Skocz do zawartości

spalanie 3.0d


Davidxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

Dziś jestem po trzecim, tankowaniu. 3.0d, 218 KM + chip, manual. Jazda 50/50 czyli 50% w mieście, korki a 50% w trasie, światła itp, max 100 km/h.

 

średnie spalanie (już trzeci bak): 8,82 litra/100 km, na baku robię 1.050 km

 

dużo? Chyba nie.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na niemieckich autostradach przy predkosci 160 km wyszlo 9,5l. w polsce przy nizszych predkosciach na trasie 7,8l. Automat. Mysle ze ok.

 

7,8 litra - mysle ze to bardzo dobry wynik jak na taki samochód... a jak reszta uzytkowników... ma ktos podobne osiagnięcia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trasa 10l w mieście 14l automat ale 2 tonowy SUV ze stałym napędem na 4koła i szerokimi kapciami musi spalić i należy zapomnieć o spalaniu w mieście na poziomie 8 czy 10 litrów to nie mały kompakcik,które też potrafią spalić 7 czy 8

do niedawna miałem 5 w kombiaku e-39 manual 3.0d spalała po mieście

okolo 10.

jeszcze jedno mój jest automat czy wskazania kompa pokrywaja się z żeczywistym spalaniem bo u mnie są duże rozbieżności jakieś 2l

mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie wskazania komputera zgadzają się z dokładnością do 0,2l do rzeczywistości. Ale jestem zdziwiony że niektórzy piszą o spalaniu w trasie 8l. Mi udało się ostatnio spalić 10 ale bardzo spokojnie jechałem (do 150). A miasto to 13-14l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być średnie spalanie w x5 3d 180km. U mnie pokazuje po mieście ok 11,5-12 mimo że korków unikam a na trasie jadąc 150-160 10,5-11.

Wydaje mi się sporo. Czy to normalne?

 

Normalne w miescie, szwagra 330da tez potrafi spalic 12 ON/100 dzienny przebieg 15 km: 8 rano dziecko do szkoly i powrot do domu, potem na 10 jedzie do sklepu, auto stoi do 14, bo jedzie na obiad i powrot do sklepu, po 18 do domu. Twoja X5 jest cięższa wiec tak duzo nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam.mam bmw x5 3.0 diesel z 2004 roku szkrzynia manualna.co moze byc powodem zbyt wysokiego zuzycia paliwa?nigdy nie zeszlem ponzej 11 litrow /100 km.maksymalnie zyzylem 13 litrow.dodam ze te 11 litrow udalo mi sie uzyskac z bardzo spokojnej jazdy (40% miasto-60% trasa) przy predkosciach maksymalnie do 160 km/h.srednie zuzycie paliwa oczywiscie przeliczylem i maksymalnie udalo mi sie zrobic 800 km na baku.filter paliwa wymieniony ,tankuje na orlenie (nigdy nie mialem problemow z ich paliwem).Moze ktos doradzi co jest grane??? :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Moja była przed liftowa w automacie w trybie mieszanym zamykała się w 9L oczywiście jak mi się nie spieszyło.

 

Tak przy okazji szukam X5 E53 3.0d po lifcie rocznik od 2004 w górę.Może akurat ktoś ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja od lipca posiadam X5 2005r. 3.0d 218km. W okresie od 26 sierpnia do 22 września zrobiłem trochę kilometrów i jak na razie spalanie w moim samochodzie wygląda następująco:

Kiedy Ja prowadzę samochód, z komputera wychodzi 9.8l/100km. Cykl mieszany. Kiedy prowadzi żona 8.3l/100km. Na trasie. Ona jeździ raczej powoli. Rzadko kiedy przekracza 100km/1godz.

Jak policzę ilość kilometrów przejechanych od pełnego baku do kolejnego tankowania to na 100km wychodzi mi 11.3l, oczywiście w cyklu mieszanym. Moje dane mogą być jednakże nie dokładne ponieważ dopiero co zacząłem jeździć tym samochodem i nie ukrywam, że lubię przycisnąć:) a to wiadomo wiąże się z większym apetytem na paliwo. Pomimo wstępnych wyników i tak uważam, że jak na masę tego auta to spalanie nie jest wygórowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie-dobrze kolega napisal-nie chodzi mi tu o spalanie wedlug komputera tylko wedlug obliczen.czemu wiec moj 3 litrowy diesel w manualu nie chce zejsc ponizej 10,5 litra przy naprawde spokojnej jezdzie??czy ktos wie co moze byc przyczyną podwyzszonego zuzycia paliwa??fiter powietrza wymienilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.