Skocz do zawartości

Kolizja bez sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W styczniu doszło do kolizji. Link do szkiców---> https://picasaweb.google.com/111780905203822642640/Kolizja?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOC0-aqbn4HIWw&feat=directlink

- Moje autko zielone poruszające się główną drogą w kierunku "C"

- Z przeciwka bus jadący w kierunku "B"

- I sprawca zamieszania zjeżdżający z głównej drogi w kierunku "A"

Sytuacja wyglądała następująco:

Szare autko jadące przede mną (zielone auto) skręca w drogę podporządkowaną w lewo wymuszając pierwszeństwo busowi jadącemu z przeciwnej strony. Kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia z szarą osobówką ucieka na przeciwny pas ruchu (mój pas) co skutkuję kolizją (patrz drugi szkic). Uszkodzenia jakich doznał mój wóz to obtarta cała lewa strona.

Sprawca z szarego auta daje dyla. Na miejsce przyjechała policja. Kierowca busa zażądał ścigania uciekiniera. Panowie z drogówki na odchodne powiedzieli tylko, żeby nie naprawiać szkód.

Po ponad miesiącu od zdarzenia dowiedziałem się tylko tyle, że sprawcy nadal nie znaleziona mimo szczątkowych numerów rejestracyjnych, marki i koloru pojazdu jakie zdołałem zapamiętać. I co dalej? Szkody mam naprawić na własny koszt? Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?

 

Dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca busa nie był na szkoleniu "wal po osobówce" i dlatego są problemy;)

 

Masz jakieś papiery od Policji? Może już zapomnieli i nie prowadzą sprawy. W ogóle szukanie tego trzeciego samochodu jest dziwne, nie był uczestnikiem kolizji i jego ubezpieczyciel będzie się starał nie wypłacić odszkodowania. Jakby to rozłożyć na kawałki to sprawcą kolizji jest bus, który zjechał z "niewyjaśnionych przyczyn" na przeciwny pas ruchu i uderzył w twój pojazd. Po co tu o jakimś trzecim autku było wspominać. Trzeba było powiedzieć, że jakieś auto skręcało ale nie wiesz czy wymusiło. Może spróbuj uderzyć do ubezpieczyciela busa z roszczeniem.

Oczywiście należy Ci się odszkodowanie, niech ubezpieczyciel busa przyśle swojego rzeczoznawce. Spróbuj na Policji wymusić zakończenie sprawy w ten sposób że sprawcą jest bus a wymuszenie nie miało związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś papiery od Policji? Może już zapomnieli i nie prowadzą sprawy.

Właśnie nie zapomnieli. Byłem na komisariacie tydzień temu i Pan policjant stwierdził, że na siłę mi sprawcy nie znajdzie.

No to ja spytałem się co mam dalej robić, czy sam mam naprawiać auto? Policjant stwierdził, że nie zna się na sprawach ubezpieczeniowych i nie ma pojęcia co dalej.

To kto ma wiedzieć jak nie ONI???

 

 

 

W każdym razie dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakis papier od policji o kolizji?

Masz prawo znać dane uczestników kolizji i ich polis, więc zdobądź z policji notatke ze zdarzenia lub cokolwiek innego i idź z tym do ubezpieczyciela busa jak najszybciej. To on jest sprawcą kolizji. Żadnego innego pojazdu tam nie było, zjechał na twój pas i ci przywalił. 2 uczestników kolizji ty i bus. winny bus. Policja rzeczywiście nie jest od odszkodowań ale notatkę kto uczestniczył w kolizji i kto kogo walnął muszą ci dać. Tak więc spróbuj grzecznie z Policją załatwić papier i uderzaj do ubezpieczyciela busa.

Dziwne ze powiedział Ci że sprawcy na siłę nie znajdzie... trzeba było odpowiedzieć, że przecież bus jest sprawca, a ten szary samochód to skręcał ale nie uczestniczył w kolizji ani się do niej nie przyczynił.

kosztu naprawy auta NA PEWNO nie możesz ponosić ty. Najpierw niech ubezpieczyciel busa zrobi wycene. kurcze, miesiac masz auto rozwalone nie z twojej winy i tyl wytrzymales- cierpliwy jestes.

Oby wszystko gładko poszło! powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakis papier od policji o kolizji?

