Skocz do zawartości

E90 2.0d 2005, Włocławek wbavc3206va25175


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W takim razie wg Was ile trzeba wydać kasy na takie np.BMW e91 z silnikiem 320d z pierwszych lat produkcji żeby nie nadziać się na minę. Oczywiście różne wyposażenia czy przebiegi kształtują cenę ale chodzi jaka jest mniej więcej wartość takiego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mikan jeżeli porównujesz bmw serie 3 do volvo s80 to o motoryzacji za dużo nie wiesz... Volvo to moje 6 auto. Pokonałem ponad 300 km w bmw e46 2,0d 150ps. Samochód zacny ale jak już pisałem przewartościowane.

Co mi w volvo się podoba: silnik jest rewelacyjny, pieć cylindrów mruczy jak benzyna a nie klekocze do tego prawie zero wibracji na kierownicy... Ma duży moment i mało pali (6 trasa, 8 miasto) przy dynamicznej jeździe. Rewelacyjne fotele, trzymanei na boki i mega wygoda. Akumulator w bagażniku i łatwy dostęp pod maską. Rewelacyjne seryjne audio i duży bagażnik. To wszystko co mi przyszło do głowy na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wypowiedzi świadczą jakiego pojęcia ty nie masz, ale nie w tym rzecz.

Napisałem o s80 bo innym volvo nie kierowałem przed zakupem, jako model najwyższy/flagowy powinien mnie powalić na kolana - a nie powalił, raczej zniechęcił bo myślałem że jest super hiper, chętnie porównam go do 7er, chyba nie trzeba pisać jak wypadnie.

Strach pomyśleć jaka lipa jest w porównywalnym do 3er modelu volvo - to będzie chyba v40, ale głowy nie dam, jeśli tak to każdy wie jakie jest w analogicznych do 3er rocznikach w porównaniu. Tu z e46 - przepaść.

Chcesz być mistrzem eco drivingu, tudzież małego spalania to kup budżetówkę ovtavię lub pozostań przy volvo.

My/ja nie próbuję cię zachęcić do bmw, mnie nikt nie zachęcał - ty chcesz kupić, ty napisałeś - wolisz volvo to przy nim pozostań ale nie próbuj nas przekonać, że jest lepsze.

 

Dodam tylko, że mam harmana, kubły, sportowe zawieszenie - w serii.

Aku w bagazniku - w serii.

Pod maską potrzebny mi wlew płynu do sprysków tylko.

Nie wiem czym się podniecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikan nie chciałem Cie urazić. Nigdzie nie pisałem że volvo jest lepsze... Ale na pewno nie jest dużo gorsze. Poprostu napisałem co mi się w volvo podoba i własne wrażenia po porównaniu tego bmw z ogłoszenia (przejechałem się obejrzałem itd). Ale co jak co od d5 lepsze jest tylko 3.0d bmw (6 cylindrów). Dla mnie 2,0d z BMW e90 jest ok choć kultura pracy słaba w porównaniu do d5 i 3.0d. Właśnie volvo s60 jest konkurentem BMW 3 ... s80 bmw 5 a s40/v40 to jest po prostu lepszy ford.

BMW mi się podoba ale moim zdaniem nie jest warty 35000 zł za prawie 10 latka sorry. Z tego co widzę to pośmigam jeszcze rok volvo i zobaczę wtedy. Budżet mam dużo większy ale więcej po prostu jak 30000 zł nie chce wydać. E46 odpada bo to już leciwe auto. Może macie jeszcze jakieś inne propozycje typu audi a4 od 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jakbyś jakimś fajnym e46 w mPaku, doposażonym 3.0d po lifcie się przejechał, zobaczył w środku jak może dobrze wyposażona wersja się różnić to byś zdanie zmienił.

Jak wsiądziesz do przedlifta e90 słabo wyposażonego to raczej szału nie będzie... bo nie dość, że plastik to biedny.

No i podstawa lepiej 3.0d po lifcie ... ja wymiękłem w szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jak dla mnie e90 bije na głowę e46... Pobujam się jeszcze parę miesięcy volvo i za ten czas kupie zadbaną e90 bez dpfu z 2005-6 roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Volvo s60 jest niewiele gorsze a tańsze o 10000zł w tym samym roczniku... Z tego co widzę BMW jest mocno przewartościowane.

skądś się to bierze.

volvo dobre dla ciecia na dorobku.

aż się dziwię że kiedyś rozważałem xc90 nawet.

powadzi się jak wóz drabiniasty, a kiera to rodem z ikarusa :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie obrażam tylko przedstawiam swoje zdanie. pete_wwa a ty wyjeżdżasz że volvo to... Pewnie jak ktoś ma forda to według ciebie powinien go spalić bo jest 100 gorsze od bmw . Jesteś z tych co twierdzą że BMW jest lepsze od Porsche :lol: itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, plastik fantastic nie jest dla niego ( choć może lubi silikony - nie wiem ) i poza emblematem i wyglądem zewnętrznym ma jakieś oczekiwania od wnętrza samochodu, w którym bądź co bądź spędza więcej czasu niż patrząc na niego z zewnątrz. Jak większość których wybór jest taki a nie inny.

