Skocz do zawartości

BMW E63 Schnitzer problem pompą hydrauliczną skrzyni SMG


wladziu69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z hydrauliczną pompą skrzyni biegów SMG , w czasie jazdy auto odmówiło posłuszeństwa zablokował się na 1-wszym biegu niechce zrzucic biegu na neutral lub bieg wyżej nawet pod impą , impa pokazuje 0 bar na pompie hydraulicznej od skrzyni biegów , zostały sprawdzone bezpieczniki wszystko jest wporzadku pompa dostaje napięcie .

Czy nie wie ktoś czy jest jakaś możliwość rozsprzęglenia mechanicznego skrzyni ? co mogło by się popsuć w pompie hydraulicznej ?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie , ale jestem w tej chwili w holandii

teraz pozostały mi tylko "własne ręce" , wydaje mi sie że nie ma możliwości odblokowania skrzyni w tym aucie ale wole zapytać , w najgorszym wypadku będę potrzebował nową lub uzywaną pompę , zna ktoś jakieś miejsca , w którym mógł bym kupić nową lub używaną pompę hydrauliczną do skrzyni SMG ? lub jakis zestaw naprawczy , w sobote rozbieram pompę zobaczymy co się z nią stało , mam nadzieje że tylko się zblokowała na wysprzegliku .

jeżeli macie jakieś pojęcie na ten temat proszę o podpowiedzi , za wszelką pomoc dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pompa ciśnienia wysiadła, a raczej sam silnik elektryczny, bo pompa jako taka jest bardzo trwałej konstrukcji. Na szczęście nie jest to droga sprawa.

Polecam mimo wszystko sprawdzić poziom oleju w układzie hydraulicznym skrzyni.

Aha, nie wiem jak w cywilnym e63, ale w M6 i M5 jest jakis przekaźnik pompy który potrafi sie zepsuć, i skrzynia nie działa. Piedoła cenowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.