Skocz do zawartości

BMW 320 Compact czy Audi A3 1.9 TDI


B Mma W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Mam pytanie odnośnie zakupu jednego z wyżej wymienionych aut.

Zdaje sobie sprawe,że dla forumowiczów tej strony jak i strony bmw,gdzie również zamieściłem posta : http://www.forum.a3-club.net/showthread.php?p=654346#post654346

odpowiedź jest banalnie prosta.

Jednak ja bym chciał wiedzieć jakie argumenty przemawiają po stronie jednego czy drugiego auta.

 

Sprawa wygląda następująco. Mam do wydania ok. 22 500 zł. Krąg aut,którymi jestem zainteresowany zawęziłem do dwóch. :

 

1. Audi A3 1.9TDI , 110 KM <

Rok produkcji 2001 wzwyż,po liftingu,tylko i wyłącznie !!!!

 

2. BMW 320 Compact , 150 KM

Rok produkcji 2001 wzwyż

 

Obydwa auta oczywiście diesle,ręczna skrzynia biegów,przebieg najlepiej do 200 tys.,kolor czarny lub niebieski.

 

Takimi kryteriami sugeruje się szukając auta. Chciałbym jednak zasięgnąc opini,które z powyższych aut jest według was atrakcyjniejsze i dlaczego ??

Jedno czy drugie ma swoje plusy i minusy.

Audi wydaje mi sie bardziej ekonomiczne,mniej pali. Częsci sa tansze i jest raczej mniej awaryjne.

BMW ma mocniejszy silnik ( 150 KM ),ładniejszy środek,bogatsze wyposażenie w tej cenie. Świetne prowadzenie.

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie. Chciałbym pominąc temat wyglądu zewnętrznego samochodów,to kwestia gustu !!!

 

Kamil

 

http://img441.imageshack.us/img441/790/beztytuumok.jpg

Edytowane przez B Mma W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dnia dzisiejszego nie nabyłem jeszcze beemki (szukam, kurde szukam jak najęty E46) i moja opinia jest następująca: posiadam VW Golfa, czyli jak by nie było krewniaka Audi i prowadzi się świetnie, jak to z resztą Golfy. Nigdy nie byłem przekonany do BMW, pewnie przez krążące o nich i ich właścicielach stereotypy. Kumpel dał mi się przejechać E46... i masz babo placek, że tak powiem urzekło mnie jak to się prowadzi! Poza tym we wszystkich autach koncernu VW mimo, że wszystko jest spasowane co do milimetra, nie piszczy i nie trzeszczy, wieje w nich okropną nudą... A w BMW, to już koledzy niech się wypowiedzą, ja po kilku przejażdżkach uważam, że radość z jazdy, i to naprawdę o wiele większa niż w Audi. Pozdrawiam. Spadam na portale motoryzacyjne szukać dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Audi A3 1.9TDI , 110 KM <

Rok produkcji 2001 wzwyż,po liftingu,tylko i wyłącznie !!!!

 

2. BMW 320 Compact , 150 KM

Rok produkcji 2001 wzwyż

 

jakby mi ktoś dał wybór między dieslem common-rail, a klekotem na pompie VP44 albo pompowtryskiwaczach... reszte dopowiedz sobie sam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2003 nie był lift, w 2003 wszedl nowy model A3.

 

Jak dla mnie e46 jest duuużo lepsze. A3 to przeciez zwykły Golf4, tyle ze inaczej wystylizowany....

 

Silnikowo, zawieszeniowo -to nie ma porównania na korzysc e46.

 

 

A3 Tdi z 2001 roku to może jest troche lepszy od BMW e36 compact TDS :D Choc ja i tak chyba bym wolal e36, ze wzgledu na naped na tył.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś a3, miałem też kilka e46 w tym compacta. minusem audi jest to, ze a3 w praktycznie takiej budzie wychodzi od 96roku, a compact to nowosc roku 2001. po za tym na moje samochody dość podobnej klasy. silnik: tdi w audi chodzi głośniej, pod względem dynamiki nie ma jakiejś wielkiej różnicy, minusem tdi jest to, ze na samym starcie musisz wydać prawie 1000zł na wymiane rozrzadu z pompa wody. zawieszenie: audi porownywalnie tłumi nierówności, dobrze sie prowadzi i czesci zawieszenia w a3 sa sporo tansze (stalowe wahacze z wymiennymi sworzniami), ale bmw ogolnie lepiej sie prowadzi jest sztywniejsze. wykonczenie wnetrze: przepasc: materiały nawet w podstawowych wersjach audi sa swietne: nie schodzi z nich farba, sa miękkie idealnie spasowane, w compacie z tunelu srodkowego odchodzi farba (jak w kazdym e46) do tego z listewek ozdobnych rowniez luszczy sie ta farba. wykonczenie bagaznika w audi, a w compacie to rowniez przepasc na rzecz audi. materiały tapicerskie na siedzeniach w e46 w tych podstawowych wersjach (w tym wiekszosc compactow) to srednia jakosc, w audi poliftowym w wiekszosci egzemplarzy spotykasz alcantare.

