Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E36 323i

 

Zacznę od primo, szczegółu który mnie trapi. Silnik 2.3 a w kategorii 2.5 został umieszczony. Stąd delikatny niesmak pod kątem silnika.

Secundo, rocznikowo plasuje się na pułapie który mnie interesuje lecz odpycha przebieg który od razu mówi 50/50, real czy fake?

Tertio, od razu widać brak komputera inaczej mówiąc konsolety z tymi przyciskami gdzie widziałem u innych. Istotne czy tym się nie przejmować?

Quattro, pod maską widać nawet pomalowany zbiornik spryskiwaczy to rzuciło mi się pierwsze, lecz czy jesteście w stanie wybadać prócz stożkowego jest akurat tutaj z właściwym umiejscowieniem, śladami ingerencji innej?

 

W zasadzie zaznaczę że nie przoduję w wyglądzie auta dla mnie druga kategoria, najważniejsze dla mnie jest silnik, zawieszenie, układ wydechowy, karoseria. Jutro telefonuje do Pana dowiaduję się odpowiednich informacji, aczkolwiek gryzie mnie iż to Gdańsk a to dla mnie niestety wycieczka kilkugodzinna. Jakie jest Wasze zdanie? Stosunek cena-jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik o pojemności 2.5 l, tak jak jest napisane w ogłoszeniu. Jest to nowocześniejszy (i o 20KM słabszy) silnik względem 2.5 l znajdującego się w modelu 325.

 

Mi auto się podoba, ma znakomite wyposażenie pomijając ten komputer. Natomiast przebieg faktycznie wątpliwy i lewy przedni błotnik wygląda na pomalowany w trochę innym odcieniu. Pytanie dlaczego. No i po co ktoś malował ten zbiornik.. :mad2:

 

Zwróć uwagę, że auto jest do opłat, które nie będą takie niskie, bo akcyza to 18% wartości samochodu. A skoro do opłat, to prawdopodobnie sprzedawca będzie chciał podłożyć do podpisania wcześniej sporządzoną umowę in blanco na Niemca..

 

A co do cena/jakość to mocno zbijałbym cenę za ten pomalowany zbiornik i stożkowy filtr paliwa. Dla mnie natychmiast szło by to do wymiany. A takich rzeczy może wyjść więcej, skoro ktoś już miał taką fantazję. No i trzeba sprawdzić czy samochód nie jest składany z dwóch.

Edytowane przez Vincent86
Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tutaj celowe ma zastosowanie ten stożek, skoro o 20km mniejszy nadrabia lecz wiadome dla każdego aby silnik był taki jaki z Vin'u ma być. Natomiast po kontakcie poproszę o szczegóły. Od kierowcy zauważyłem ubytki lakieru przy drzwiach(pierwsze zdjęcie, przy dachu), albo po prostu to uszczelka która ucieka w jakiś nie typowy sposób. Istotne chyba że lampy nie są wymienione na inne odpowiedniki futurystyczne. Karoseria może być malowana, dopuszczam tylko i wyłącznie "przypadki" problemy parkingowe, przytrzaśnięcia drzwiami, spotkania z krawężnikami itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten stożek coś daje.. Wątpię, pewnie raczej psuje, bo nie wygląda to na profesjonalną robotę.

Coś przy tej uszczelce jest nie tak, to trzeba by obejrzeć z bliska. Zauważyłem również, że tylny zderzak zwisa z lewej strony przy kole.

Ogólnie stwierdzenie sprzedawcy, że nie wymaga wkładu, to między bajki, i chyba negocjacje ceny zacząłbym już przez telefon, gdybym miał daleko. Auto prezentuje się ładnie, ale im dłużej patrzę, to coraz więcej mi w nim nie pasuje.

 

Co do malowania karoserii, to ten samochód ma 15 lat, ciężko znaleźć coupe, które przez taki okres nie miało nic więcej niż "przypadki parkingowe"..

 

EDIT:

Jeszcze jedno. Mówisz o nowszych reflektorach, zwróć jeszcze uwagę na obudowę chłodnicy i wentylatora, a konkretnie na to, jaka jest czysta względem silnika..

