11 i wklej do nowego ECU w EDIABASIE 2.12

(7.3.0 ale podczas wklejania niektóre pliki będą takie same jak starym zapyta czy zmienić, nie zmieniaj ich (można ale te co sa w nowym są nowsze, więc nie ma potrzeby)

jak masz indywidualne ustawienia konfiguracyjne dla WIKFPT w pliku EDIABAS\BIN \ediabas (chodzi o port 6801 i adres IP to trzeba zmienić tak samo jak było w starym) i

ustawienia w pliku EDIABAS\BIN\ OBD dla niektórych interfejsów to też trzeba dopisać .... nalepiej skopiuj oba i zapisz gdzieś indziej abyś wiedział co zmienić, ale zmienia się tylko dwie wartości do kabla na USB

I to wszystko, masz Standard tools 2.12 do Rheingolda, ale jak nie masz systemu Windows 7 \ 8 64 bit to i tak nie będzie chodził na systemach 32 bit są problemy...

nie ma obaw jak zastosujesz się drobiazgowo do instrukcji to wszystko będzie idealnie działać jak było wcześniej

jak dla mnie nowszy NFS\WINKFPT w systemach 64 bit chodzi o wiele lepiej nie mówiąc o NCS....

 

A jak chcesz się pobawić ISTĄ to ja mam i3 i 4GB RAM DDR3 windows 7 64 bit rheingolda 3.41 bez vm i iste P (bez D) na Vm z emulatorem na osobnej maszynie dla Isty P ustawiłem 2.5 GB RAM i uruchamia się chyba z 10min ale po uruchomieniu chodzi normalnie w miarę szybka bez zacinania, jest w języku polskim menu łączy się z samochodem bez problemu, ale nie jest demonem szybkości :lol: ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam demona predkosci ista P 2.53.5 z expertem bez klucza i bez emulatora dIala z d can,enet,icom

Wersja natywna bez wsm odpala jak rheingold z ikonki w

15 sek dziala tez na lapkach dual core 2 ram i zwyklym dysku czas odpalenia 40 sek

Upgrade bardzo prosty

Ale ta wersja jest dla ludzi ktorzy siedza glebiej w temacie i pewnie nikt z was o niej nie slyszal

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego słabo masz pamięć, dwie strony wcześniej sam się chwaliłeś więc jak nikt nie słyszał :mad2: a ja nawet dodałem film isty P bez vm uruchamianej z pulpitu (nie twój),

ale już niedługo pewnie się pojawi ISTA 3.52 bez vm na prosto windows i to co teraz prezentujesz nie będzie nic nadzwyczajnego ....

Znowu się tylko chwalisz, nic nie dodając do tematu i nas lekceważysz pusząc się że, jesteś wielki, ponieważ sam zainstalowałeś iste P prosto na system windows

powiedz w końcu coś konkretnego .... zresztą i tak to nie ma znaczenia jak nie masz ICOM przecież taka ista nie różni się od WINKFPT, całego samochodu nie zrobisz bo nie masz most tylko te przez interfejs OBD, a to i WINKFPT potrafi i o wiele szybciej i z większymi możliwościami wgrania innych softów niż fabryka przewidziała do EXX

do FXX E-sys przez enet który jest tez dużym programem ponieważ działająca wersja ma ponad 30GB, można zmniejszyć do 6GB ale zniknie programowanie, też ma większe możliwości podnoszenia sterowników, ale jak zakupisz ICOM to na pewno wiele zyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam demona predkosci ista P 2.53.5 z expertem bez klucza i bez emulatora dIala z d can,enet,icom

Wersja natywna bez wsm odpala jak rheingold z ikonki w

15 sek dziala tez na lapkach dual core 2 ram i zwyklym dysku czas odpalenia 40 sek

Upgrade bardzo prosty

Ale ta wersja jest dla ludzi ktorzy siedza glebiej w temacie i pewnie nikt z was o niej nie slyszal

Pozdrawiam

 

I jak to miałoby mi pomóc :duh:

 

tak myślałem że tylko ICOM, co do laptopa to tak się składa że mam akurat taki model F3 i wolny dysk 160GB, no ale dzięki. A na VMware jest jednak za słaby :(

Co do ISTA RHEINGOLDZIE to też lipa bo mam pakiet INPA (wraz z Winkfp) dopracowany ale na standard tools 2.11 i nie chce mieszać.

