• Reklama

Chiptuning, Aktualizacja modułów, kodowanie , diagnostyka

Sprawy mechaniczne dotyczące BMW serii 1 (E87, E81, E82).

Moderatorzy: kubik, Konrad201993

Chiptuning, Aktualizacja modułów, kodowanie , diagnostyka

Postprzez dziqsek » 04 Lis 2012 21:36

[b]Witam wszystkich serdecznie[/b]

w związku z moim kilkuletnim już stażem na forum z czego ponad półtorej roku pomocy klubowiczom i reszcie użytkowników naszego kochanego forum, dwa miesiące temu oficjalnie wszedłem na legalną reklamę na forum, jako że ludzie dzwoniąc wynajdują mnie w różnych dziwnych tematach idąc ścieżką rozwoju i wzorując się na innych postanowiłem wrzucić i na stałe podwiesić temat z moimi usługami które każdy będzie mógł łatwo znaleźć i tutaj ewentualnie zapytać.

Na początku kilka słów o mnie jako że wielu jeszcze mnie nie zna a zawsze lepiej pracuje się z kimś prawdziwym a nie wirtualnym jak co niektórzy tutaj na forum :

A więc mam na imię Artur, jestem z Jeleniej Góry w woj. Dolnośląskim ( pisze bo wiele osób najpierw się ze mną umawia a potem dopiero się okazuje że muszą pół polski przejechać ), aktualne e61 to moja szósta już beemka ;)

Jestem założycielem międzynarodowej grupy zrzeszającej koderów marki BMW, Mini, Mercedes i grupy VAG. Grupa nosi nazwę CMB - Code My Bimmer , strona w okolicach wiosny zostanie ukończona i będzie można komunikować się z nami w pięciu językach : Angielskim ( zarówno British English jak i American English ) Polskim, Czeskim, Niemieckim i Chińskim no i ew rosyjski więc Polacy porozrzucani po całym świecie będą mieli możliwość podjechania do któryś z garaży w wielu krajach którzy z nami współpracują w dużo lepszych cenach niż gdyby przyszli z ulicy :cool2:

Można się kontaktować ze mną na kilka sposobów :

EMAIL i GTALK : [b]dziqsek@gmail.com[/b]
TELEFONICZNIE : [b]790465462[/b]
FACEBOOK : [b] http://www.facebook.com/dziqsek[/b] w niedługiej przyszłości powstanie również fanpage BCT i link zostanie uzupełniony
GADU GADU : [b]6357677[/b]

Aktualnie 75% naszego teamu dysponuje interface-ami : OPS, ICOM, ADS, DCAN , E-SYS oraz oprogramowaniem : ISTA/D i ISTA P v49.3 , INPA z najnowszymi skryptami łącznie z silnikami serii N oraz skryptami TD-53X, DIS, NCS Expert.

Specjalizujemy sie w modelach e6x,e7x,e8x,e9x oraz serii F.

[color=#FF0000][b]Zajmujemy się jak napisane w temacie :

- Aktualizacją sterowników w aucie, całościowo lub wybiórczo czas trwania od 10minut ( jeden sterownik wybiórczo, do 6h całe autko )

- Kodowaniem nowych funkcji w aucie jak DRL ( światła do jazdy dziennej), Cyfrowe prędkościomierze i spalanie, Składane lusterka i wiele innych

- Kodowanie i adaptacja wtryskiwaczy, przepływomierzy

- Zmiana Lamp Halogen na Xenon, oraz Pre LCI na LCI

- Zmiana modułów świateł ( i pomoc w zakupie )

- Zmiana nr VIN w dokupionych modułach

- Diagnostyka modułów, po pracy klient otrzymuje wydruk lub plik jpg ( wedle życzenia) z numerami błędów oraz ich znaczeniem , oraz ewentualne możliwe przyczyny wystąpienia błędu(ów)

- Diagnostyka i wymuszone wypalanie DPF ( blisko mojej siedziby jest dwupasmówka o długości 4km gdzie można jeździć w jedną i drugą stronę bez przerywania wypalania), a w okolicach późnej wiosny powstanie stacjonarne urządzenie z rolkami do wypalania na miejscu póki co trwają formalności.