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh na samym początku same hipotezy które będą mogły mieć pokrycie w przechochlowanym paliwie. Bo za to typ nie zwróci. Do Gdańska mam ok.250kmx2 Aczkolwiek przedzwonię po Vin. Jeśli sam od razu powie/nadmieni że odda za tyle i tyle, można od razu przypuścić Niemca, również odpust z dalszej transakcji. Chociaż w ogłoszeniu nadmienia że sam na kołach się przytoczył a od granicy do Gdańska jest 370km. Można dostrzec że nie tylko zbiornik jest maźnięty, również pokrywka od bezpieczników jeśli to jest to o czym mówię.;) Ahh... wiele osób nadmienia że im wyższa cena(tutaj jest tego przykład) to auto powinno być bardziej "prawdziwie". Stąd mój wybór, gdyż w dobry sposób mogłbym szukać poniżej 10tyś. ale wiadomo co znajdę, przód compact, środek sedan, tył combi hehe.

Ogólnie może już sobie darować? Jak uważasz hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien, czy to ten sam sprzedawca, ale jeśli tak, to ma jeszcze 4 inne e36 w rocznikach 97+ w cenach 10-15 kzł + opłaty TUTAJ. Wszystkie błyszczące, wypucowane i wyplakowane. O czym to śwadczy, nie wiem (wracał wszystkimi na raz na kołach? ;) ). Czy odpuszczać, tego też Ci nie powiem :) Ciężko o dobre e36, więc może jednak warto zobaczyć?

 

Osobiście za tą cenę i jeśli do opłat i umowa na niemca, to bym odpuścił - ale to ja i być może przez to nigdy bym nie znalazł odpowiadającego mi auta :)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Barton dodał z portalu WebMobil24 E39. Wszedłem wybrałem swoje schodzę na silnik i wpada w oko ta sztuka:320i Akurat taka sama jest u Polaka.:) Gdańsk-Landsberg=1143km :shock:

 

Ad: Przewertowałem wszystko po kolei, Pan Cyc85 posiada bardzo dużą opcję 3-jek z ciekawymi opisami i dużą ilość zdjęć. Natomiast Pani MagdalenaDrozdz też posiada 3-jkę tylko w innej czcionce napisane lecz w podobny charakterze. Również z innymi autami na sprzedaż. Powiem Ci Vincent że zrobiłeś mi ból głowy, zgłupiałem całkowicie. Śmierdzi mi tutaj czymś na odległość tylko dlatego że bardziej ta moja wybranka powinna być u Cyc'a a nie u Magdy. :| Uwzględniając że faktycznie Cyc sprowadził z Niemiec 320i potwierdzając to linkiem u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potęga internetu...ehh

Pan Cyc korzystał z usług od początku roku od następujących użytkowników allegro:

1.baziel4

2.dominosklep

3.AUT_2010 istotne co zamawiał i do której heh.

4.Mynio_ interior

5.miramar74 audio

 

Dan1eLo pytasz o aukcje z WebMobile24?

 

Są te same, klamra zapięcia pasa bezpieczeństwa pasażera jest z białym nalotem w obu przypadkach. Fail. Drobny szczegół a jak wszystko k**** wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj, że jeśli kupował antenę, nerkę czy inna pierdołę to od razu nie wiadomo co :P

 

Ten nalot na pasach to akurat spotkasz w praktycznie każdej e36, pasy kierowcy mają to samo u cyca.

 

Zresztą nie wiem czym się przejmujesz? Dzwonisz do gościa, umawiasz się, kupujesz.

 

o czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 15tyś. to nie 100,- za antenę, czy inną pierdołę ani również 5 czy 8tyś za zużytą e36. A potem ludzie pod nosem podśmiechujki robią że tak wnikliwie auto rozbiera spojrzeniem jakby był w stajni F1. Tylko i wyłącznie staram się stwierdzić jedno, czy ta bunią którą wybrałem jest tym czym jest. A ten Cyc wyszedł po drodze za podsunięciem myśli Vinct'a.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest to co mówisz, na miejscu wychodzą wszystkie mankamenty na jaw począwszy od rozbieżności zdjęć a realiami. Tylko jak każdy tutaj z różnych przesłanek, chcąc posiadać bmw liczy na to aby służyła jak najdłużej przy dbaniu, naprawach, chuchaniu oraz jeżdżeniu. Jedni biorą bo tył napęd, bo niesamowity kop z buta, bo można podriftować, bo można się "lansować". Ja nie należę do takich person, a biorąc pod uwagę stan aut na naszym rynku wolę być przezornym. Niby przezorny jest ostrożny, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, strzeżonego Pan Bóg strzeże...itd. :) Wszystko się okaże i tak jak złapie kontakt, po rozmowie dam wpis co i jak. A teraz lecę spać, na razie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik o pojemności 2.5 l, tak jak jest napisane w ogłoszeniu. Jest to nowocześniejszy (i o 20KM słabszy) silnik względem 2.5 l znajdującego się w modelu 325.

