Skocz do zawartości

[E60] Opony do xdrive - Ważne pytania !


tomaug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam 525Xi, w związku z tym że zbliża się dużymi kroki okres wyboru opon. Mam dosyć ważne pytanie odnośnie doboru. Z tego co już wyczytałem to przy napędzie X-drive wszystkie opony muszą być takie same. Mój przypadek jest dosyć nietypowy a mianowicie.

 

Obecnie posiadam opony letnie Michelin Pilot Sport 3 245/45r17 ale tylko trzy sztuki + wolna felga do obsadzenia.

Rozmiary bieżników są następujące:

2 szt. opon DOT 4113 (czyli produkcja 41 tydzień z 2013 roku) - 5,3 mm

1 szt. opony DOT 4213 - 6,6 mm

 

Zastanawiam się:

1. Czy mam dokupić jedną identyczną oponę nową (czy nie tak może być) lub poszukać gdzieś) używanej opony znalazłem na allegro 5,5 mm DOT 0313.

2. Czy dokupić dwie używane opony ?

3. Kupić cztery nowe opony, zastanawiałem się nad takimi samymy, aby w przyszłości mieć zapas w razie gdyby coś się wydarzyło ?

4. Kupić cztery nowe zupełnie inne zastanawiam się nad Dunlop SP SportMaxx RT lub GoodyearEagle F1 Asymmetric 2 ?

 

Pytanie i tego do czego mogę się odnieść wynika z innych opisów na forum o zniszczonych skrzyniach Xdrive a przypadku źle dopasowanych opon.

Bardzo proszę o opinię osób które mają konkretną wiedzę, nie chodzi mi o domysły.

 

Z gór dziękuję za pomoc.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie powtorze: 4 identyczne opony dedykowane do Twojego auta. Jesli masz na drzwiach rozpiske: 235/50/16 to nie zakladasz 235/55/16 chociaz rozmiar niewiele odbiega od oryginalu. :) Roznice DOT takze maja znaczenie, szczegolnie jesli pomiedzy tymi oponami sa 2 lata roznicy w produkcji i w grubosci bieznika.

Ja juz od dawna jestem zwolennikiem kupowania nowych opon i nie kombinowania z uzywkami badz mieszaniem opon. Predzej czy pozniej zle sie to konczy (w moim przypadku byl maly dzwonek, ktory skutecznie mnie wyleczyl z uzywek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, alena drzwiach mam właśnie podany rozmiar 245/45r17, tego nie chce zmieniać. Prosze o poradę w zakresie czterech pytań o których pisałem. DOT używki jaka znalazłem to ten sam rok tylko ok 6 miesięcy różnicy.

 

A które z podanych nowych wybrać gdybym sie decydował na nowe oczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przekonałeś mnie chyba :)

W takim razie teraz muszę wybrać coś nowego. Co polecicie z poniższych które wybrałem, chyba najlepsze. Czytam te wszystkie opinie już zgłupiałem :)

 

Poniżej moje faworyty - Rozmiar 245/45R17 zgodnie z tabliczką, chyba pierwsze najlepsze ?

- GoodyearEagle F1 Asymmetric 2

- Dunlop SP SportMaxx RT

- Michelin Pilot Sport 3

 

Proszę o pomoc w wyborze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, alena drzwiach mam właśnie podany rozmiar 245/45r17, tego nie chce zmieniać.

 

Tak, zostawiasz dedykowany rozmiar :cool2:

 

Poniżej moje faworyty - Rozmiar 245/45R17 zgodnie z tabliczką, chyba pierwsze najlepsze ?

- GoodyearEagle F1 Asymmetric 2

- Dunlop SP SportMaxx RT

- Michelin Pilot Sport 3

 

Dla Michelinow nie mam takic informacji, ale porownujac Dunlopy i Goodyeary, przewage maja te drugie, maja mniejsze opory toczenia i dluzsza zywotnosc. Nie napisales jakie konkretnie wersje tych rozmiarow chcesz porownywac (jaki indeks nosnsoci i predkosci), bo to tez delikatnie wplynie na te paremtry. Generalnie kazdy z tych 3 modeli bedzie dobrym wyborem, Micheliny beda najstarszym modelem w tym zestawieniu.

 

Popatrz sobie jeszcze w tym budzecie, na Nokian zLine, to model z 2013, a nie z poczatku dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Poniżej moje faworyty - Rozmiar 245/45R17 zgodnie z tabliczką, chyba pierwsze najlepsze ?

- GoodyearEagle F1 Asymmetric 2

- Dunlop SP SportMaxx RT

- Michelin Pilot Sport 3

Nie znam twojego stylu jazdy ani po czym chcesz jeździć ale wybierając auto z napędem X to pewnie od czasu do czasu może będziesz miał nie tylko autostrady .

Jak nie ja bym płacił za te opony to bym wybrał Goodyear , ale jak ja miałbym płacić to przy mojej jeździe wybrałbym z twojej propozycji jak najtańsze bo w trakcji X wszystkie trzy się dobrze spiszą.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indeksy to 99Y takie mam obecnie i chyba nie ma co tego zmieniać. Co prawda na belce mam jako wystarczające 95, ale dla mnie nie ma znaczenia. Z waszych wypowiedzi chyba Goodyery będą najlepsze.