- Adaptacja skrzyni biegów włącznie z aktualizacją softu w sterownikach w autach z roczników 2003-2007 w których wcześniej zabieg ni był przeprowadzany i skrzynia szarpie np przy zrzucaniu z 2 na 1, chyba że skrzynia posiada uszkodzenie mechaniczne lub poziom oleju jest niewłaściwy lub jest on już zwyczajnie przepracowany.

- Przerabianie aut USA na EU włącznie z modyfikacją lamp, dodawaniem świateł przeciwmgielnych tylnych i zmiana radia na EU częstotliwości

- Oraz wiele wiele innych usług, o które można śmiało pytać :cool2: [/b][/color]

[b][size=150]Jedyne czego nie zrobimy to cofanie liczników i usuwanie crash daty ze sterowników plus nie wkładamy żadnych emulatorów zamiast poduszek i nie pomagamy ukrywać żadnych faktów związanych z powypadkową przeszłością samochodu więc proszę więcej nie pytać!!![/size][/b] :nienie: :nienie: :nienie:

Organizujemy też grupowe spotkania w większych miastach lub województwach naszego kraju, wtedy pojawiam się osobiście i można mnie spotkać , pogadać, podpytać oraz dopisać się do listy. Warunkiem wyjazdowego spotkania grupowego jest zebranie minimalnej ilości osób która jest wprost proporcjonalna do odległości od mojego miejsca zamieszkania i czasu jaki to zajmie, z reguły sąto wypady weekendowe sobota i niedziela, czasem od rana do wieczora czasem cały weekend.

Jak na razie grupowe kodowanie/atualizacja odbyło się :

Poznań i okolice : viewtopic.php?f=70&t=196778&hilit=grupowe
Katowice i okolice : viewtopic.php?f=70&t=199545&hilit=grupowe
Zielona Góra i okolice na innym forum

Temat jest otwarty więc jeżeli chcecie mnie do siebie zaprosić proszę pytać, robić listy i pomyślimy co dalej.

Zajmujemy się też grupowymi zakupami LED markerów do modeli LCI oraz do wnętrza : viewtopic.php?f=70&t=199545&hilit=grupowe aktualnie trwają negocjacje z nowym dostawcą na HID markery ( zestaw xenon do ringów świecą mocniej niz w serii F ) i nową generacje LED markerów do PreLCI i LCI , poprzedni dostawca zaczął niepokojąco podnosić ceny więc podziękowaliśmy za współpracę.

Jestem legalnym działaczem, posiadam własną działalność gospodarczą i na życzenie mogę wystawić [b][size=150]FAKTURĘ VAT[/size][/b]

Przepraszam za rozpisanie się , ale chcę żeby każdy mógł mnie jak najlepiej poznać bo wtedy pracuje się najprzyjemniej i jest jakże ważne wzajemne zaufanie, nie jestem wirtualną osobą, nie stosują agresywnego marketingu, zdecydowanie bardziej nastawiony jestem na pocztę pantoflową :cool2:

- Na etapie przygotowań w tej chwili jest oferta szkoleń na naszych sprzętach bąź teżna sprzętach zainteresowanych

[b]OCZYWIŚCIE DZIAŁAMY RÓWNIEŻ ZDALNIE!!!![/b]

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam do współpracy!

EDIT:

Link do uogólnionej listy , pełna specyfikacja z rozbiciem na modele pojawi się kiedy znajdę więcej wolnego czasu.

https://www.dropbox.com/s/0345apgthhvlsne/LISTA.doc
Ostatnio edytowany przez dziqsek 17 Lut 2015 14:45, edytowano w sumie 11 razy
Awatar użytkownika
dziqsek
Moderator
Moderator

Dołączenie: 25 Lis 2007 11:33
Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra/Warszawa/Szczecin/Katowice
Moje BMW: 2011 F10 535i Chipped
2017 F30 318d Mpakiet

Re: Diagnostyka, kodowanie, doposażanie i aktualizacja BMW

Postprzez stapoz » 04 Lis 2012 21:46

Nie widzę w ofercie kodowania części. Np nowe wtryskiwacze, lampy, itp. Czy to też robicie? Jest możliwość kodowania zdalnego?
Awatar użytkownika
stapoz