Masz prawo znać dane uczestników kolizji i ich polis, więc zdobądź z policji notatke ze zdarzenia lub cokolwiek innego i idź z tym do ubezpieczyciela busa jak najszybciej. To on jest sprawcą kolizji. Żadnego innego pojazdu tam nie było, zjechał na twój pas i ci przywalił. 2 uczestników kolizji ty i bus. winny bus. Policja rzeczywiście nie jest od odszkodowań ale notatkę kto uczestniczył w kolizji i kto kogo walnął muszą ci dać. Tak więc spróbuj grzecznie z Policją załatwić papier i uderzaj do ubezpieczyciela busa.

Dziwne ze powiedział Ci że sprawcy na siłę nie znajdzie... trzeba było odpowiedzieć, że przecież bus jest sprawca, a ten szary samochód to skręcał ale nie uczestniczył w kolizji ani się do niej nie przyczynił.

kosztu naprawy auta NA PEWNO nie możesz ponosić ty. Najpierw niech ubezpieczyciel busa zrobi wycene. kurcze, miesiac masz auto rozwalone nie z twojej winy i tyl wytrzymales- cierpliwy jestes.

Oby wszystko gładko poszło! powodzenia.

 

No ale chodzi o to, że te szare auto wymusiło na busie ucieczkę na drugi pas ruchu(mój pas) w celu uniknięcia zderzenia z nim, co skutkowało kolizję z moim autem.

Mam notkę ze zdarzenia, tylko że w notce jest napisane, że "sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia".

Dziś zgłosiłem szkodę do firmy ubezpieczającej busa. Czekam na rzeczoznawce. Nie wiem tylko jak zareaguje ubezpieczyciel na taką notkę ze zdarzenia... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No ale chodzi o to, że te szare auto wymusiło na busie ucieczkę na drugi pas ruchu(mój pas) w celu uniknięcia zderzenia z nim, co skutkowało kolizję z moim autem

No i co z tego? szare auto rozwaliło Ci samochód czy bus?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEY,

Jeżeli nie masz AC to zgłaszaj szkodę w swojej firmie ona zrobi oględziny i przekaże ją do funduszu gwarancyjnego.

Policja spisała twoje zeznania i gościa z busa, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia - czyli sprawcą nie jest kierowca busa _logiczne_

 

niestety więcej zrobić nie możesz.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEY,

Policja spisała twoje zeznania i gościa z busa, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia - czyli sprawcą nie jest kierowca busa _logiczne_

Tylko to się rozjeżdża z odpowiedzialnością ubezpieczyciela. Idąc tak dalej właściciel busa też powinien zgłosić się do funduszu po kasę. Fajny sposób na darmowe naprawy aut- wystarczy się dogadać i powiedzieć że jakiś trzeci pojazd wymusił i było bum. Tylko fundusz też musi wiedzieć za kogo bierze odpowiedzialność- a tu sprawcy nie ma...

Żeby nie było takich problemów, trzeba najpierw samemu ocenić czyja to wina- np w tym przypadku mówienie o trzecim pojeździe, który NIE BYŁ uczestnikiem kolizji i do tego pojechał sobie dalej (być może nawet nie wie o kolizji) skomplikowało i wydłużyło sprawę.

Był już rzeczoznawca z TU busa? Pamiętaj, że wycena nie oznacza, że wzięli na siebie odpowiedzialność.

 

Gradu_85 pisz regularnie jak się sprawa toczy, żebyśmy wiedzieli co i jak się wtedy robi- może komuś sie przyda (oby nie musiało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim UFG nie odpowiada za szkody poczynione przez nie ustalonych sprawców!

UFG odpowiada za szkody poczynione przez sprawcę, który nie jest ubezpieczony, następnie ze sprawcy ściąga sobie wypłacone odszkodowanie oraz karę za brak OC.

 

Dalej, sprawcą Twojej szkody jest kierowca busa i jego ubezpieczyciel powinien odpowiadać za szkodę, jak już niektórzy napisali.

Ty nie musisz wiedzieć, dlaczego bus pojechał tak a nie inaczej, ważne że zjechał na Twój pas i uderzył w Ciebie - dla Ciebie tylko tyle jest ważne.

Jeżeli znajdą tego trzeciego, i udowodnią mu winę, to kierowca busa i jego ubezpieczyciel wystąpią sobie o odszkodowanie, które wypłacili także Tobie.