A chciałem się ISTA trochę pobawić

 

to co masz na standard tools 2.11 to łatwo można zamienić na Standard tools 2.12 tylko potrzebny jest Ci Ediabas 7.3.0 wszystko inne może zostać stare

będzie chodzić z nowym ediabasem idealnie, jeśli chcesz zmienić na Standard tools 2.12 to przed instalacją wytnij cały folder EDIABAS\ ECU tzn tylko ECU, zapisz gdzieś obok na dysku C:\ aby nie był widoczny dla Ediabasa ponieważ by go usunął podczas instalacji, potrzebne Ci są z niego wszystkie pliki co zawiera, a nie ma ich w nowym Ediabasie

 

Zainstaluj Ediabas (na Win 7\8 przed instalacją wybierz instalacje ze zgodnością ze starszą wersją Windows taką jaką zaproponuje) instaluj tak wszystko jak proponuje tylko jak dojdziesz do momentu, co jest pokazane, jakie programy Standard tools 2.12 zainstalować, tam zaznaczone są wszystkie ptaszkiem, zostaw z tych 4 tylko jeden EDIABAS

INPE NFS (WINKFPT) NCS (chyba że ncs nie masz) masz więc ich nie zaznaczaj, resztę standardowo NEXT , NEXT STD:OBD , wybierz port na jakim masz zainstalowany interfejs, USB serial adapter odznacz ptaszkiem INSTALL i gotowe po instalacji zaznacz i skopuj wszystkie pliki ze Starego ECU tego co wyciąłeś z Ediabasa 2.11 i wklej do nowego ECU w EDIABASIE 2.12

(7.3.0 ale podczas wklejania niektóre pliki będą takie same jak starym zapyta czy zmienić, nie zmieniaj ich (można ale te co sa w nowym są nowsze, więc nie ma potrzeby)

jak masz indywidualne ustawienia konfiguracyjne dla WIKFPT w pliku EDIABAS\BIN \ediabas (chodzi o port 6801 i adres IP to trzeba zmienić tak samo jak było w starym) i

ustawienia w pliku EDIABAS\BIN\ OBD dla niektórych interfejsów to też trzeba dopisać .... nalepiej skopiuj oba i zapisz gdzieś indziej abyś wiedział co zmienić, ale zmienia się tylko dwie wartości do kabla na USB

I to wszystko, masz Standard tools 2.12 do Rheingolda, ale jak nie masz systemu Windows 7 \ 8 64 bit to i tak nie będzie chodził na systemach 32 bit są problemy...

nie ma obaw jak zastosujesz się drobiazgowo do instrukcji to wszystko będzie idealnie działać jak było wcześniej

jak dla mnie nowszy NFS\WINKFPT w systemach 64 bit chodzi o wiele lepiej nie mówiąc o NCS....

 

A jak chcesz się pobawić ISTĄ to ja mam i3 i 4GB RAM DDR3 windows 7 64 bit rheingolda 3.41 bez vm i iste P (bez D) na Vm z emulatorem na osobnej maszynie dla Isty P ustawiłem 2.5 GB RAM i uruchamia się chyba z 10min ale po uruchomieniu chodzi normalnie w miarę szybka bez zacinania, jest w języku polskim menu łączy się z samochodem bez problemu, ale nie jest demonem szybkości :lol: ha ha

 

No właśnie na tym laptopie mam już leciwy windows xp(była vista której szybko się pozbyłem) z athlonem 64 dual core 1.7ghz. Ma już około 7lat i pora kupić coś lepszego i od nowa wszystko świeże zainstalować. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego słabo masz pamięć, dwie strony wcześniej sam się chwaliłeś więc jak nikt nie słyszał :mad2: a ja nawet dodałem film isty P bez vm uruchamianej z pulpitu (nie twój),

ale już niedługo pewnie się pojawi ISTA 3.52 bez vm na prosto windows i to co teraz prezentujesz nie będzie nic nadzwyczajnego ....

Znowu się tylko chwalisz, nic nie dodając do tematu i nas lekceważysz pusząc się że, jesteś wielki, ponieważ sam zainstalowałeś iste P prosto na system windows

powiedz w końcu coś konkretnego .... zresztą i tak to nie ma znaczenia jak nie masz ICOM przecież taka ista nie różni się od WINKFPT, całego samochodu nie zrobisz bo nie masz most tylko te przez interfejs OBD, a to i WINKFPT potrafi i o wiele szybciej i z większymi możliwościami wgrania innych softów niż fabryka przewidziała do EXX

do FXX E-sys przez enet który jest tez dużym programem ponieważ działająca wersja ma ponad 30GB, można zmniejszyć do 6GB ale zniknie programowanie, też ma większe możliwości podnoszenia sterowników, ale jak zakupisz ICOM to na pewno wiele zyskasz.