Dołączenie: 29 Sie 2012 17:57
Moje BMW: E60 520d

Postprzez dziqsek » 04 Lis 2012 21:49

JAk najbardziej, dzięki za trafne uwagi, a podczas pisania z głowy mi coś zawsze umknie ;)
Image
OFICJALNY PARTNER BMW AG
Diagnostyka,kodowanie, aktualizacja, doposażanie,chiptuning.
Oryginalny ICOM A2 +ISTA online
F-ry VAT 23%
Tel. 790-465-462

http://www.facebook.com/Codemybimmer
Awatar użytkownika
dziqsek
Moderator
Moderator

2017 F30 318d Mpakiet

Postprzez litany » 04 Lis 2012 21:53

Witam

Super inicjatywa. Czy przewidujesz jakiś ogólny cennik czy dla każdego auta podchodzisz indywidualnie?
litany

Dołączenie: 20 Maj 2012 15:15
Miejscowość: Southampton
Moje BMW: E92 330dA 2007

Postprzez dziqsek » 04 Lis 2012 22:06

Na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć jak sprawa będzie wyglądała za granicą czyli np w UK czy w Isle of Man wiadomo , że tam w garażach oprócz polaków są też Brytyjczycy którzy są przyzwyczajeni do "swoich" stawek i moje propozycje są dla nich nieakceptowalne, więc aktualnie trwa mała wojna i chyba zostanie tak że w garażach Polacy będą po godzinach zostawać, dla "naszych" za ludzkie stawki. Będą prawie na pewno większe niż tutaj w PL, ale będę się starał żeby różnica nie przekraczała 20-30% a nie na zasadzie 1:1 czylli np zamiast 100zł 100 funtów czego życzą sobie Brytyjczycy :mad2:

Temat zostanie niedługo podwieszony do działu ogłoszeń o dwie tabelki wyżej i tam będzie sobie wisiał więc będzie można spokojnie rozmawiać, i o wszystkich zmianach będę na bieżąco informował na pierwszej stronie!
Image
OFICJALNY PARTNER BMW AG
F-ry VAT 23%
Tel. 790-465-462

Awatar użytkownika
dziqsek
Moderator
Moderator

2017 F30 318d Mpakiet

Postprzez Kicha » 04 Lis 2012 22:34

Gorąco polecam dziqska, kodował moją E60 na FULL'a i nie narzekam, autko dostało jakby nowej mocy tzn czuć teraz ,że reaguje na pedał gazu od razu ,a nie jak poprzednio po kilku sekundach. No i najważniejsze stawki nie są wygórowane :cool2:
BMW czyli Bardzo Miły Własciciel
E60 523i 2007
(oo=[][]=oo)

Ex: BMW E-30 318iS M42 90'
Kicha

Dołączenie: 20 Maj 2004 14:41
Miejscowość: Poznan
Moje BMW: Było E30 318iS 90'

Jest E60 523i 2007

Postprzez radaz » 04 Lis 2012 22:55

Polecam dziqska, aktualizowałem u niego swoją e91 i jestem bardzo zadowolony wykonanej usługi :cool2:
radaz

Dołączenie: 07 Cze 2012 13:40
Moje BMW: BMW F10 518d 2016
BMW E91 318i 2007

Postprzez damian3619 » 04 Lis 2012 23:07

Ja z Mr. Dziqskiem mam juz kilku miesięczny kontakt i jestem bardzo zadowolony z jego usług, choc nigdy sie nie spotkalismy w realu to zawsze jest pomocny i przede wszystkim UCZCIWY . Gosc ma głowe nie od parady zna sie swietnie na serwisowkach BMW i wie zawsze co robi ,a do tego jest szybki. Robił mi update auta przez TEAM VIEWER-a i jestem bardzo zadowolony z jego usług zresztą jak i moj znajomy ,ktory tez korzystał z uslugi update-u. Auta nasze odżyly poprostu po update-cie nawet nie przypuszczalem ze tyle dobrego z tego bedzie, znajomy ma X5 w auto ,wiec u niego bylo widac straszna roznice jesli chodzi o automat , biegi zmienia poprostu nie odczuwalnie. Tak czy inaczej Artur to swietny gosc i choc mieszkam w uk to nie bylo zadnych problemow z komunikacja. Jak dla mnie super Gosc same PLUSYYYYY.
Damian3619

Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.

