Skocz do zawartości

e87 118d Nokian czy Continental nowe na zime 195/55R16


Rekomendowane odpowiedzi

Przymieżam się do kupna opon zimowych. Waham się pomiedzy Nokian WR D3 195/55 R16 87T a Continental Winter Contact TS 850195/55 R16 87H. Orientujecie się czy duża różnica w jakości jest między nimi? . Planuje zakup na oponeo. Jeżdze przeważnie po mieście, żadko trasy. Nokiany z tego co widze 250zł tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obydwie marki są z klasy Premium, Nokian ma lepsze parametry wg. oznaczeń na naklejce, opinie użytkowników są bdb na obydwa modele, Nokian jest tańsza. Osobiście brał bym Nokian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nokian jeździłem na e46 i git , teraz biorę nokian tylko ze wrd4 do e39 allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu Conti Ts850 od dłuższego czasu zajmują pierwsze miejsca w testach opon zimowych.

Warto dodać że opony wyszły w 2012 roku i co roku wygrywają (zajmują 1sze miejsca ) różne testy itd..

Obecnie Nokiany WR-D4 ( najnowszy model ) z nową mieszanką itd + przygotowane niby na "nasz" klimat.. są blisko w testach ale min. tutaj zajęły drugie miejsce tuż za Conti TS850. http://www.autozeitung.de/sites/default/files/AZ-Winterreifen-Test-2015-Tabelle-Daten.pdf

Sam gdybym miał wybierać to pewnie postawił bym na Conti bo mam zaufanie do tej marki, jednak gdyby różnica w cenie była znaczna ( powiedzmy 50zł+ na oponie ) to zastanowił bym się nad Nokianami WR-D4 ( od D3 vs TS850 nie ma co pisać.. )

ew. nad GoodYear UG9 ( Posiadam min. UG8 i są super ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamowilem dzis wrd4 16 '' jakies 1250 wyszly zobaczymy co przyjdzie heh , dopoki nie ma sezonu na opony to ceny sa w miare OK , UG8 kolega mial na Lanci kappa i jezdzilo sie fajnie mialem przyjemniosc latac z nim po sniegu jak i po blocie posnioegowym i przyznam ze :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam conti ts850, sprawdzone u mnie i są rewelacyjne, chyba nie wszystkie testy są ustawione :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dobry wybór :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.