 

Chyba tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się trochę kolego. Kiedyś miałem wypadek i gościu uciekł z miejsca zdarzenia, odszkodowanie dostałem tylko za szkodę osobową, natomiast za szkodę rzeczową nie wypłacą jeśli nie znajdą sprawcy. Dostałem nawet sporo kasy... psychiatra lęki powypadkowe itp. podstawą do odzyskania pieniędzy jest wezwanie Policji!
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się trochę kolego. Kiedyś miałem wypadek i gościu uciekł z miejsca zdarzenia, odszkodowanie dostałem tylko za szkodę osobową, natomiast za szkodę rzeczową nie wypłacą jeśli nie znajdą sprawcy. Dostałem nawet sporo kasy... psychiatra lęki powypadkowe itp. podstawą do odzyskania pieniędzy jest wezwanie Policji!

Owszem, jeżeli ktoś jest uczestnikiem kolizji lub wypadku i ucieka z jego miejsca. Tamto auto nie uczestniczyło fizycznie w zdarzeniu, więc go nie ma i być może nigdy w tej sprawie nie będzie. W takiej sytuacji bus nadal jest sprawcą i już nim pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ubezpieczalnia dostała komplet dokumentów, ale na razie milczy.

Znając życie będą problemy , bo w notce policyjnej z kolizji napisane jest, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia(n/n).

Zresztą sami zobaczcie... https://picasaweb.google.com/lh/photo/ebf7fOaYB0EKXMAF9rU3-gXbVBic2sC0J7-dM4wi6Mc?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawca kolizji nn. Sprzeczne wyjaśnienia. Nie chcę podnosic cisnienia, ale na pewno na tym etapie nie dostaniesz ani złotówki. Masz poważny problem, taki dokument z policji rajcuje ubezpieczyciela. Dowiem się coś bliżej co robić w takich sytuacjach i dam znać. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi kolego ale wątpię aby ubezpieczyciel busa wypłacił ci jakieś odszkodowanie gdyż to auto jadące bezpośrednio przed tobą wymusiło pierwszeństwo busowi który uderzył w ciebie. Sprawca całego zdarzenia jest wiec kierowca który uciekł i to z jego ubezpieczenia powinno zostać wypłacone odszkodowanie. jeżeli wcześniej zostało podane ze w całym zdarzeniu brał udział trzeci pojazd to teraz już nie da rady wmówić winy kierowcy busa.

dużo zapamiętałeś z tamtego auta? ile z nr rej. zdarzyłeś zapamiętać?

jeżeli są jakieś dane dot sprawcy tzn. nr rej lub jego cześć, policja sprawdza w bazie ile jest pojazdów np vw golf o nr rej CTR2..... i udaje się do właścicieli pojazdów robi oględziny i przesłuchuje na okoliczność gdzie w danym dniu znajdowało się auto.

zycze powodzenia w walce o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętałem sporo szczegółów. Policja znalazła 40 samochodów z zapamiętanym prze ze mnie szczątkowym nr rej.

Tylko, że od stycznia do dziś, nic się nie wyjaśniło. Raz chcąc się cokolwiek dowiedzieć, policjant prowadzący sprawę stwierdził, że już minęło trochę czasu od zdarzenia i prawdopodobieństwo, że znajdą dane auto jest znikome, a już kierowce który się przyzna do danego czynu - zero szans.

Mi tam się wydaję, że w ogóle nie szukali i nie zamierzają szukać...

Co do sprawcy, to dla mnie jest to kierowca Busa, a nie autko które wymusiło.

To bus we mnie uderzył nie kto inny. Równie dobrze mógł wybrać rów, a nie przeciwny pas ruchu...

Jak trzeba będzie to pójdę do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że masz rację. Tu nie ma zadnej skomplikowanej sytuacji, sprawa jest prosta jak drut w kieszeni. Idz po poradę do prawnika, są tacy co się specjalizują w odszkodowaniach komunikacyjnych. Napiszą ci pismo do TU i zobaczysz jak szybko załatwia sprawę. Ten trzeci samochód w świetle prawa nie jest ani sprawcą, ani uczestnikiem kolizji bowiem fizycznie w niej nie uczestniczył. Ponieważ został wymieniony jako ten, który mógł sie do kolizji przyczynić, więc sprawa może się ciągnąć aż go odnajdą. Ale to już nie twój problem. Należy się odszkodowanie, ale jak sie tym konkretnie nie zajmiesz to będziesz długo czekał, a termin wypłaty dawno minął. Tak jak powiedziałem, do prawnika, pismo do TU, bez tego pewnie jeszcze będa próbowali trafić cię na kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.