Skocz do zawartości

Opony na trudne warunki zimowe e60 530d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam i czytam opinie na temat opon zimowych, rozmiar 245/45 R17, mieszkam prawie w górach, mam bardzo stromy podjazd z zakrętami z płyt betonowych, będzie on odśnieżany no chyba ze go zasypie troszkę, raz w tygodniu robie mała trase po zakopiance. Jaka opona będzie najlepszym wyborem? Narazie doradzono mi :

Kleber KRISALP HP 2 245/45 R17 99 V XL

Hankook i*cept evo W310 245/45 R17 99 V XL

 

opony niby maja dosyć agresywny bieżnik i ze tutejsi je polecają, ale chciałbym poznać wasze opinie. max cena za sztukę to tak z 750zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zwykle kolego czy rof, bo wtedy wybor sie mocno zawęża.

Ze zwyklych to wg rankingow Continental contiwintercontact ts 850 maja swietne trzymanie na sniegu. Poczytaj o oponach Gislaved albo vredestein. Podales wg mnie dwa slabe modele z nizszej polki.

Pamietam jak na poczatku lat 90 ojciec kupil opony zimowe do mazdy 626 byly to opony gislaved, nigdy pozniej juz nie jezdzilem na lepszych oponach na snieg niz one. No ale to bylo 20 lat temu :D

Polecam poczytac opinie ludzi o interesujacych cie modelach np tutaj:

http://www.opony.com.pl/testy-opon/

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rof odpada, właśnie tez mnie średnio interesuje ten segment, ale ze podobno maja bardzo dobre właściwości, po rozmowie z wujkiem będę raczej się rozglądał za goodyearem gdyż po incydencie na tańszych oponach odrazu kupił coś droższego i poleca, jeszcze sobie poczytam :)

 

Raczej kupie Goodyear UG 8 Performance, ma ktoś jakieś zastrzeżenia do tej opony? Głownie chodzi mi o nieodśnieżone drogi i podjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NA trudne zimowe warunki to auto AWD 4x4 sie kupuje i wtedy wystarczy zalozyc jakiekolwiek nowe zimowe opony.

W napedzie tylnym nawet jak bys zalozyl opony w cenie 800zl sztuka to nie beda w stanie jechac pod gorke podczas ekstremalnych warunkow zimowych.

Jedyna opcja wzmacniajaca je w duzym sedanie zostaja 2 komplety lancuchow na kola.

 

PS.Dla mnie ekstremalne warunki zimowe to temperatura ponizej - 20 stopni C z conajmniej 20-30cm opadem sniegu na drodze i zapalona rezerwa w baku :)

Jesli rzeczywiscie bedziecie jezdzic w takich warunkach to rownie wazne sa porzadne buty,lopata sniezna,woreczek piasku i zapas cieplej herbaty w termosie.

2 razy zadarzylo mi sie porzucic bmw z napedem na tyl w zaspie snieznej podczas mojego zycia.

Odkopalem je po 10 dniach.

 

(Teraz gdy pisze ten post jest - 14 stopni C tyle ze nie ma sniegu w Pol Pol-Wsch)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
NA trudne zimowe warunki to auto AWD 4x4 sie kupuje i wtedy wystarczy zalozyc jakiekolwiek nowe zimowe opony.

W napedzie tylnym nawet jak bys zalozyl opony w cenie 800zl sztuka to nie beda w stanie jechac pod gorke podczas ekstremalnych warunkow zimowych.

Jedyna opcja wzmacniajaca je w duzym sedanie zostaja 2 komplety lancuchow na kola.

 

PS.Dla mnie ekstremalne warunki zimowe to temperatura ponizej - 20 stopni C z conajmniej 20-30cm opadem sniegu na drodze i zapalona rezerwa w baku :)

Jesli rzeczywiscie bedziecie jezdzic w takich warunkach to rownie wazne sa porzadne buty,lopata sniezna,woreczek piasku i zapas cieplej herbaty w termosie.

2 razy zadarzylo mi sie porzucic bmw z napedem na tyl w zaspie snieznej podczas mojego zycia.

Odkopalem je po 10 dniach.

 

(Teraz gdy pisze ten post jest - 14 stopni C tyle ze nie ma sniegu w Pol Pol-Wsch)

 

Czytałem już kilka Twoich postów i chyba żaden nie był na tyle konstruktywny aby był pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.