Ogolnie to audi wygrywa wnetrzem - wykonczeniem, natomiast silnikowo lepiej spisuje sie compact (mowie o wersji 320td).

Compacta można dostac w dobrym wyposazeniu i w dobrym pieniadzu: czesto maja xenony, podgrzewane siedzenia, czujnik zmierzchu i deszczu, natomiast audi w dobrym wyposazeniu to cenia sie bardzo drogo. A co do spalania to szczerze nie widze różnicy wszystkie pala w miescie w granicy 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a3 lift mialo w 2000r, ale jeszcze mozna spotkac "półlifty" czyli np. zewnatrz przedlift, srodek polift i nie jest to bynajmniej dzielo pana zenka czy tez tuning.

 

Po lifcie znajdziesz jeszcze silnik na pompie 110, ale przewazaja juz pompowtryski 101 i 131km

 

Tak jak mowisz, na forum a3 wybor bedzie prosty, tak samo tu. Proponuje przejechac sie tymi 2 autkami pare razy, sam mialem podobny dylemat i wybor padl wiadomo na compacta. Oczywiscie nie jest to auto bez wad.

 

Jesli planujesz zakup w PL to przebiegiem sie nie sugeruj tylko stanem. Z tego rocznika znalezc cos ponizej 200tys to tylko na allegro :] Jesli mialby miec faktycznie tak niski przebieg to cena bedzie na pewno wyzsza niz ta, ktora chcesz przeznaczyc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A3 przez dłuższy czas....notabene jestem modem na owym forum w dziale CA do dzis :)

 

Nie do końca zgodzę się z przedmówcą w kwestii wnętrza, tzn nie posiadam compacta ale domyslam się że wygląda to podobnie jak w touringu, więc moje zdanie jest takie iż w A3 plastiki łuszczą się podobnie zwkłaszcza wokół przycisków szyb oraz tunelu. A3 wykonane jest starannie, fotele są wygodne i mimo km i czasu dobrze sie trzymają, wizualnie uważam jednak że e46 jest zarówno z zewnątrz jak i w środku świeższym autem, w bmw jest jakoś bardziej luksusowo. A3 ciężko znaleźć z ori xenonem, i generalnie jest ciut za drogie ale to jedno z najlepiej trzymajacych cenę aut na rynku. Zawieszenie w A3 bylo jak dla mnie zdecydowanie za twarde nawet na 16', i relatywnie szybko siadało ( tuleje wachacza, łaczniki ) ale jest tani w obsłudze( golf , octavia), bywają też problemy z luzem na przekładni. Co do silnika natomiast, to 131ps w budzie audi naprawde lata bardzo przyzwoicie i co najważniejsze ma dół, którego bmw po prostu nie ma.1.9 TDI PD jest również bardzo podatny na zmiany w oprogramowaniu (ok 170ps po programie).

 

Oba auta to solidny wybór, szukałbym zadbanego samochodu, jeśli oba Ci się podobają coś z pewnością znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta szukam juz teraz . Chociaz sam zakup planuje tak na pażdziernik/listopad.

Moze jak wszystko dobrze pojdzie to uda sie nazbierać ciut wiecej pieniędzy.

Tak jak piszesz Trociniarz,dobry stan auta to dla mnie zdecydowanie priorytet. Mam jeszcze trochę czasu,wiec myśle,ze uda sie coś znalezc godnego uwagi.

Dodam,ze auta raczej nie szukam w Polsce,za dużo sie już nasluchałem wokoło o wszelakiej maści oszustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem podziękować wszystkim,którzy wypowiedzieli sie na zadane przeze mnie pytanie,jakie auto jest według Was lepsze.

Postarałem sie zebrać te opinie w postaci tabeli. Chciałem jednak zauważyć,że sa to tylko konkretne silniki,które mnie interesują.