 

Silnik 323i jest niby 20 KM słabszy od 325i, ale ma wyzszy moment obrotowy.

 

Dodatkowo przebieg krzywej momentu obrotowego w 323i jest dużo lepszy niż w 325i. Także w rzeczywistości lepiej jezdzi sie 323i, bo jest dużo mocniejszy na niskich i srednich obrotach.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie Up'uje temat, po rozmowie z Panem przez telefonem nie zauważyłem aby kręcił bądź coś zmyślał. Chociaż na miejscu wszystko jest jasne jak wiadomo. Dostałem Vin więc podaje i proszę o przysługę: wbabf71000ep46740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer podwozia WBABF71000EP46740

Kod typu BF71

Typ 323I (EUR)

Typoszereg E E36 (2)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COUPE

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik M52

Pojemność skokowa 2.50

Moc 125

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor AVUSBLAU METALLIC (276)

Tapicerka STOFF AMARETTA BOA/BOA/AVUSBLAU (E7AV)

Data prod. 1997-06-03

 

S243A AIRBAG FOR FRONT PASSENGER Poduszka powietrzna pasażera

S260A SIDE AIRBAG DRIVER/FRT PASSENGER Poduszka boczna dla kierowcy/pasażera

S296A LT/ALY WHEELS/CLASSIC Obr. BMW, st. le. Classic

S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa

S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.

S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S415A SUNBLIND FOR REAR WINDOW Roleta przeciwsłoneczna tylna

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S458A SEAT ADJUSTMENT, ELECTRIC. F DRIVER/PASS Regulacja fotela przedn. elektryczna

S481A SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER Fotel sportowy

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S498A HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

 

S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM Regulator zasięgu świateł

S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa

S528A AUTOMATIC AIR RECIRCULATION CONTROL(AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S629A CAR TELEPHONE (GSM) W CARD READER FRONT Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.

S658A RADIO BMW BUSINESS CD RDS Radio BMW Business CD RDS

S674A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM HARMAN KARDON System HiFi Harman Kardon

S704A M SPORT SUSPENSION M Podwozie sportowe

S715A M AERODYNAMICS PACKAGE Pakiet areodynamiczny M

S719A SPORTS EDITION Wydanie Sport

S739A WOOD TRIM Wersja z drewna szlachetnego

S775A INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE Podsufitka antracyt

S785A WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS Lampy kierunkowskazów białe

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

 

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

S906A SPEC. CHECK PHOTO VEH.F NW SERIES RUN-IN Pojazd fotograficzny

S916A DEVELOPMENT VEHICLE W/O CONSERVATION Pojazd projekt. bez warstwy konserwacji

S991A PRE-SERIES MANAGEMENT Dummy-SALAPA

 

S214A AUTOMATIC STABILITY CONTROL+TRACTION Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)

S240A LEATHER STEERING WHEEL Kierownica skórzana z pod.pow.

S246A STEERING COLUMN ADJUSTMENT MECHANICAL Kolumna kierownicza regul. ręcznie

S410A WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT Siłownik szyby elektryczny przedni

S465A THROUGH-LOAD SYSTEM System załadunku

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

 

S686A DIVERSITY-FUNCTION AERIAL Anteny Diversity

Prospekty, broszury, cenniki BMW - KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: czyli skubany ma wszystko to co widać na ogłoszeniu, w takim stanie jakim jest faktycznym. BMW 323i

W zasadzie prosiłbym o wyjaśnienie dwóch punktów:

S906A SPEC. CHECK PHOTO VEH.F NW SERIES RUN-IN Pojazd fotograficzny

S916A DEVELOPMENT VEHICLE W/O CONSERVATION Pojazd projekt. bez warstwy konserwacji

Co to oznacza przyznaję jestem zielony w tym przypadku. Natomiast opis, wnętrze się zgadza zostaje mi tylko wybrać się, sprawdzić na diagnostyce. Kolejna sprawa zostaje nadal tajemnicą jakie to są papiery, jakie umowy tylko te dwa dylematy. Dziękuje Steeler za rozkodowanie bardzo mi pomogłeś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.