Skocz do zawartości

karetka z trudem walczy by sie przebic przez korek


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeżdżę karetką reanimacyjną po wawie i powiem szczerze że filmik wcale nie rewelacja, nasi polscy kierowcy zjeżdżają podobnie. Jedyną wskazówką którą mogę dać Wam to taka gdy jedzie karetka lub inny pojazd uprzywilejowany to powinniście się zatrzymać i włączyć awaryjne,a nie jak wszyscy robia czyli ''toczą się '' prawym lub lewym pasem i wtedy mam problem z wyprzedzeniem lub skrętem w lewo lub prawo. Wiec prawidłowo zatrzymać się całkowicie i awaryjne. dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda, widać od razu, że na zachodzie jest jakaś dyscyplina na drodze i służby lepiej wyszkolone od naszych...

 

No ale co pięknie wygląda? Przecież te pojazd straży dojechal na miejsce jako któryś z kolei. Droga była dawno zablokowana więc się wszyscy ustawili odpowiednio. Chcialbym zobaczyć jak wyglądał przejazd pierwszego uprzywilejowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, a gdzie kierowca stojąc przed skrzyżowaniem na światłach ma wjechać jak drogowcy pierdykną 15cm krawężnik przy chodniku? Unieść się i ustawić na nim? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie jeżdżę karetką reanimacyjną po wawie i powiem szczerze że filmik wcale nie rewelacja, nasi polscy kierowcy zjeżdżają podobnie. Jedyną wskazówką którą mogę dać Wam to taka gdy jedzie karetka lub inny pojazd uprzywilejowany to powinniście się zatrzymać i włączyć awaryjne,a nie jak wszyscy robia czyli ''toczą się '' prawym lub lewym pasem i wtedy mam problem z wyprzedzeniem lub skrętem w lewo lub prawo. Wiec prawidłowo zatrzymać się całkowicie i awaryjne. dzięki

 

Też śmigam ale z boku :P Swego czasu często bywałam "na gwiazdach" we Wrocławiu i tu często spotykamy się z super kulturą.

Jednak nie raz na drodze ludzie za kierownicą panikują słysząc Nas lub jadą w prost na nas......

 

"niektórzy ryzykuja życie by spotkać się z ratownikiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Wszędzie jest podobnie, ja z Wrocka to duże miasto i jest duzo miejsca żeby zjechać a,e kierowcy jakby w panike wpadają zamiast zjeżdżać na boki stoją w bezruchu, cięzka sprawa żeby przez korek się przebić a co niektórzy odważni wciskają się za karetkę aby z korku wyjechać, głowa boli :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórzy odważni wciskają się za karetkę aby z korku wyjechać

Też to często widzę. W kodeksie jest wyraźny zapis, że nie wolno jechać bezpośrednio za poj. uprzywilejowanym. Ale Polska to kraj cwaniaków i jak można się gdzieś na świński ryj wkręcić to od razu się takiemu samopoczucie poprawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.