Zresztą ale się to ma albo nie - niezależnie od marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikan zgadzam się z Tobą. Podstawą dla mnie jest jak auto wygląda w środku, nigdy bym nie kupił auta które z zewnątrz super a w środku lipa. Co do Silikonu to jest ok ale nie w dotyku :) . Ostatnio przejechałem się rocznym Golfem 1,4 tsi 140 koni i byłem bardzo miło zaskoczony :) . A spalanie bajka 5,5 trasa, 8 miasto. Jak na tak mały silnik to kultura pracy i przyspieszenie rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ostatecznie poczekam do marca i na poważnie zaczne szukać bmw e90. Jeszcze małe pytanko, ile km powinien wytrzymać 2,0d 163 konie bez remontu ? Volvo wytrzymuje 600000 km mam nadzieje że BMW podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na pewno nie tyle co ten rachityczny telepiący się pięciocylindrowiec z traktora.

co jak co od d5 lepsze jest tylko 3.0d bmw (6 cylindrów). Dla mnie 2,0d z BMW e90 jest ok choć kultura pracy słaba w porównaniu do d5 i 3.0d. Właśnie volvo s60 jest konkurentem BMW 3 ... s80 bmw 5 a s40/v40 to jest po prostu lepszy ford.

BMW mi się podoba ale moim zdaniem nie jest warty 35000 zł za prawie 10 latka sorry.

i to jest właśnie ten konkurent bmw.ten sam rocznik a 1/2 ceny, jak ford :norty:

o kulturze pracy d5 nie będę się wypowiadał bo każdy wie ze to porażka.

volvo to biedna firma i zapożycza technologie silnikowe z innych koncernów które konstruują silniki.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie tyle co ten rachityczny telepiący się pięciocylindrowiec z traktora.
co jak co od d5 lepsze jest tylko 3.0d bmw (6 cylindrów). Dla mnie 2,0d z BMW e90 jest ok choć kultura pracy słaba w porównaniu do d5 i 3.0d. Właśnie volvo s60 jest konkurentem BMW 3 ... s80 bmw 5 a s40/v40 to jest po prostu lepszy ford.

BMW mi się podoba ale moim zdaniem nie jest warty 35000 zł za prawie 10 latka sorry.

i to jest właśnie ten konkurent bmw.ten sam rocznik a 1/2 ceny, jak ford :norty:

o kulturze pracy d5 nie będę się wypowiadał bo każdy wie ze to porażka.

volvo to biedna firma i zapożycza technologie silnikowe z innych koncernów które konstruują silniki.

 

pete_wwa nie wypowiadaj się już w tym wątku bo nie masz w ogóle pojęcia o motoryzacji...

Porównuje się samochodu w tej samej cenie i volvo s60 d5 nie ma sobie równych w cenie jakiej jest oferowane...

Jeżeli dla Ciebie d5 (notabene common rail) to porażka pod względem kultury pracy to pewnie wszystkie 4 cylindrowe silniki BMW to tylko na złom się nadają wg ciebie... (pomijam fakt że swoją wypowiedzią pokazujesz zupełny brak wiedzy co to jest wyważenie silnika, podpowiem ci im więcej cylindrów tym silnik jest lepiej wyważony...)

Rozumiem że jesteś właścicielem 5 razy bogatszej firmę skoro twierdzisz że volvo to biedna firma... - ogarnij się bo tego co wypisujesz to się czytać nie da...

Twoje BMW e46 to prawdziwy zabytek i nigdy bym nie wymienił Volvo s60 D5 na 4 cylindrowca e46...

Wiesz chociaż co było głównym powodem wprowadzenia silników w układzie V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary silnika tylko i wyłącznie :) . Vka jest o prawie połowę krótsza. Koszty wytworzenia (rozrząd, dwie głowice etc w wypadku V), poziom wyważenia i trwałość ze względu na prostszą budowę na korzyść rzędówki. Oczywiście bardzo krótko mówiąc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.