Skocz do zawartości

Alkomat Jaki kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Musze sie tak czy tak dokladnie zorientowac bo jade w przyszlym miesiacu a jak nie trzeba inwestowac w zabawki bez potrzeby to nie bede inwestowac. Dam znac jak znajde cos z pewnego zrodla :D

 

Ps.

Caly internet pelny od tego ze to juz zniesli :mrgreen:

 

Z wiadomosci ADAC nie jest zniesione ale nie daja mandatow za nieposiadanie.

http://www.adac.de/reise_freizeit/top_news/detail.aspx?ItpId=6126&Land=51&PagingIds=LaenderNachrichten

ale to stare wiadomosci to pewnie juz calkiem zniesli

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co adac i inne strony pisza, przepis istnieje. Powinienes miec dwa baloniki w aucie ale nie dostaniesz kary jak ich nie posiadasz. Jesli mimowszystko dostaniesz mandat powinienes sie odwolac ale o tym juz pewnie wszyscu struze prawa wiedza.

 

Ps. Poprawilm tekst bo czytac sie tego nie dalo :duh: :mrgreen:

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja zainwestowałem w policyjny alkomat i mam spokój, wcześniej miałem jakiś za 300 zł to i tak mu nie ufałem, pokazywał różnie więc stwierdziłem że nie ma co oszczędzać.

http://allegro.pl/alkomat-policyjny-alcoblow-oryginalny-pokrowiec-i4857420308.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja zainwestowałem w policyjny alkomat i mam spokój, wcześniej miałem jakiś za 300 zł to i tak mu nie ufałem, pokazywał różnie więc stwierdziłem że nie ma co oszczędzać.

http://allegro.pl/alkomat-policyjny-alcoblow-oryginalny-pokrowiec-i4857420308.html

 

+1 :cool2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar go kupić, ludzie kupują alkomaty za 50zł. Według mnie nie jest to zbyt wiarygodne "urządzenie", też mam zamiar się wyposażyć w ten policyjny tyle że znalazłem nieco taniej: http://www.iparts.pl/czesc/alkomat-policyjny-fit-alco-alcoblow-fitalcoalcoblow,1-fao-fitalcoalcoblow-1200779.html :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Po co komuś nabijać kabzę. Wystarczy dzień wcześniej nic nie spożywać.

 

To jest raczej błędne myślenie. Prędzej nie jeździć dnia następnego niż się nie bawić.

 

Ja słyszałem że tańszych alkomatów zwłaszcza tych z allegro nie warto kupować. Mam droższy alkomat, elektro - chemiczny i jestem bardzo zadowolony (ceneo.pl/20397996). Najlepiej szukać z darmową kalibracją przez jakiś okres czasu no i nie ma co oszczędzać bo dobry wystarczy na lata a i Ty będziesz się czuł pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komuś nabijać kabzę. Wystarczy dzień wcześniej nic nie spożywać.

 

To jest raczej błędne myślenie. Prędzej nie jeździć dnia następnego niż się nie bawić.

 

tak czy inaczej efekt ten sam i myslenie w obu wypadkach prawidlowe Ja powieam twoje. :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialbys racje gdyby granica nie byla 0. Gdy granica jest 0 a jezdzisz duzo lub jest to czesc twojej pracy to musisz miec alkomat chocby jak wypijesz piwo podczas posilku

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ty co, wyznajesz jakąś wiarę która nie uznaje alkoholu ze próbujesz nas nawracać? Alkoholik też ma prawo jeździć, to wolny kraj... byle by na trzeźwo :norty:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, po pierwsze w Polsce możesz mieć do 0,2 ‰, po drugie nie musisz pić - jeżeli twierdzisz że jest inaczej to masz problem alkoholowy.

 

no tak wlasnie 0 bez alkomatu bo aby nie przejsc tych 0,2 ‰ musisz miec alkomat a pije sie dla smaku a nie dla %, jezeli pijesz dla % bo rozumie ze tylko to widzisz w alkoholu jezeli jedyne twoje podejscie to byc alkoholikiem lub nie jak pijesz alkohol (temat o ktorym nie masz pojecia podejrzewam).

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ty co, wyznajesz jakąś wiarę która nie uznaje alkoholu ze próbujesz nas nawracać? Alkoholik też ma prawo jeździć, to wolny kraj... byle by na trzeźwo :norty:
Absolutnie. Nikogo nie uszczęśliwiam i nikogo nie próbuje nawracać. Życie mnie nauczyło - takie mam podejście.

 

 

no tak wlasnie 0 bez alkomatu bo aby nie przejsc tych 0,2 ‰ musisz miec alkomat a pije sie dla smaku a nie dla %, jezeli pijesz dla % bo rozumie ze tylko to widzisz w alkoholu jezeli jedyne twoje podejscie to byc alkoholikiem lub nie jak pijesz alkohol (temat o ktorym nie masz pojecia podejrzewam).:
Polemizowałbym z Tobą - nie pijesz i nie potrzebujesz alkomatu. Picie alkoholu dla smaku :norty: Załóżmy że masz rację - czasami, wieczorem dla smaku pijam różne alkohole, i rano nie ma potrzeby używania alkomatu - picie w ciągu dnia i tłumaczenie tego smakiem to pierwsze oznaki choroby. Nikogo nie próbuję nawracać, ale dużo wiem o alkoholu i alkoholizmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chetnie bym tez troche podyskutowal na temat dlaczego pije sie alkohol ale nam tu na to nie pozwola bo ta roznica podejscia tlumaczy sie sadze miedzy innym krajem wychowania (nie wartosciuje, mowie inaczej) ale w moim jest dopuszczalne 0,5 promila i mimo ze jest 50% wiecej mieszkancow i pewnie dwa razy wiecej samochodow to problemow wypadkow sprowokowanych przez alkohol (staystyki nie robia od 0,5 tylko od 0,2 czyli jest ta sama grupa brana pod uwage jak w polsce) jest 3x mniej statystycznie. Why ?

