Skocz do zawartości

Kolejny napaleniec na e63/64


Siwulec123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panów czytających te forum. To mój pierwszy post. Mam na imię Irek i mam 24 lata.

 

Co by nie owijać w bawełne od razu powiem o co chodzi. Jak widać w nazwie tematu, zakochałem się. Straszelnie podoba mi się bmw serii 6. Jako, że w niedalekiej przyszłości planuję wymieniać samochód postanowiłem przed tym zrobić mały research w sieci na ten temat, żeby nie wpaść na minę, za swoję ciężko zarobione PLN-y.

 

Jak już wspomniałem 6er mi sie niemiłosiernie spodobało. Jako, że troszkę już na ten temat poczytałem to doznałem delikatnego "szoku" zagłebiając się w opowieści własicieli. Cięzko mi uwierzyć, że samochód klasy premium, takiej marki jak BMW jest aż tak kapryśny, pieniądzo, cierpliwościo i czasochłonny jak wyczytałem. Z tego co udało mi się dowiedzieć to te większe benzyniaki (645 i 650) mają swoje bolączki. Z tego względu ewentualny wybór padłby na diesla. Rozumiem, że ta szesciogarowa rzędowa szóstka zdecydowanie ustępuje osiągami i brzmieniem swoim wolnossącym benzynowym kolegom. Z drugiej jednak strony bi turbo w dieslu ma calkiem dobre perspektywy na podniesienie mocy, przy jednoczesnym zachowaniu bezawaryjności i dodatkowo mniejszym spalaniu.

 

Ewentualny nowy nabytek służyłby mi raczej do jazdy w mieście cały rok (nie planuje kupna drugiego samochodu na zimę).

Warto chyba jeszcze dodać, że myślę o kupnie czegoś do 90 tyś zł. Przy czym rozum po przeczytaniu tych wszystkich negatywnych opinii na temat e63/4 sugeruje mi zmiane mojego wyboru. Tutaj też juz troszkę przeglądałem i potencjalne alternatywy to a5 (3.0 tdi / 2.0T najlepiej quattro), e92 (330I lub 335D), F30 328I (<- betki też najlepiej w X-ie), w oczy rzuciła mi się równiez toya GT86, jednakże chyba odpuszczę, ze względu na tego boxera, nie jestem do niego przekonany.

 

Teraz cel tego posta, bo po przeczytaniu mojej ciapowatej historii nie koniecznie może być taki jasny i klarowny jak mi się wydaję. Chciałbym obiektywnego spojrzenia z boku na tą sprawe. Nie chce na siłę nic kupować, żeby później żałować i pluć sobie w brode. Najbardziej, zalezy mi na opiniach nt bmek. Czy warto pchać się w f30 do 90 tyś, skoro wszystkie w tej kasie ciągniete są zza oceanu po mniejszych lub większych historiach wypadkowych/powodziowych i innych dziwnych tematach. Czy warto w ogółe rozglądać się za szóstką, skoro ludzie piszą, że poza tym że jest piękna to ssie pieniądze jak czarna dziura.

 

Pozdrawiam, mam nadzieje, że nie zanudziłem i liczę na jakiekolwiek wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z e63 to brał bym tylko M6. No, ale 90tyś. to za mało. Dodatkowo piszesz że chcesz diesla 4x4, szóstki w takiej konfiguracji nie znajdziesz. Biorąc pod uwagę twój budżet i wymagania co do auta to zostaje ci tylko 330xd, bo 335d w x-drive nie wychodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazlem podobnego tematu wiec napisze tutaj , czy moglby ktos zerknac i ocenic ten egzemplarz?

 

Kaszpirowskiego zapytaj. Zerknie na foto i ci powie :D :mad2: . Poszukaj porządnie, a jak ci się nie chce to idź na Facebook to ci szybko i wyczerpująco odpowiedzą :duh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co w nim jest specjnego poza najniższą ceną na całym mobile?

Czy na prawdę kupując drogie w serwisie auto trzeba szukać bo najtańszych egzemplarzach??

A potem płacz i lament na forum. To samo kolega z pierwszego postu do 90k za poliftowe 635d to od razu skreśla możliwość kupienia dobrego egzemplarza.

Wszędzie widze to samo Polacy mając określony budżet szukają aut o 30-40% droższych przecież to debilizm i proszenie się o kłopoty chyba że komuś nie zależy na porządnym egzemplarzu i zadowoli się tanim smieciem z którym pozna wszystkich okolicznych mechaników.

Co do auta z mobile po zdjeciach widać nie wiele brak dopisku o bezwypadkowości, parująca lampa i praktycznie brak historii serwisowej nie napawa optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.