Jeśli chodzi o dane techniczne to posiłkowałem się katalogiem aut używanych "Auto Świat".

 

Jak łatwo zauważyć ciężko jest wybrać konkretnego zwycięzcę.

Trzeba szukać auta zadbanego,w dobrym stanie technicznym i najlepiej w miarę niskim przebiegiem. Pierwsze,które spełni te warunki będzie moje :)

 

http://img651.imageshack.us/img651/9013/beztytuuwjq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img651.imageshack.us/img651/9013/beztytuuwjq.jpg

 

z ta tabelka cos jest nie tak:

a) przyspieszenie do setki w 320d compact to 8,7s, a nie 9,1

b) predkosc maksymalna wynosi przynajmniej 221km/h (tyle ma 320d 150KM sedan) lub wiecej.

b) cena auta 12-13 letniego?! najstarsze compacty e46 sa z 2001 roku, wiec moga miec najwyzej 9 lat i na pewno nie kosztuja 11-14 tys tylko przynajmniej 20 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne tak jak pisałem wyżej wzięte są z katalogu aut używanych "Auto Świat". Nie biore odpowidzialności za ich wiarygodność.

Komentarze w stylu,że Compact e46 był produkowany od 2001 roku sa nie na miejscu. Jeśli nie posiadłbym aż tak elementarnej wiedzy to raczej rozglądałbym sie za kupnem łyżworolek a nie auta.

Cena jest orientacyjna za 12-13 letniego Compacta,oczywiście e36,żeby zobaczyć jaki jest spadek wartości auta i porównać do Audi.

 

Prosze mi wierzyć tabela,może nie jest idealna,ale posiada tylko te aspekty,które mnie interesują. Być może jest dla innych mało czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze w stylu,że Compact e46 był produkowany od 2001 roku sa nie na miejscu. Jeśli nie posiadłbym aż tak elementarnej wiedzy to raczej rozglądałbym sie za kupnem łyżworolek a nie auta.

Cena jest orientacyjna za 12-13 letniego Compacta,oczywiście e36,żeby zobaczyć jaki jest spadek wartości auta i porównać do Audi.

 

spokojnie, ja tylko zwracam uwagę, że ta tabelka się kupy nie trzyma. w nagłówku jest napisane wyraźnie "BMW E46 Compact".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze plusami compacta sa m.in swietne prowadzenie, komfort jazdy, ale nizej dodajesz, ze naped na tył jest minusem :) To sie kupy nie trzyma. Swietne prowadzenie to wlasnie m.in przez naped.

 

Jesli w ogole mozna porownywac a3 I generacji do compacta to tylko i wylacznie e36.

 

Nie wiem czy ogladales test porownawczy (jesli troszke kumasz niemiecki) a3 II 2.0 tdi vs e46 compact 2.0d

 

plusami a3 - mniejsza awaryjnosc? To ciekawe. Jedno i drugie auto bedzie mialo duzy przebieg, wiec awaryjnosc bedzie raczej zwiazana z tym, w jakim stanie to auto kupisz :)

 

 

w kazdym razie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi po 60 roku życia.

 

No chyba, że spodoba się córce....lub ciotecznej stryjence od strony wujka, brata teścia mamy....wtedy mimo obrzydzenia z pewnością zasiądziesz w audi....TDI, no chyba że poprzedni właściciel będzie miał białe buty to fe.

 

Wybaczcie OT, ale ww użytkownik wielokrotnie podkreśla, iż jego wypowiedzi kipią merytoryką a ja łapię się na tym, że kiedy do kawki otwieram ten dział to czekam tylko na błyskotliwe hity od mr.Jakuba bo ubaw jest nieopisany ... tyle tylko, że to chyba nie ten dział bo do relaksu i subiektywnych nic nie wnoszących uwag jest np okienko do wpisywania mądrości na portalu autokrata.pl a nie wątek, w którym chłop rzetelnie pyta i oczekuje miarodajnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi po 60 roku życia.

 

No chyba, że spodoba się córce....lub ciotecznej stryjence od strony wujka, brata teścia mamy....wtedy mimo obrzydzenia z pewnością zasiądziesz w audi....TDI, no chyba że poprzedni właściciel będzie miał białe buty to fe.

