Skocz do zawartości

spalanie 3.0d


Davidxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisze tak...jezdzac w przyslowiowym tepie kolo slupa i odcinki okolo 40-60 km. mi na komputerze pokazuje okolo 9.5-9.7.Raz mialem wskazanie 10.3l/100 km.

A gdy przelaczylem ilosc km/na litr jezdzac tylko do pracy okolo 4km. pokazywalo mi 6.9 km/na litr.

Ale gdy zrobilem odcinki ktore pisalem wyzej to spalanie oscylowalo sie na polapie 10km/L.

Ale sredno trzeba przyznac racje koledze z poprzedniego postu X jest duzy jak ciezarowka i to ze przy jezdzie dosc dynamicznej w miescie to spalic musi i tak jest bo to moj juz 3x 12.5 do 13 litro.

W trasie do Pl.zaladowany na maxa i jeszcze box na dachu (Thull Aero) okolo 1600km. spalanie oscylowalo mi na polapie 8.7 9.8 ale byly odcinki ze jechalem i 200 km/h ale srednio to 140-160km/h.

 

Moze sie z moimi zaobserwowaniami zgodzicie lub nie ale to moje doswiadczenie.

A majac Tuarego 3.0d palil jak smok okolo 2-2.5 litra wiecej ale jest ciezszy i troche wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jestem właścielem X od 3 tygodni 3.0 d 218 i też mam wrażenie że pali za dużo jak prowadziłem do domu trasa 200 km prędkość nie większa jak 110 wyszło mi

12,5 l i już mi coś nie pasowało koło domu 15 l po próbach i delikatnej jeździe max 100 km/h bez gwałtownego przyśpieszania wszystko co osiągnąłem to 11,5 wydaje mi się że bynajmniej dużo tym bardziej że jazda naprawdę ślimacza , dane z komp. i z przeliczania ręcznego są zbliżone . Auto nie dymi ani nie muli czyli zakładam że silnikiem wszystko ok. ?Mam kolegę ktury ma prawie identycznego X i jemu koło domu pali 9,5 l no i z całą pewnością nie jeździ tak jak ja ( czyli jak ślimak ). mi takiego wskazania nie udało się uzyskać nigdy nawet z trasy

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum, ale z X 5 mam kontakt od dwóch lat - Twoje spalanie jest w pełni normalne. Komputer nie robi dużych przekłamań. Posiadam auto w automacie, jeżdżę dosyć spokojnie, bez wariactwa - miasto 13 litrów, trasa (120 km/h) 10,5 - 11 litrów ON.

\I nie wierzę w historyjki o spalaniu poniżej 8 litrów - chyba, że na holu z górki i z wiatrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam jestem właścielem X od 3 tygodni 3.0 d 218 i też mam wrażenie że pali za dużo jak prowadziłem do domu trasa 200 km prędkość nie większa jak 110 wyszło mi

12,5 l i już mi coś nie pasowało koło domu 15 l po próbach i delikatnej jeździe max 100 km/h bez gwałtownego przyśpieszania wszystko co osiągnąłem to 11,5 wydaje mi się że bynajmniej dużo tym bardziej że jazda naprawdę ślimacza , dane z komp. i z przeliczania ręcznego są zbliżone . Auto nie dymi ani nie muli czyli zakładam że silnikiem wszystko ok. ?Mam kolegę ktury ma prawie identycznego X i jemu koło domu pali 9,5 l no i z całą pewnością nie jeździ tak jak ja ( czyli jak ślimak ). mi takiego wskazania nie udało się uzyskać nigdy nawet z trasy

 

Pozdrawiam Paweł

 

Za dużo pali, mi tyle wciagała E53 przy ostrym butowaniu :)

Jak tylko wsiadła moja żona to w trasie zużywała poniżej 9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,5l/100 km to 3.0d 218 KM bierze, jak całą drogę mam 180-200 km/h (zaczynam w Strykowie, kończę w Poznaniu).

W mieście 9,5l/100 km bez oszczędzania się. Przy próbach jazdy ekono miasto wychodzi 8,5, ale wtedy odstaję od peletonu :)

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
tyle, że mamy tu porównać auta o takich samych gabarytach, parametrach - X5 jest dużym i ciężkim autem, gdzie sylwetka jest mniej opływowa od typowej osobówki.

 

Jak nie wiesz co to E53 to czym Ty jeździsz :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,5l/100 km to 3.0d 218 KM bierze, jak całą drogę mam 180-200 km/h (zaczynam w Strykowie, kończę w Poznaniu).

W mieście 9,5l/100 km bez oszczędzania się. Przy próbach jazdy ekono miasto wychodzi 8,5, ale wtedy odstaję od peletonu :)

 

pozdrawiam,

 

Marcin

A jednak można!!!! U mnie dużo sportowców nie ma, a jak są to tak strasznie nie odstaję.

Edytowane przez ArtPol74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na pełnym baku wyszło mi 9,3 l/100 km ( 3/4 to trasa), jechałem max 2500 obr/min na tempomacie ;)

 

Przy mojej normalniej, płynnej jeździe wychodzi średnio 10,5 l/100 km na kołach 17" i 11 l/100 km na 19".

 

Wartości mierzone przy dystrybutorze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie, ja mam 3.0d po czipie i w miescie pali mi 12L/100.

I to zadna dynamiczna jazda, rozsadne uzywanie gazu i hamulca przed czerwonym...

Normalna jazda 13L/100.

 

W trasie do 140km/h 8.9L/100.

 

Czip jakos duzo nie zmienil.

Generalnie jak sa bardziej zakorkowane dni a jestem po trasie to widze nawet na kompie jak mi rosnie spalanie od samego stania w korku. Np startuje z 10L/100 i po 30min jest juz 10.3L/100. Ponad pol litra xidzie na samo stanie w korkach przez 1h. Dziennie na bank stoje godzine w miescie, wy nie?

 

Teraz mam jakies kolka zimowe chudziaki 235 chyba.

 

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u kolegi wpis wyżej lecz mam 184KM. Pilnuje ekonomierza a wyświetlacz średnie spalanie pokazuje mi bez mała cały czas to samo czyli powyżej 14 i mało co się zmienia.Ekonomierz wydaje się być bardziej wiarygodny.Ostatnio zrobiłem 500km nocą jadąc prędkością raczej nie większą niż 120(ślisko zaczyna się robić) i wyszedł mi powyżej 10l,myslę że to trochę za dużo ponieważ osiągałem już wyniki w okolicach 8l muszę tylko zaznaczyć że na tempomacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.