Skocz do zawartości

E46 325 Bodzentyn WBAEV31090KL36898 KOREKTA!!


Rekomendowane odpowiedzi

http://otomoto.pl/bmw-325-full-opcja-C25634768.html co sądzicie o tym autku? Przeszłość jak podaje właściciel bezwypadkowa jedyny mankament to jak jest zimna to jakby nie paliła na jakiś gar, właściciel podejrzewa cewkę, jak się rozgrzeje to chodzi pracuje ok. Przebieg 340 000km

Mam ponad 400 km żeby jechać to autko obejrzeć i nie chciałbym się naginać bez sensu.

Może ktoś się orientuje jak wygląda sprawdzenie auta w serwisie BMW co i za ile robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus dla sprzedającego za pochwalenie się zapewne autentycznym przebieg (pewnie podanie go w aukcji skutecznie by odstraszyło od telefonów bo przecież są igiełki z przebiegiem 160+ :norty: ).

 

Na fotkach:

 

- ogólnie to autko wygląda przyzwoicie;

 

- można by pomarudzić o boczek kierowcy i pewnie wyślizganą kierownicę ale to tak po Polskiemu z zasady ...........;

 

- prawa tylna lampa coś niedomaga :wink: (kabel/kable mogą się przetrzeć);

 

- obroty na jałowym obiecujące;

 

- z tym jednym garem to temat do dokładniejszej analizy :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
R6 i korby z tyłu? Myślałem, że tylko w R4 takie cuda :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że przebieg oryginalny jak twierdzi właściciel ale lepsze to niż 190 i drugie tyle w pamięci. A czy jest na forum ktoś z tamtych stron który zna się na BMW żeby wstępnie obejrzeć auto lub może przelecieć jakimś czujnikiem lakieru co by chociaż przypuszczalnie wykluczyło wypadkowość auta, bo teraz wiadomo bezwypadkowe to takie gdzie nikt nie zginął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, tylko w dyzlu 330d brak korb jest w standardzie, myślałem, że w benzynach r6 też, bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę, ale w sumie nie szukałem nigdy :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, tylko w dyzlu 330d brak korb jest w standardzie, myślałem, że w benzynach r6 też, bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę, ale w sumie nie szukałem nigdy :P

330i e46 też ma w standarcie 4x el. co więcej 328i też je miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w dyzlu 330d brak korb jest w standardzie, myślałem, że w benzynach r6 też, bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę, ale w sumie nie szukałem nigdy :P

Lepiej brzmi, ze w standardzie powinna być elektryka :D Ale wiesz jak jest. W opcji zdarzają się pacjenci, którzy nie chcą np. klimy bo twierdzą, że z zimna im zęby wypadają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer podwozia WBAEV31090KL36898

Kod typu EV31

Typ 325I (EUR)

Typoszereg E E46 (4FL)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M54

Pojemność skokowa 2.50

Moc 141

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)

Data prod. 2002-05-15

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S167A ABGASNORM EU4 Norma spalinowa EU 4

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S374A LM RAEDER/RADIALSPEICHE 73 Obr. BMW, st. le. spr. rad.nstyling

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S630A AUTOTELEFON MIT SCHNURLOSEM HOERER Telefon samoch. z słuchawką bezprzew.

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

P981A COMFORT PLUS PAKET Top Komfortpaket

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyposażenie z VIN zgadza się z wyposażeniem rzeczywistym.

Trochę dręczy mnie to że nie pali na jeden z garów na zimno czy to aby nie objawy braku kompresji 340 tysi to już jednak trochę jest. Chociaż pewnie 3/4 z allegro ma taki przebieg tylko skręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale może być to rzeczywiście wina padniętej cewki. Moja 330 też jakiś czas temu po odpaleniu na zimno nie pracowała na jeden cylinder (ale tylko po całonocnym postoju) po minutce rozgrzania wszystko jakimś cudem ustępowało. Komp nie wywalał żadnego błędu i zbytnio nie wiedzieliśmy co robić. Poczytałem trochę w necie i załamany na próbę kupiłem cewkę używkę i codziennie zamieniałem po kolei jedną. Trzeciego dnia odpaliła bez problemu. Okazało się że uszkodzona cewka miała małe pęknięcie (którego nikt wcześniej nie zauważył).

 

To jest tylko mój przykład, który zapewne nie jest regułą więc dobry mechanik, diagnostyka. Osobiście podczas zakupu omijam niedomagające auta, chyba że jestem pewien usterki. Z drugiej strony trochę to dziwne że właściciel wie co to za usterka i zamiast zainwestować 150zł nawet w używaną cewkę traci niektórych potencjalnych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wygląda dobrze jak na swój wiek i przebieg, cena też odpowiednia. Warto je sprawdzić, duże prawdopodobieństwo ze to cewka, lub jakaś nieszczelnosć w dolocie.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spytać czy zostały wyeliminowane bardziej banalne przyczyny, jak świece i kable wys. napięcia, zwłaszcza, że auto zagazowane, a to skraca żywotność świec.

 

Poza tym w ogłoszeniu "pierwszy właściciel". :duh: Dla mnie pierwszy właścicel to taki, który wyjeżdża autem z salonu. Ale u nas same bezwypadkowe, serwisowane w ASO i od pierwszych właścicieli. Nawet nie warto takich ustawiać takich kryteriów w wyszukiwarce, bo w Polsce one nic nie znaczą. :mad2:

Edytowane przez staszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia kolegi wyżej jak najbardziej trafiona..........., bo faktycznie jechać 400 x 2 aby stwierdzić że grubsza sprawa to trochę bez sensu :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko na zdjęciach wygląda ładnie, na żywo duzo gorzej. maska powtórnie malowana, ale może od odprysków. błotniki przednie grubość lakieru maja prawidłową. szyba przednia wymieniana, nieoryginalna. prawy tylny błotnik kwalifikuje się do naprawy, malowania, było tam dawniej uszkodzenie i obecnie wychodzi sporo rdzy i purchle. wszystkie drzwi bardzo spolerowane, grubość 40-50 mikrometrów. sam srodek jak na taki przebieg nawet zadbany. wiadomo skóra na fotelach trochę przetarta. opony liche. zimówek brak. więc nowego właściciela będzie czekał zakup 2 kompletów, a to nie mało przy takich oponkach 17``. Generalnie to największa obawa o stan techniczny, i dziwne to ,że ktoś pół roku po założeniu gazu sprzedaje. Skoro to się nie zwróciło. Fajna opcja wyposażenia, ale według mnie wiecej niż 17 tys, to nie jest warta. ma skoro mankamentów, i na pewno by sporo wyszło po zakupie. przy odpalaniu zimnego silnika nie puściła żadnego dymka nawet najmniejszego. Podłoga w bagażniku grubo spawana, ale to pewnie przy wymianie elementu konstrukcyjnego lub naprawy popękanych podpór wózka. wiec to w kazdym. jedna lampa przednia nie miała fabrycznej nalepki, więc prawdopodobnie była wymieniana. nie sądze aby sama się mogła odkleić.

można jeszcze dodać, popatrzyć na ogłoszenia w szwabii, że takie auta z dużym przebiegiem, powyżej 300, 400, okolicach 500tys, kosztują grosze 2-3 tyś euro. więc pewnie nie bez powodu

Edytowane przez kameleon3000
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie sprzedaje sie auta z błahą usterka, a za taka można uznać cewkę. Według mnie na 100% wszystko już sprawdzili i nie wiedzą co jest, albo wiedzą i jest to zbyt drogie do usunięcia.

Ja bym wymazał to auto z pamięci. Za przebieg też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech lub w Szwajcarii samochody z przebiegiem 400-500tyś są tanie, ale właśnie z tego powodu i są "całe" Jak do tego dodasz jakąś przygodę, to np. w Szwajcarii możesz taki egzemplarz trafić naprawdę za grosze. U nas handlarz, który sprowadza takie auto, dorabia do niego ideologię że niby bezwypadkowy, na liczniku tradycyjne 180tyś km. i biznes się kręci. :D Co najgorsze wszyscy o tym wiedzą, albo powinni wiedzieć, a mimo to próbują ręką własnego ch... oszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie sprzedaje sie auta z błahą usterka, a za taka można uznać cewkę. Według mnie na 100% wszystko już sprawdzili i nie wiedzą co jest, albo wiedzą i jest to zbyt drogie do usunięcia.

Ja bym wymazał to auto z pamięci. Za przebieg też.

 

Też mi się wydaje, że cewkę za 40 pln używaną kupić można i wymienić o ile to jest ta usterka a nie jak pisałem wcześniej może to być też brak ciśnienia na tłoku a jak się rozgrzeje to już chodzi normalnie. Gość tłumaczył sie tym że urodziło mu się dziecko i kupił sobie kombi i nie ma już czasu się tym autem zajmować więc wstawił auto do komisu.

Mówił też że kupione od szwagra, który to auto kupił w niem. salonie i było serwisowane go końca. Zaproponowałem więc sprawdzenie w najbliższym serwisie BMW, gość się zgodził ale nie wiedział gdzie jest najbliższy salon (ale serwisowane do końca było :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl na spokojnie, możesz zadzwonić dopytać............ chociaż podświadomie Właściciel nie chce Tobie autka sprzedać ;)chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.