Skocz do zawartości

BMW 320 E90, Kombi, VIN: WBAVU31060KY12348 korekta przebiegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ogladalem dzis E91 z Krakowa z ogloszenia:

 

http://otomoto.pl/bmw-320-xenon-navi-felgi-18-1000-bezwypadkowa-C33331508.html

 

Po wizycie w ASO:

przebieg cofany: ostatni przeglad byl w pazdzierniku 2013 przy 273 tys (wymiana łożyska koła tylnego)

 

Wg. sprzedajacego wyminiono turbo i dpf i faktycznie bylo wymienione turbo, dpf itd ale nie tak jak sprzedawca zapewnial "dopiero co" lecz: turbo-2010/marzec przebieg 146 tys, filtr czastek stałych - 2010/pazdziernik - przebieg 168tys. Dodatkowo wymienione/zrobione byly (zbiornik paliwa, demontaz-montaz glowicy, przewod odpowietrzajacy, mechanizm wycieraczek, hamulce-2x, lozysko kola tylnego, szkla lusterek, drazki kierownicze).

 

 

Po wizycie w Serwisie:

wylany amortyzator - prawy tyl, wyciek (nie do konca wiadomo dlaczego) przy kole lewy tyl, wyciek ze skrzyni, intercoolera... kolo pasowe do wymiany w niedalekiej przyszlosci -piski przy zapalaniu, lacznik walu do wymiany... generalnie sporo napraw eksploatacyjnych ktore jeszcze mozna zaakceptowac... co sie rzucilo w oczy to... duzo ognisk rdzy na podwoziu i podluznicach, male ognisko rdzy na drzwiach kierowcy - wg. serwisu samochod dlugo stal i rdzy bylo troche za duzo jak na ten samochod, pozostaje pytanie dlaczego...

 

Ja nie zdecydowalem sie na zakup z racji dosc wysokiej ceny (praktycznie zero szans na negocjacje), oraz braku odpowiedzi na pytanie "dlaczego auto dlugo stało"...

 

Nie chce tu specjalnie krytykowac sprzedajacego, jedynie pomoc osobie ktora ew. bedzie szukac informacji na temat tego samochodu.

 

Dalej szukam E91...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajacy zarzekal sie ze kupil z juz cofnietym przebiegiem w co osobiscie watpie (w jego "ksiazce serwisowej" bylo 170 tys przy ostatnim przegladzie:) ). Podczas rozmowy jeszcze wynikło ze zaplacil za niego 5k euro (ciekawe dlaczego) i gdybym nawet sie zdecydowal to na umowie wiecej niz to 5k wpisac nie pozwoli (ok 22-23tys) bo w polsce byl zarejestrowany dopiero w lutym wiec pol roku nie minelo i musialby zaplacic roznice vatu. Jak dla mnie za duzo roznych kwiatków żeby sie zdecydowac na zakup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cóż, w zalewie cofańców na naszym rynku można stwierdzić, że ten przypadek nie jest najgorszy...

Bo po ilości napraw serwisowych można powiedzieć, że o auto było dbane.

Najgorsze to są te sztuki z ubogą lub bez historii serwisowej, ponieważ tam to dopiero nasi kochani zawodowcy robią KOREKTY ...

 

Inna sprawa kolego Lukasz_ugr - że jeśli szukasz bezwypadkowego auta sprowadzonego z Niemiec z niskim przebiegiem poniżej magicznej granicy 200.000km, to pomimo wszystko szukasz jeszcze auta zbyt taniego.

Realna kwota za bezwypadkowe auto z rynku niemieckiego z przebiegiem 175.000km to 9.000EUR, a gdzie koszty sprowadzenia, rejestracji, nie mówiąc o zarobku?

Tu link do auta o przebiegu 340.000 km za 7.700EUR...

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=252377792&cd=635371892180000000&asrc=st|fs

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, że 9 tyś. Sensowne sztuki (nie idealne) zaczynają się od 7 tyś E do wzięcia. Znajomy ostatnio kupił za 6,900, 195 tyś ori przebiegu od dealera Audi, malowane 2 el. idrive, ksenon, sportowe fotele, turas.