GG 43888118
Awatar użytkownika
damian3619

Dołączenie: 03 Maj 2012 19:40
Miejscowość: Accrington
Moje BMW: 2011 BMW 730d F 01

Postprzez mlody_d » 04 Lis 2012 23:31

Również polecam, robiłem aktualizację, diagnostykę i dodatkowo kalibrację czujnika deszczu:)
Generalnie świetny kontakt i uczciwe podejście do klienta, ceny również przystępne.
Image
mlody_d

Dołączenie: 12 Wrz 2008 19:53
Miejscowość: Wlkp
Moje BMW: E91 320d N47+

Postprzez sfinks311 » 05 Lis 2012 06:51

Artur poświęcił mi sporo czasu robiąc update auta + drl .Polecam zdecydowanie :cool2: :cool2:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Awatar użytkownika
sfinks311

Dołączenie: 12 Gru 2010 16:39
Miejscowość: Łódzkie
Moje BMW: obecnie X5 E70 Mpakiet

Postprzez ochotnikE93 » 05 Lis 2012 08:51

Przeczytałem dwa wskazane w treści wątki i ponieważ nie załapałem się na ostatnią akcję aktualizacji mam pytanie – czy wykonalibyście mi upadate całego auta sposobem tzw. „po bożemu” czyli jeśli dobrze zrozumiałem programem ISTA nie Winfkp (jeśli coś pokręciłem poprawcie mnie)…
Ile taki zabieg by potrwał i ile by kosztował. W ASO mnie nastraszyli, że jeżeli coś się wysypie to nie biorą za to odpowiedzialności. Jak jest u Was ?
Moje auto to E93 z 2010…
Pozdro
ochotnikE93
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 11 Wrz 2012 09:33
Moje BMW: E93

Postprzez dziqsek » 05 Lis 2012 09:08

ASO straszy zeby uzasadnic wysoka cene uslugi w zsleznosci od regionu nawet 1900brutto...

Ryzyko jest naprawde niewielkie o ile zspewnione jest odpowiednie napiecie a w razie czego wszystko mozna postawic lub jak kyo woli przywrocic do zycia.

Czesc warsztatow z ktorymi wspolpraca bedzie nawiazana jest ubezpieczona wiec nie widze problemu.
Skad kolega jest ?

Zabieg trwa ok 6h ista a cene podam po poznaniu regionu i dogadaniem sie z ktorums warsztatem na termin
Image
OFICJALNY PARTNER BMW AG
F-ry VAT 23%
Tel. 790-465-462

Awatar użytkownika
dziqsek
Moderator
Moderator

2017 F30 318d Mpakiet

Postprzez ochotnikE93 » 05 Lis 2012 09:22

W tygodniu jestem w Warszawie. Ale tak jak wspominałem mam rodzinę w okolicach JG i czasami tam bywam na weekend...
ochotnikE93

Dołączenie: 11 Wrz 2012 09:33
Moje BMW: E93

Postprzez dziqsek » 05 Lis 2012 09:54

No to super . Napisze na pw jak cos ustale :norty:

Pozdrawiam Artur
Image
OFICJALNY PARTNER BMW AG
F-ry VAT 23%
Tel. 790-465-462

Awatar użytkownika
dziqsek
Moderator
Moderator

2017 F30 318d Mpakiet

Postprzez Viktor » 05 Lis 2012 10:34

witam
polecam kolege dziqska,zrobil mi w mojej e90 tzw FULLa, samochod lepiej pracuje i zakodowal mi wszytko to co chcialem
bardzo POLECAM
Awatar użytkownika
Viktor

Dołączenie: 06 Kwi 2011 13:51
Miejscowość: KATOWICE
Moje BMW: E90 320d 2006

Następna

Powróć do Seria 1

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość