Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sory za poprzednia pomyłkę, z telefonu pisze i niechcący dodałem. Kolejny egzemplarz, podoba mi sie, oglądałem, jeździłem. Stuka cos z przodu, jakas koncowka drążka czy tak cos, nie wiem. Moc ma, zbiera sie. Silnik cyka. Bede wdzięczny jak dpstane również wasza opinie.

 

 

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-lift-serwis-navi-ID6yfkGT.html#5ab9ee5510

 

 

Vehicle information

========================================

VIN: Vehicle information

========================================

VIN: WBAEV11080KK45187

Type code: EV11

Model: 320I (EUR)

E-F-R series: E46 4FL

Series: 3

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M54

Displacement: 2.20

Power: 125 (170 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 475 - BLACK SAPPHIRE METALLI

Upholstery code: H9AT - STOFF JACQUARD/A

Prod.date: 2001-10-17

 

S210 Dynamic stability control III

S255 Sports leather steering wheel

S403 Glass roof, electrical

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S465 Through-loading system

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S606 Navigation system, radio

S672 CD changer for 6 CDs

S676 HiFi speaker system

S775 Headlining anthracite

S785 White direction indicator lights

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S832 Battery in luggage compartment

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

P972 Comfort package

 

Type code: EV11

Model: 320I (EUR)

E-F-R series: E46 4FL

Series: 3

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M54

Displacement: 2.20

Power: 125 (170 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 475 - BLACK SAPPHIRE METALLI

Upholstery code: H9AT - STOFF JACQUARD/A

Prod.date: 2001-10-17

 

S210 Dynamic stability control III

S255 Sports leather steering wheel

S403 Glass roof, electrical

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S465 Through-loading system

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S606 Navigation system, radio

S672 CD changer for 6 CDs

S676 HiFi speaker system

S775 Headlining anthracite

S785 White direction indicator lights

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S832 Battery in luggage compartment

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

P972 Comfort package

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, oglądałem ostatnio podobna za 17tys i powiem szczerze ze przy tej bym jej nie ustawil. 13500 za nią chce, wiecej nie zejdzie. Widziałem ze wczesniej byla wysywiona za 14500. Niby jakas tam ksiazka, ostatni wpis przy 190tys w 2012r. Nie ma opon żadnych, te są letnie i łyse. Mowil ze przyjechała na kolach z niemiec. Nic więcej ciekawego w okolicy białegostoku nie mam by jechac i zobaczyć, ze względu na prace nigdzie dalej wybrac soe nie mogę. Ta mi sie spodobała i z wyglądu jest okej, żadnej rdzy, w środku nie zniszczona i silniczek ladnie chodzi. Aale wole to pozostawić zawodowcom. Myślisz żeby odpuścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz żeby odpuścić?

Nie wiem - to Ty ją oglądałeś i to Ty musisz podjąć decyzję. Ja mogę mogę powiedzieć tak:

1. Sprawdź najpierw wszystkie dokumenty, papiery. Jak masz KS sprawdź wpisy, zapytaj kolegę DRAYa czy ma coś na temat historii tego auta - jak ma to wykup raport będziesz wiedział czego możesz się spodziewać.

2. Umowa K-S jest na handlarza - chociaż to dobre. Zapytaj jakie to ma tablice - czy z allegro, jeśli tak to oczywiście nie możesz tym się poruszać po drogach publicznych.

3. Podejdź do samochodu z miernikiem lakieru - dowiesz się co było powtórnie lakierowane i naprawiane.

4. Podjedź na SKP zrób podstawową ścieżkę diagnostyczną, będziesz wiedział czy ma to hamulce, zbieżność, amorki, światła itd. Od dołu lepiej sprawdzisz sobie też podwozie.

5. Piszesz, że coś stuka - na SKP dowiesz się co - może końcówka drążka, może tuleja wahacza, a może łącznik stabilizatora - a może tak jak było u mnie kamień dostał się pomiędzy osłonę a silnik i na dziurach niemiłosiernie hałasował :norty:

 

Nie ma opon żadnych, te są letnie i łyse. Mowil ze przyjechała na kolach z niemiec
przyjechała na łysych kołach z DE :?: a co na to TUV albo DEKRA :?:

Najpierw zapytaj jakie to ma blachy - będziesz wiedział czy przyjechała na kołach. Moim zdaniem owszem na kołach - ale lawety. Każdy handlarz Ci powie, że na kołach sprowadza - i że auto pokonało bez trudności 1000km :cool2: Moje pytanie brzmi - co to za wyczyn pokonać 1000km samochodem - czy to ma świadczyć o jego kondycji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co,jak jest drozsza to odrazu znaczy,ze musi byc zaje*bista ? czesto gesto te tansze wygladaj duzo lepiej niz przewartsciowane strupy za dziesiat tysiecy,zreszta mowi ze ogladal jakas drozsza to nie bylo porownania na korzysc tej z tematu,jak wszystko Ci pasowalo to czemu nie kupiles ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.