 

tutaj przykładowe 7,9 wyjściowo ale od dealera BMW

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,cnt:de,pgn:6,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:bmw,mdl:320,frn:2005-01,frx:2007-12,slt:dealer,ful:diesel,mlx:200000,ger:manual_gear,pwn:110,vcg:limousine!estatecar/pg:vipcar/194693890.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie przesadzajmy, że 9 tyś. Sensowne sztuki (nie idealne) zaczynają się od 7 tyś E do wzięcia. Znajomy ostatnio kupił za 6,900, 195 tyś ori przebiegu od dealera Audi, malowane 2 el. idrive, ksenon, sportowe fotele, turas.

tutaj przykładowe 7,9 wyjściowo ale od dealera BMW

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,cnt:de,pgn:6,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:bmw,mdl:320,frn:2005-01,frx:2007-12,slt:dealer,ful:diesel,mlx:200000,ger:manual_gear,pwn:110,vcg:limousine!estatecar/pg:vipcar/194693890.html

 

Nie chcę być niegrzeczny, ale kolego Qwertykk wkleiłeś auto rejestrowane 04.2005 za 7.900EUR, tak więc tym linkiem potwierdziłeś moje słowa, że za auto z 2006 roku trzeba teraz (połowa roku 2014) dać w Niemczech 9000EUR.

Kropka.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś nie grzeczny :wink:

 

Nic nie napisałeś o 2006 roku - po pierwsze.Po drugie, fakt, wkleiłem pierwszy, lepszy szybko znaleziony egzemplarz 2005 roku od dealera BMW, ale na Twoich warunkach (do 200 tyś km przebiegu). Tak na prawdę nic się nie zmieniło w tych rocznikach, ważniejszy jest stan techniczny. Ceny sensownych sztuk z 2006 rocznika zaczynają się od 7,5 tyś E(są i za 6,5 ale odrzućmy najtańsze z dużym prawdopodobieństwem słabego stanu/skręconego licznika/powypadkowości) różnica pomiędzy rocznikami to to 500- 1 tyś E i to też zależy od stanu technicznego. Za 9 tyś E to można nwyrwać pre lci. Nie twierdzę, że nie ma egzemplarzy za 9 tyś, ale są i 11 tyś i więcej - niesprzedawalne później w PL lub z dużą stratą - owszem i takie ludzie kupują, żeby mieć ideał :cool2:

 

Tak na potwierdzenie: 2008 r, pre lci, z nowym silnikiem n47 (zaleta i wada) z przebiegiem 147 tyś km od dealera BMW za 8,990. Tak wiem golas, ale to tylko pokazuje widełki:

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,cnt:de,pgn:5,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:bmw,mdl:320,frn:2007-01,frx:2009-12,slt:dealer,ful:diesel,mlx:200000,pwn:110,vcg:estatecar/pg:vipcar/193313783.html

 

Nie golas, pre lci 2007 r:

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,cnt:de,pgn:5,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:bmw,mdl:320,frn:2007-01,frx:2009-12,slt:dealer,ful:diesel,mlx:200000,pwn:110,vcg:estatecar/pg:vipcar/194458266.html

 

Da się? :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miczek.mk - nie szukam auta ponizej 200 tys. Szukam auta ktore bedzie zadbane, bez "korekty przebiegu".Wg mnie samochod ewidentnie zostal sprowadzony na handel - wiec sprzedawca klamal... Nie podoba mi sie to i nie zamierzam nabijac kieszeni pieniedzmi takich ludzi. Moge zaplacic wiecej ale uczciwej osobie... Poza tym... wg. mechanika samochod dlugo stal... sporo rdzy od spodu i zdezolowane elementy gumowe... Idac logicznym tokiem rozumowania... po tablicach widac ze byl sprowadzony od dealera z Drezna... rozmawiajac z mechanikiem przypomnialem sobie o powodzi ktora w zeszlym roku nawiedzila ten obszar... no i to wystarczylo zebym sobie temat odpuscil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niby nie golas to co wypas za 9000 euro :duh: ani skory ani nawi resztę nawet nie oglądałem .

Golas jak nic dupiate fotele ze szmaty .

 

Napisałem, że golas, chodziło o sam fakt cen. Napisz jeszcze, że za e46 trzeba dać 10 tyś E jak w innym temacie to może coś podwyższysz ceny :cool2: u Ciebie auta jak wino drożeją :norty:

 

BTW. jak reszty nie oglądałeś, nie doczytałeś to zamilcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ze nie podoba co sie gwara Slaska to moge zrozumieć bo jestes wieśniakiem z krwi i kości :cool2:

no ja nie mogę zrozumiec jak można w polskiej telewizji śpiewać po niemiecku i w niemieckim stylu oraz podawać koszt smsa w euro :mad2:

Nabijasz sobie posty :duh: Trzymaj sie tematu i nie rob smietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.