Mój styl jazdy jest typowy czasami szybciej czasami wolniej, gum nie palę :) Jeśli mam X to twierdzicie że najważniejsze żeby opony były nowe, niekoniecznie najdroższe ?

 

Jeśli chodzi o Dunlopy to kusi mnie w nich głośność, ponoć bardzo dobre ale wytrzymałość też jest istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indeksy to 99Y takie mam obecnie i chyba nie ma co tego zmieniać.

 

99Y maja tylko Goodyear Eagle F1 Asymmetric ROF.

 

Asymmetric 2 i SportMaxx RT, sa dostepne tylko w 95Y, wystarczajacym dla Twojego auta, jezeli porownujemy te dokladne wersje, to Goodyear ma tylko przewage w zywtonosci, w oporach toczenia Dunlop ma spora przewage, roznica w glosnosci jest minimalna, tylko 2dB (Dunlop 68 dB, Goodyear 70 dB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda 95Y są wystarczające. Nie chcę ROF.

Niby to tylko różnicy 2dB ale ponoć jest to słyszalne.

Zużycie też jest ważne, nie uśmiecha mi się kupować co sezon opony.

Czy ktoś używał tych obydwu i może coś polecić z czystym sumieniem ? Zastanawiam się też w opcji z XL ale nie jestem przekonany.

Rocznie jeżdżę około 50 tyś km, głównie między dużymi miastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda 95Y są wystarczające. Nie chcę ROF.

Niby to tylko różnicy 2dB ale ponoć jest to słyszalne.

Zużycie też jest ważne, nie uśmiecha mi się kupować co sezon opony.

Czy ktoś używał tych obydwu i może coś polecić z czystym sumieniem ?

 

Znam Goodyeary, sa ok. Ale tez takie porownanie warto robic miedzy takimi samymi rozmiarami, bo parametry sie roznia.

 

Zastanawiam się też w opcji z XL ale nie jestem przekonany.

 

Dlaczego? XL sa mocniejszem, minimalnym kosztem komfortu, nie jest to taka roznica jak pomiedzy zwyklymi oponami, a RoF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to decyzja padła na Goodyear F1 Asymetic 2, teraz szukam tylko gdzie najtaniej.

 

Jeśli ktoś chciałby kupić moje 3 sztuki używki Micheliny PilotSport 3 z 2013 roku, to polecam. Oponki mają 5,5 mm. Wystarczy dokupić jedną sztukę z 2013 roku jak ktoś nie ma Xdrive i będzie fajny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Mam jeszcze jedno pytanie tym razem techniczne. Mam alufelgi na lato o rozmiarze 8JX17EH2+IS43 opony które miał poprzedni właściciel to 245/45R17 i teraz mam do Was pytanie, czy te opony są odpowiednie ? Czy mogę założyć jakieś inne do tych felg np. 225/50R17. Na tabliczce takie są też dopuszczalne. Mam pytanie które z nich będą lepsze i wygodniejsze w użytkowaniu ? Bardzo proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Mam jeszcze jedno pytanie tym razem techniczne. Mam alufelgi na lato o rozmiarze 8JX17EH2+IS43 opony które miał poprzedni właściciel to 245/45R17 i teraz mam do Was pytanie, czy te opony są odpowiednie ? Czy mogę założyć jakieś inne do tych felg np. 225/50R17. Na tabliczce takie są też dopuszczalne. Mam pytanie które z nich będą lepsze i wygodniejsze w użytkowaniu ? Bardzo proszę o opinię.

 

Oba rozmiary sa poprawne do tych felg. Jedne i drugie maja swoje wady i zalety, na szerszych auto bedzie sie lepiej prowadzilo, lepiej hamowalo, na wezszych, opory toczenia beda mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zostanę przy szerszych, dziękuję.

 

Tak czytam i przeglądam różne testy i opinie. Proszę o opinię które opony będą lepsze:

 

Continental contisportcontact 5 245/45r17

czy

Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 245/45r17

czy

Goodyear Efficientgrip Performance 98 V XL, MFS 245/45r17

 

Ponoć na continentalach więcej mogę przejechać ale są trochę droższe. Jeżeli Continentale są lepsze to może warto, macie jakieś porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

mam pytanie zbliża się okres letni i muszę kupić 4 opony 2x245/40/R18 oraz 2x275/35/R18.

Wiem że wszystkie opony muszą być tego samego modelu (taki sam bieżnik), czy jest istotne

że będą posiadać różne indeksy nośności na przykład 245/40/R18 (97) 275/35/R18 (95).?

Kilka osób pisało że opony muszą być z tego samego roku ale myślę że to jest nieistotne

skoro opony będą tego samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego samochodu

muszę kupić 4 opony

Do samochodów z napędem na 4 koła (X) to jak nie wiemy co poleca producent to staramy się dobrać wszystkie 4 opony takie same.Obwód zewnętrzny , szerokość , rodzaj bieżnika, zużycie,rodzaj gumy ,starzenie się opony to wszystko teoretycznie ma znaczenie dla systemu napędowego w X-ach, po prostu układ może wyłapywać różnice w przyczepności i to traktować jako poślizg a co zatem idzie zacznie to automatycznie korygować.