1. książke serwisową ma, całkiem logiczna bo wiekszosc wpisów z serwisu bmw, nie pisana jednym długopisem, ostatni wpis przy 190tys. auto obecnie ma niby 217. (kierownica, fotele i gałka nie sa za bardzo zniszczone)

2. sprawdzałem tarcze i hamulce, sa okej, pojezdzi jeszcze na nich

3. jest na zwyklych blachach niemieckich, nie przejazdowych (bez numerku na boku) wiec nierealne byłoby zeby zjechał tym autem na kolach, tym bardziej myslałem o tych oponach wiec raczej to niemozliwe. chyba ze sie nie znam.

4. sprzedawca wystawia fakture wiec nie ma urzedu skarbowego itp. daje ubezpieczenie miesieczne na te blachy

5. rdzy na niej nie widac aa lakier z wierzchu, ile udalo mi sie zauwazyc wyglada na jednolity, bez przebarwien. Jedyne co mnie zdziwiło to nerki miała przyklejone na silikon. Ale to w sumie tez niczego nie oznacza bo z doswiadczenia wiem ze lubia one latac w masce. (miałem kiedys e39 523 i e46 1.8 118km)

6. nie kupiłem jej bo chciałem jeszcze zebyscie zerkneli na VIN, zebyscie cos mi ewentualnie doradzili.

Pozdrawiam i chetnie usłysze jesczze jakies opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. książke serwisową ma, całkiem logiczna bo wiekszosc wpisów z serwisu bmw, nie pisana jednym długopisem, ostatni wpis przy 190tys. auto obecnie ma niby 217

Chyba nie do końca zrozumiałeś co to jest sprawdzenie KS. KS sprawdzasz w serwisie lub sprawdzi Ci ją kolega DRAY. Samo posiadanie KS - posiada ją gro samochodów sprzedawanych przez handlarzy - co nie jest jednoznaczne z autentycznością owej KS. Jak masz jej skan to zadzwoń do warsztatu, który robił serwisy i zapytaj o nie.

sprawdzałem tarcze i hamulce, sa okej, pojezdzi jeszcze na nich

Rozumiem - masz w nodze i w rękach na tyle wyczucie, że wiesz iż są OK. Ja jednak na Twoim miejscu zbadałbym siłę ich hamowania - wtedy dowiesz się, czy bankowo jest OK.

jest na zwyklych blachach niemieckich, nie przejazdowych (bez numerku na boku) wiec nierealne byłoby zeby zjechał tym autem na kolach, tym bardziej myslałem o tych oponach wiec raczej to niemozliwe. chyba ze sie nie znam.

To są legalne niemieckie tablice, czy nielegalny polski zamiennik :?: Auto jest wyrejestrowane z DE czy nie :?: To są tablice, czy dykta z numerami :?:

sprzedawca wystawia fakture wiec nie ma urzedu skarbowego itp. daje ubezpieczenie miesieczne na te blachy

akurat podatek skarbowy od takiej kwoty to nie jest aspekt, który powinien przyciągnąć kupującego. Daje ubezpieczenie ale na co :?: Jeśli blachy są nielegalne to po co jest to ubezpieczenie :?: Skoro gość daje Ci "skserowane" tablice rejestracyjne to zapłać mu "skserowanymi" banknotami 100zł :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takim razie odezwe sie do kolegi od KS, mysle ze nastepnym razem wezme ja na SKP i zobacze wszystko po kolei, zaplace 100zł ale bedzie mniej wiecej wiadomo, wypozycze czujnik lakieru i zmierze powłoke. Jesli chodzi o blachy to teraz juz sam nie wiem. Wyglądaja jak zwykle zniszczone niemieckie blachy (widzialem juz takie nowe doczepiane na sztuke) ale skoro moze wykupic na nie ubezpieczenie o musza byc legalne, czy sie myle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ubezpieczenie w Polsce kupuje się na pojazd, a nie na blachy. W ruchu publicznym pojazd do niego niedopuszczony (z lewymi tablicami) nie jest i tak tym ubezpieczeniem objęty.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak je kupie i poki nie zarejestruje, to ubezpieczenie niczego mi nie daje bo ono nie jest zarejestrowane, szczerze powiem ze poprzednimi autami z niemiec jezdziłem czasami po 3miesiace na ubezpieczeniu za 54zł/miesiac;P noo ale pewnie do czasu, do najblizszej kontroli;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak je kupie i poki nie zarejestruje, to ubezpieczenie niczego mi nie daje bo ono nie jest zarejestrowane, szczerze powiem ze poprzednimi autami z niemiec jezdziłem czasami po 3miesiace na ubezpieczeniu za 54zł/miesiac;P noo ale pewnie do czasu, do najblizszej kontroli;P

Dokładnie tak - ubezpieczenie nie jest dopuszczeniem auta do ruchu. Samochód może być dopuszczony do ruchu tylko na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego. Może być to dowód niemiecki, pod warunkiem, że nie ma tam adnotacji o wymeldowaniu pojazdu.