 

Iste next 3.53.5 tez posiadam nic nie musi sie pojaiwac

Co do winkfp zrobisz pojedynczo ale tu tez trzeba miec troche oleju w glowie co i jak wgrac

Co do esys to chyba nie wiesz o czym mowisz i ilu ludzi uwalilo auta programowaniem

Moj isss z enet kablem mowa o serii fxx zrobi cale auto bez problemu tak samo exx wytarczy wywalic z planu ccc czy cic

Wracajac do P Next 3.53.5 za soft wolaja od 1000e do 1500e i jest juz od 6 miesiecy watpie panie kolego zebys go zobaczyl gdzies za free :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tomtech napisał(a):

Iste next 3.53.5 tez posiadam nic nie musi sie pojaiwac

Co do winkfp zrobisz pojedynczo ale tu tez trzeba miec troche oleju w glowie co i jak wgrac

Co do esys to chyba nie wiesz o czym mowisz i ilu ludzi uwalilo auta programowaniem

Moj isss z enet kablem mowa o serii fxx zrobi cale auto bez problemu tak samo exx wytarczy wywalic z planu ccc czy cic

Wracajac do P Next 3.53.5 za soft wolaja od 1000e do 1500e i jest juz od 6 miesiecy watpie panie kolego zebys go zobaczyl gdzies za free :cool2:

 

Ad1. kolego, realnie wiesz że nie mogę sprawdzić, więc możesz wypisywać różne głupoty .... co masz a czego nie masz....

Ad2. Do winkfpt to już dawno jest instrukcja w sieci, i od dawna wiadomo że najlepiej importować pliki przez winkfpt

Ad3 przez winkfpt też wielu ludzi uwaliło sterowniki i jakoś nikt nie krzyczy że to taki beznadziejny program do programowania zwłaszcza przez, OBD a jak zbierałem wiadomości o ENET i o E-sys, aby samemu uzyskać tokena, to nie natknąłem się na moc takich problemów o których piszesz, pewnie są więc możesz mi dać link bez problemów

Ad4 Wcale nie mówię że twój ISSS jest zły, nawet powiem Ci że zazdroszczę Ci (o ile to prawda) bo sam taki bym chciał mieć.

Ad 5 zawsze na początku jest drogo jak jest nowość, ale skoro było cię stać na niego, to czemu nie kupiłeś sobie ICOM- a przecież teraz chodzą po 350 $ więc w czym problem

 

Napisałem to abyś w końcu zaczął się udzielać na forum, a nie tylko wymądrzać.... dorośnij w końcu :idea: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Panowie udało mi sie zmienić menu w Rheingoldzie 3.41 na polski, nawet nie myślałem że to tak banalnie proste, ale do rzeczy:

wchodzimy do folderu rheingold \ SQLiteDBs \ i zmieniamy końcówki dwóch plików w tym folderze to tak:

dla menu pl i diagnozy po angielsku

streamdataprimitive_ENGB.sqlite zmieniamy na streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_ENGB.sqlite zmieniamy na xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite

 

i tak samo jak chcemy mieć menu PL a diagnozę po niemiecku

streamdataprimitive_DEDE.sqlite zmieniamy na streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_DEDE.sqlite zmieniamy na xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite

 

później uruchamiamy rheingolda wchodzimy do ustawień (klucz na górze isty) zaznaczamy język polski który pojawi się na liście języków klikamy zmień na dole i tylko tyle)

ja wcześniej przed zmianą plików zmieniłem na język niemiecki aby po włączeniu rheingolda nie było żadnych problemów ponieważ język angielski zniknął z menu

i to wszystko.... możecie najpierw wypróbować na języku rosyjskim zamiast końcówki RU to PLPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :cool2:

Dzięki

 

Działa, ale powiedzcie mi jeśli ktoś wie, czemu Rheingold nie zapamiętuje mi ostatnich ustawień? W sensie jak zmieniam rodzaj interfejsu czy język to po ponowym uruchomieniu wraca mi do fabrycznych ustawień, stało się tak po ponownej instalacji Rheingold.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.