Skocz do zawartości

Flara- uzupełnienie trójkąta ostrzegawczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ostatnio spotkałem się z wożeniem flary w bagażniku jako dodatkowy element do poprawienia widoczności pojazdu w wypadku awarii/wypadku.

Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo przewożenia takowych w bagażniku, ponieważ wzrost widoczności w dzień i w nocy jest ogromny.

 

Przykładowa aukcja z allegro:

http://allegro.pl/flara-ratownicza-ostrzegawcza-20-minut-i3327516569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzucam artykuł z AUTO-ŚWIAT:

Flary Ostrzegawcze

 

Problem dobrego oświetlenia miejsca wypadku czy awarii samochodu dotyczy wszystkich zmotoryzowanych, nie tylko w Polsce. W Stanach Zjednoczonych już od wielu lat pow-szechnie stosowane są w takich sytuacjach przez policje i służby drogowe specjalne flary ostrzegawcze. Dają się one zapalić (i palić) w każdych warunkach pogodowych i świecą bardzo intensywnym czerwonym światłem. Zazwyczaj kilkanaście z nich, zapalonych, jest układanych wzdłuż drogi przed i za unieruchomionym pojazdem, oświetlając i wcześniej informując innych kierowców o niebezpieczeństwie. W zależności od wielkości jedna flara wypala się po 15 lub 30 minutach. Postanowiliśmy sami przekonać się, jaki jest efekt ich stosowania. I tu byliśmy bardzo zaskoczeni rezultatem naszych prób. Samochód z zapalonymi dwiema flarami, włączonymi światłami awaryjnymi i ustawionym trójkątem ostrzegawczym był widoczny z odległości 1000-1200 metrów. A więc czas, jaki pozostał do przejechania tego odcinka (przy prędkości 90 km/h) wynosił około 40 do 48 sekund. Czyli był on czterokrotnie dłuższy niż w przypadku samochodu nieoświetlonego. Warto przy tym zaznaczyć, że specyficzny kolor i intensywność światła flar niespotykane na naszych drogach powodowały, że nasi kierowcy testowi odruchowo zdejmowali nogę z gazu. Oczywiście, nawet flary nie zastąpią zdrowego rozsądku, ale mogą stanowić ważne wyposażenie auta. Zwłaszcza, że nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i w jakich okolicznościach będziemy zmuszeni poinformować innych o niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Skoro polecają jako wyposażenie aut to na pewno jest to bezpieczne, chyba że flara LED: http://www.gokin.pl/ostrzegawcza-flara-led

(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to rzecz do poprawy bezpieczeństwa a widać że jest i sprawdza się to jak najbardziej można kupić w ciemno.

Ja ostatnio miałem awarię bmw w nocy a wokół drzewa, trójkąt wystawiłem i przyświecałem lampką z tel żeby samochody zwalniały. Nie powiem, nie czułem się bezpiecznie. Awaryjnych nie miałem bo musiałem odłączyć aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że chyba kupię flarę led.

Jednak 20 minut to może być niewystarczająco a ledowa świeci koło 5 godzin + funkcje takie jak strobo pomagają w oznaczeniu samochodu. Dziadostwo ma magnesy, jest małe także nie zajmuje dużo miejsca i koszt nie jest zbyt duży:

http://www.aliexpress.com/item/9-In-1-Super-Flare-LED-Safety-Light-led-car-emergency-light-Triangle-car-emergency-light/709414452.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.