 

Wybaczcie OT, ale ww użytkownik wielokrotnie podkreśla, iż jego wypowiedzi kipią merytoryką a ja łapię się na tym, że kiedy do kawki otwieram ten dział to czekam tylko na błyskotliwe hity od mr.Jakuba bo ubaw jest nieopisany ... tyle tylko, że to chyba nie ten dział bo do relaksu i subiektywnych nic nie wnoszących uwag jest np okienko do wpisywania mądrości na portalu autokrata.pl a nie wątek, w którym chłop rzetelnie pyta i oczekuje miarodajnych informacji.

 

 

A co rzetelnego można powiedzieć na temat dwóch pospolitych jak katar jesienią w przedszkolu diesli?

W dodatku obrzydliwie nudnych i brzydkich?

 

Taki niby z Ciebie kontestator moich wypowiedzi, a obudzony w nocy potrafisz wszystko wyrecytować.

Chcesz się uczyć poczucia humoru? Nie da rady. To trzeba miec w genach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze plusami compacta sa m.in swietne prowadzenie, komfort jazdy, ale nizej dodajesz, ze naped na tył jest minusem :) To sie kupy nie trzyma. Swietne prowadzenie to wlasnie m.in przez naped.

 

Jeśli chodzi o minus jakim jest tylny napęd to się tyczy tylko mojej osoby,ponieważ nigdy wcześniej nie miałem auta tylno napędowego,stąd brak doświadczenia. I tak naprawde to nie jest minus auta,tylko moja niepewność jak to będzie w zimie.

Chciałem Ci jeszcze podziękować za materiał z Motor Vision,świetny filmik,nigdy go wcześniej nie widziałem. Jeszcze raz dzięki !!! :)

 

@jakub

Nie Tobie oceniać czy auta ,o które się pytam,są brzydkie i nudne. Jak pisałem w pierwszym poście chciałem uniknąć komentarzy o wyglądzie zewnętrznym. Kwestia gustu.

Poza tym nie uważam,że Compact jest autem pospolitym. Wręcz odwrotnie !! Dlatego też ciągle jestem bliżej zakupu BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niby z Ciebie kontestator moich wypowiedzi, a obudzony w nocy potrafisz wszystko wyrecytować.

Chcesz się uczyć poczucia humoru? Nie da rady. To trzeba miec w genach.

 

Nie złapałeś ironi...to co piszesz zwykle jest zabawne, ale moj post wcale śmiesznym nie miał być. A co ja mam w genach i co robie w nocy... to uwierz mi, że najmniej Cie interesuje :)

 

pozdrawiam i udanego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może i ciężko jednoznacznie określić zwycięzcę.

Jednak ja wybrałem.

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego BMW e46 Compact,z 150 konnym silnikiem diesla :)

 

Jak już bedę miał go zarejestrowanego i czystego :) to powrzucam jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ciężko jednoznacznie określić zwycięzcę.

Jednak ja wybrałem.

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego BMW e46 Compact,z 150 konnym silnikiem diesla :)

 

Jak już bedę miał go zarejestrowanego i czystego :) to powrzucam jakieś zdjęcia.

 

gratuluję dobrego wyboru :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam po bardzo długiej przerwie.

Minęły już ponad 3 lata od założenia tematu. A ja od listopada 2010 jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E46 Compact.

Chciałem napisac,że jestem w 100% zadowolony z użytkowania auta. Wybór był jak najbardziej TRAFIONY i nie zamieniłbym mojego Compacta na żadne audi :)

Do tej pory żadnych problemów technicznych czy mechanicznych. Auto sprawuje sie rewelacyjnie. Prowadzenie bajka,a tego bałem się najbardziej,jak pamiętacie. Jeździ się jak po sznurku.

Auto sukcesywnie zmienia się też wizualnie. I tu faktycznie do Compacta ciężko o niektóre części i ceny nie są małe, ale pasje nie znają granic :P

Chciałem Wam pokazac kilka zdjęc chwilę po zakupie i aktualnego wyglądu BMW :

 

LISTOPAD 2010

http://img214.imageshack.us/img214/3379/20112010b.jpg

 

PAŹDZIERNIK 2011

http://img689.imageshack.us/img689/5609/74532203.jpg

 

SIERPIEŃ 2013

http://imageshack.us/a/img819/1466/qyh2.jpg

 

A ja ktoś zainteresowany, to tutaj cała historia użytkowania auta:)

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=86246

 

W ogóle to chyba można przenies wątek do jakiegoś innego działu,tylko nie wiem gdzie.. Może akurat ktoś kiedyś stanie przed podobnym wyborem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.