Jakie są tolerancje ? nikt jeszcze tego nie policzył .Znamy tylko z opisów , jednym podobno bez znaczenia a innym nie.

Co do nośności to nie powinno mieć większego znaczenia, logicznie takie same w parze.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zbliża się okres letni i muszę kupić 4 opony 2x245/40/R18 oraz 2x275/35/R18.

Wiem że wszystkie opony muszą być tego samego modelu (taki sam bieżnik), czy jest istotne

że będą posiadać różne indeksy nośności na przykład 245/40/R18 (97) 275/35/R18 (95).?

Kilka osób pisało że opony muszą być z tego samego roku ale myślę że to jest nieistotne

skoro opony będą tego samego modelu.

 

Rozmiary, ktore wybrales sa ok, dokladnie takie byly montowane fabrycznie na mieszane felgi w E60/E61 xdrive.

 

Rozne indeksy nosnosci i data produkcji nie sa istotne.

 

Do jakiego samochodu
muszę kupić 4 opony

Do samochodów z napędem na 4 koła (X) to jak nie wiemy co poleca producent to staramy się dobrać wszystkie 4 opony takie same.Obwód zewnętrzny ' date=' szerokość , rodzaj bieżnika, zużycie,rodzaj gumy ,starzenie się opony to wszystko teoretycznie ma znaczenie dla systemu napędowego w X-ach, po prostu układ może wyłapywać różnice w przyczepności i to traktować jako poślizg a co zatem idzie zacznie to automatycznie korygować.

Jakie są tolerancje ? nikt jeszcze tego nie policzył .Znamy tylko z opisów , jednym podobno bez znaczenia a innym nie.

Co do nośności to nie powinno mieć większego znaczenia, logicznie takie same w parze.[/quote']

 

Nie powielaj plotek, bo tylko robisz zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

mam jeszcze jedno pytanie jak są opony tego samego producenta ten sam model (z tym samym bieżnikiem)

tylko posiadają inne opory tocznie 245/40 R18 (klasa energetyczności "E" klasa przyczepności "A" hałas toczenia 71 dB)

275/35 R18 (klasa energetyczności "C" klasa przyczepności "B" hałas toczenia 72 dB).

Czy mogę kupić taki zestaw czy wszystkie klasy powinny być takie same.?

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam jeszcze jedno pytanie jak są opony tego samego producenta ten sam model (z tym samym bieżnikiem)

tylko posiadają inne opory tocznie 245/40 R18 (klasa energetyczności "E" klasa przyczepności "A" hałas toczenia 71 dB)

275/35 R18 (klasa energetyczności "C" klasa przyczepności "B" hałas toczenia 72 dB).

Czy mogę kupić taki zestaw czy wszystkie klasy powinny być takie same.?

 

pozdrawiam

Mariusz

 

Tak, mozesz kupic takie opony. To, ze zostaly zakwalifikowane tak, a nie inaczej, nie ma najmniejszego wplywu na xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat, mając następujące pytanie

 

zbliża się zima więc zakup opon

 

posiadam z poprzedniego auta opony z 2011, Continentale w rozmiarze 225/45/17 91H M+S

 

w aucie, na tabliczce (e61 530D x-drive) producent zaleca m.in. następujące rozmiary 225/50/17 94 H M+S lub 245/45/17 95 T

 

pytanie czy mogę moje opony (4 takie same) założyć do mojego auta choć minimalnie wysokością różnią się od zalecanego przez BMW (+ muszę kupić felgi) a drugie pytanie czy opony z 2011 zimowe dalej będą zdatne do użytku i nie stracą właściwości trakcyjnych ? (jeżdżone 3 sezony, ostatni nie użytkowane, przechowywane w garażu)

 

dzięki za opd

 

cristoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Do jakiego samochodu
muszę kupić 4 opony

Do samochodów z napędem na 4 koła (X) to jak nie wiemy co poleca producent to staramy się dobrać wszystkie 4 opony takie same.Obwód zewnętrzny ' date=' szerokość , rodzaj bieżnika, zużycie,rodzaj gumy ,starzenie się opony to wszystko teoretycznie ma znaczenie dla systemu napędowego w X-ach, po prostu układ może wyłapywać różnice w przyczepności i to traktować jako poślizg a co zatem idzie zacznie to automatycznie korygować.

Jakie są tolerancje ? nikt jeszcze tego nie policzył .Znamy tylko z opisów , jednym podobno bez znaczenia a innym nie.

Co do nośności to nie powinno mieć większego znaczenia, logicznie takie same w parze.[/quote']

Nie dajmy się zwariować to nie jest zegarek szwajcarski ! Jeszcze może musi być ta sama godzina produkcji co by guma nie była jakaś inna?? ludzie...

Jak by tak było, to trzeba by było zmieniać tylne opony po kilku tysiącach, bo się bardziej zużywają :duh: :mad2:

 

Wystarczy że cztery opony będą takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.