 

A/sama kara pieniezna za zranienie kogos pod wpywem alkoholu (wlaczajac w to siebie :) ) to jedyne 130 tys zl za kazdego poszkodowanego :norty: (+ paka) a za kazdego zmarlego to 600000 tys zl... a to tyko mandat... de facto za sama jazde po pijanemu jest 20 tysiakow i do 2 lat pudla, i 3 lata bez prawa jazdy (nie ma mozliwosci zmiany dlugosci kary lub jeje skrocenia pod jakim kolwiek powodem). a jak cie zlapia kiedys drugi raz to ci zakosza fure jezeli jestes wlascicielem i juz nigdy nie zobaczysz na oczy prawa jazdy.

 

B/ widzialem na moje oczy co czyni obowiazkowy alkotest w samochodach po wyjscu z knajpy... eksplozja firm typu Bania itd ktore ci odwoza samochod. Szczegolnie jak jest to grupka osob... straszny efekt psychologiczny, testujesz... jestes na bani... nikt z toba nie wsiadzie za kolkiem a ty nawet tego nie proponujesz bo to nie jest juz przypuszczenie, TY WIESZ ZE JESTES PIJANY, nie mozesz sobie zrobic dobrego samopoczucia na zasadzie a duzo zjadlem, gora ze mnie chlop, spoko czuje sie na silach.

 

I zeby bylo jasne uwazam jak ty ze jak sie popilo wieczorem albo jak bylo malo Coli w twojej Coca Coli to 24 godziny przerwy to minimum. Tyle ze przez absurdalne zachowanie niektorych musimy wpadac w skrajnosc i 12 cl wina na obiad staje sie probleme o ktorym rozmawiamy :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że też wypowiem się w tym temacie.

 

Nie stronię od alkoholu. Też lubię się czasami nażłopać, to jest dla ludzi. Czasami życie na trzeźwo jest nie do zniesienia.

 

Mam wysokiej jakości alkotest z czujnikiem elektrochemicznym, okresowo kalibrowanym.

 

Ale do rzeczy, co się dzieje za granicą. Swojego czasu pracowałem w Hollandii. Wracając do domku zajrzałem do jednego z dwóch pubów w malutkim Rosenburgu, zresztą nazywał się Picobar, siedzę nad szklaneczką browaru, a tu wparowują policaje. Ha, ha, ha, uśmiechnięci. Coś do mnie po flamandzku, a ja ani be, ani me, ani kukuryku. Barman wyjaśnił sprawę. A to twoja beemka stoi przed barem? Tak, ale ja tylko jedno piwko... A wypij jeszcze jedno, ale do domku. Uważaj, jesteśmy bardzo surowi, 0.5 promille i zostawiasz samochód na 5 godzin. Kara to 200 guldenów, były to lata 90-te. Co jest teraz, nie wiem.

 

W większym mieście w okolicy, Briele, kiedy zamykano puby, policji było więcej niż imprezowiczów. Tam nie pozwalałem sobie nawet na jednego browarka, woziłem tylko wesołą ekipę.

 

Można sobie łyknąć, ale kluczyki do szuflady na klucz i dać go najtrzeźwiejszemu, za duże ryzyko, że coś stanie się nieoczekiwanego. Nikt po alkoholu nie mądrzeje.

 

Coś dla humoru. Ostatnio słyszałem o zamachu antyalkoholików na czekoladki z likierem. Miałyby być sprzedawane tylko w koncesjonowanych sklepach :duh:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lata 90 te też Holandia. Pytanie policjanta czy piliśmy, odpowiedz tak (nie było co ściemniać) A kto ile wypił? Ja dwa małe piwa, a brat 3 i też małe, on prowadził. Policjant kazał mi się przesiąść na miejsce kierowcy i pojechaliśmy dalej, ale już do domu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może to sugerować, że kogoś uważa się za pijaka. :mrgreen:

No, chyba że spożywa się z obdarowaną osobą.

Swoją drogą, to człowiek nie wielbłąd, wypić musi. :lol:

Na poważnie, to nie głupie. Przy normie 0,2, to można zaliczyć wpadkę na "trzeźwym poranku", po ostrej jeździe poprzedniego, późnego wieczora. :D

Trzeba pamiętać, że tanie barachło pokazuje wyniki pomiarów z kosmosu. :mad2:

Też trzeba zwrócić uwagę, jak jest wyskalowany. mg/L, czy promille BAC. Pierwszą wartość trzeba mnożyć razy dwa, co może dać fałszywe świadectwo trzeźwości, jak się o tym nie wie.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.