Skocz do zawartości

bendiks czy rozrusznik


vego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o radę..mianowicie od dłuższego czasu mam kłopot z rozrusznikiem, a uściślając z bendiksem...czasem po prostu nie kręci i tyle. Co radzicie wymienić, cały rozrusznik (koszt za nowy to jakieś 270 zł) czy wystarczy sam nowy bendiks (koszt jakieś 80 zł) i nie będe się tym już musiał martwić...Czy w rozruszniku coś jeszcze moze potem nawalić...nowy nie jest, to pewne, stąd moje wątpliwości, czy nie lepiej trochę zainwestować teraz w ten rozrusznik...Słucham wszelkich pomocnych rad:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A może jednak opiszesz dokładniej objawy bo z tego opisu to niestety nic się wywnioskować nie da.

 

Co to znaczy " nie kręci " ?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja opisze "nadchodzacy" mój problem..

Nieraz jak przekrecam kluczyk to jest tylko "puste" bzykniecie 1sekundowe (nie kreci), ale juz za drugim razem normalnie odpala..

Wiec co musze zrobic zeby sie upewnic co wymienic.. rozrusznik czy bendiks.. zakladam ze w przyszlosci problem bedzie sie nasilal i zdarzal sie coraz czesciej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje objawy to przez pierwszy okres czasu jak przekręcałem kluczyk pojawiał się taki "zgrzyt" - zupełnie jakby coś nie zaskoczyło....a teraz oprócz tego daje się słyszeć taki zduszony dźwięk zapłonu...Wszyscy twierdzą, że to wina bendiksa...Bardziej opisać tego nie potrafię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Ja miałem podobny problem...jak opisywano powyżej..tj jak przekręcałem zapłon to tybło tylko takie puste "cykniecie"..."syczenie".....i postawiłem na bendix...po wymianie bendixa wszystko wróciło do normy...ale nie na długo, bo pocieszylem sie naprawionym rozrusznikiem zaledwie dwa dni....tylko dwa dni chodził jak należy....i wszysko wróciło z powrotem do stanu wyjścia tzn do tego cykanie i syczenia...co to może byc ?? ...bendix jest nowy, przejrzany dokładnie rozrusznik (sprawdzony elektromagnes, szczotki itp) oraz nowy akumulator.....co może byc jeszcze ??......czy czeka mnie wymiana wieńca na kole dwumasowym ??

 

poradzci co to moze byc....

 

z góry dziekuje

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Ja miałem podobny problem...jak opisywano powyżej..tj jak przekręcałem zapłon to tybło tylko takie puste "cykniecie"..."syczenie".....i postawiłem na bendix...po wymianie bendixa wszystko wróciło do normy...ale nie na długo, bo pocieszylem sie naprawionym rozrusznikiem zaledwie dwa dni....tylko dwa dni chodził jak należy....i wszysko wróciło z powrotem do stanu wyjścia tzn do tego cykanie i syczenia...co to może byc ?? ...bendix jest nowy, przejrzany dokładnie rozrusznik (sprawdzony elektromagnes, szczotki itp) oraz nowy akumulator.....co może byc jeszcze ??......czy czeka mnie wymiana wieńca na kole dwumasowym ??

 

poradzci co to moze byc....

 

z góry dziekuje

 

To nadal bendix.

Tylko tym razem kup oryginalny a nie zamiennik. :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był oryginał z ASO we Wrocławiu...170 pln.....chyba, ze mi zamiennik wsadzisli do rozrusznika...bo nie sprawdzałem

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Ludzie, wygrzebaliście temat z 2008 roku!!!! :duh: PO CO??????????

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.