Do najbliższej kontroli albo najbliższego dzwona, kiedy to ubezpieczyciel nie pokrywa szkód spowodowanych autem niedopuszczonym do ruchu - reasumując za zniszczenia płacisz z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie co mozna z tego VINu w niej wyczytac? za cholere nie wiem jak to sie robi. Rzeczywiscie jest taka tania w porównaniu do innych?

Co do taniości to ja już sie wypowiedziałem.

co do Vinu to wyczytujesz w nim parametry pojazdu tj:

model i seria: 320i E46 po liftingu

rodzaj nadwozia - sedan, kierownica - po lewej stronie

ilość drzwi:4, silnik M54, pojemność 2,2L, moc 125kW

skrzynia biegów: mechaniczna

kolor nadwozia: czarny szafirowy metalik

tapicerka: szmaciak

data produkcji: 17 października 2001

wyposażenie:

kontrola trakcji DSC III gen, sportowa skórzana kierownica, elektryczny szyberdach, welurowe dywaniki, trójkąt ostrzegawczy, samościemniajace się wew. lusterko wsteczne, pakiet dla palących, dzielona kanapa tylna, podłokietnik z przodu, sportowe i podgrzewane fotele, czujniki parkowania, lampy przeciwmgielne, automatyczna klimatyzacja, komputer pokładowy, system nawigacji w radiu, zmieniarka cd, system nagłośnienia, antracytowa podsufitka, białe kierunki, wersja niemiecka, pakiet komfort

 

Tylko ja nie widzę w VIN tych listew drewnopodobnych - może ktoś się jeszcze wypowie, nie wiem co wchodzi w zakres pakietu komfortowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak sie domyslalem, dzieki za odpowiedz. A te listwy to tak czy inaczej poszlyby do wymiany. Mam pytanie jeszcze apropo tej nawigacji. jak ona działa, bo to jest tylko głosowa prawda? wgl jakos mozna ja przekonwertowac na aktualna mape?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolego - zrobisz jak uważasz. Ja bym dokładnie to auto sprawdził jak już się na nie "napaliłeś" a i tak powinieneś parę kPLN na "pakiet startowy" sobie zarezerwować na wszelki wypadek. Tu masz VIN po Polsku:

 

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAEV11080KK45187

Kod typu EV11

Typ 320I (EUR)

Typoszereg E E46 (4FL)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M54

Pojemność skokowa 2.20

Moc 125

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Data prod. 2001-10-17

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS Radionawigacja

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Jak na E46 z tamtego okresu to "bida" wyposażeniowa nie jest :D

 

Jak powyżej koledzy pisali na tych blachach nie jedź. W razie (odpukać) wypadku z poszkodowanymi problem kontroli będzie Twoim najmniejszym problemem...

 

 

a co,jak jest drozsza to odrazu znaczy,ze musi byc zaje*bista ? czesto gesto te tansze wygladaj duzo lepiej niz przewartsciowane strupy za dziesiat tysiecy,zreszta mowi ze ogladal jakas drozsza to nie bylo porownania na korzysc tej z tematu,jak wszystko Ci pasowalo to czemu nie kupiles ?

 

:duh: :norty: :duh:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wgl jakos mozna ja przekonwertowac na aktualna mape?

szczerze??? w dzisiejszych czasach mieć navi monochromatyczną w radiu to tak jakbyś miał czarno-biały telewizor. Chcesz miec navi kup sobie jakiegoś Toma, albo inne "cuś"

 

Nie przesadzaj. Ta nawigacja bazuje na mapach od Professionala (nośnik DVD) i działa bardzo sprawnie. Jak ktoś nie jest tępy to bez problemu na niej wszędzie dojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolego - przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś w pierwszym poście. Ja sie odnosiłem do wartości pojazdu (bo tu raczej się wszyscy staramy pomóc szukającym żeby na minę przysłowiową nie wpadli) a nie jego chęci kupna...

 

Co do drugiego posta: zbyt emocjonalnie do tego podszedłeś :mrgreen: Następnym razem nie obrażaj ludzi bo za takie zachowanie na forum jest ban. Wyluzuj trochę :D :cool2: . Nowi szukający czekają raczej na dobre porady z naszej strony i tego od nas oczekują - do tego jest ten dział. :cool2:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.